Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

Jesteś na bezrobociu? Wyróżniony

Jesteś na bezrobociu? fot. sxc.hu

Podczas bezrobocia z dnia na dzień zyskujemy ogromną ilość czasu. Szybko zaczynamy się nudzić, a od nudy niedaleko jest do frustracji, a nawet depresji.

Co zrobić, aby nie stracić zapału do poszukiwania pracy i skrócić czas przebywania na bezrobociu? Nie lekceważ prostych rad, które pomogą zachować Ci zdrowe spojrzenie na rzeczywistość i szybszy sukces w znalezieniu pracy. Work Service przedstawia „Poradnik dla Bezrobotnego”.

Stwórz swój schemat dnia

Podczas bezrobocia z dnia na dzień zyskujemy ogromną ilość czasu. Na początku daje on radość, ponieważ pozwala odpocząć po poprzednim zajęciu. Szybko jednak zaczynamy się nudzić, a od nudy niedaleko jest do frustracji, a nawet depresji.

Aby tego uniknąć warto zaplanować sobie każdy dzień. – Po utracie pracy czasami trudno jest odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Brak codziennej mobilizacji do porannego wstawania i sprawnego wykonywania zadań sprawia, że każde zajęcie staje się bardzo uciążliwe – mówi Krzysztof Inglot Dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service.

– Bardzo ważne jest, aby stworzyć sobie dobry schemat dnia i zachować dyscyplinę w jego stosowaniu - dodaje. Dobrze jest wstawać rano i rozpocząć dzień od przeglądania nowych ofert pracy. – Wtedy mamy szansę być pierwszymi, którzy odpowiedzą na ogłoszenie, a to przy natłoku aplikacji może być ważnym czynnikiem – dodaje Inglot.

Wybierz dobre źródła

- Zawsze powtarzam, że szukanie pracy nie jest prostą czynnością. Przede wszystkim trzeba wiedzieć gdzie szukać. Warto współpracować z agencjami pracy, które wyręczą nas w tym, niemniej jednak trzeba codziennie zaglądać do Internetu. Na początku starannie wybierz dobre źródła ofert, a potem codziennie je śledź – radzi Krzysztof Inglot.

Nazwa nazwie nie równa

Aplikując na ogłoszenia trzeba pamiętać, że nazwy stanowisk często nie odzwierciedlają faktycznego charakteru pracy. – Przykładowo dyrektor ds. logistyki w małym przedsiębiorstwie to osoba zarządzająca 20 pracownikami niższego szczebla, podczas gdy kierownik ds. logistyki w dużej firmie może kierować aż 150 osobami. Zanim zdecydujesz się aplikować, dokładnie zapoznaj się z zakresem obowiązków danej pracy – tłumaczy Krzysztof Inglot.

Unikaj przerwy

Długie bezrobocie bywa szkodliwe dla naszej psychiki, utrudnia powrót do pracy, ale także jest bardzo źle widziane w CV. Dłuższa przerwa w zatrudnieniu może budzić podejrzliwość pracodawcy, dlatego – w razie potrzeby - warto jest obniżyć swoje oczekiwania. Zaakceptowanie niższego stanowiska lub pensji wymaga pokory, ale w długim terminie może zaprocentować.

Dbaj o hobby i przyjaciół

Niektórzy twierdzą, że szukanie pracy to też praca. Trzeba się angażować i rzetelnie wykonać codzienne obowiązki, ale we wszystkim wskazany jest umiar. – Tracąc pracę prawdopodobnie straciliśmy także codzienny kontakt z ludźmi. Trzeba go nadrobić spotkaniami ze znajomymi. Człowiek bez kontaktów towarzyskich może łatwo popaść w wyobcowanie – uświadamia Krzysztof Inglot.

Jeśli to możliwe – nie zaniedbuj także swojego hobby. Pielęgnuj sfery życia, które chociaż na chwilę pomogą ci zapomnieć o trudnej sytuacji zawodowej. Jeśli mimo trudności nie stracisz radości życia – szukanie pracy będzie dla ciebie tylko etapem, który prędzej, czy później się zakończy.

Ostatnio zmienianypiątek, 05 kwiecień 2013 10:22
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas