Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

Konto walutowe

Oszczędniej na wakacjach?                    

Konto walutowe pomoże w uniknięciu niepotrzebnych kosztów za niekorzystne kursy walutowe.

Wakacje coraz bliżej, więc większość z nas planuje już urlopy. Expander podpowiada, że przed wyjazdem zagranicznym warto rozważyć otwarcie rachunku walutowego z kartą. Takie rozwiązanie jest bezpieczne, gdyż nie będziemy musieli nosić przy sobie dużej ilości waluty w gotówce. Możemy także zaoszczędzić, gdyż płacąc za granicą kartą powiązaną ze zwykłym kontem narażamy się na niekorzystne przewalutowania.

Podróżujący za granicę co roku stają przed problemem jak najkorzystniejszego zakupu i wymiany waluty. Ma to największe znaczenie dla osób, które wypoczynek organizują samodzielnie i nie korzystają z usług biur podróży.

Cały wyjazd opłacają więc w obcej walucie. Niestety wiele kosztów takich jak np. hotele czy loty muszą zostać opłacone kartą, co wiąże się z niekorzystnym przelicznikiem bankowym. Jak go uniknąć?

Do czego przydaje się konto walutowe?

W uniknięciu niepotrzebnych kosztów za niekorzystne kursy walutowe z pewnością pomoże konto walutowe. – Banki oferują rachunki prowadzone w euro, dolarach czy funtach brytyjskich. Do takiego konta zwykle można otrzymać także kartę. Może być ona wykorzystana nie tylko do płatności w zagranicznych sklepach czy wypłat z bankomatów, ale także do rezerwacji hotelu, lotu czy wynajęcia samochodu – tłumaczy Jarosław Sadowski, Główny Analityk firmy Expander.

Na takie konto trzeba oczywiście wpłacić odpowiednią ilość obcej waluty. Eksperci radzą jednak, by nie kupować jej w banku. – Ich kursy nie należą bowiem do najniższych. Zwykle lepiej skorzystać z usług np. kantoru internetowego. Zazwyczaj oferują one kursy znacznie korzystniejsze od tych bankowych. Oczywiście walutę można także kupić w tradycyjnym kantorze i wpłacić ją na konto w kasie banku – mówi Jarosław Sadowski, Expander.

Uwaga na kradzieże za granicą!

Kolejną, bardzo ważną zaletą konta walutowego jest bezpieczeństwo. W turystycznych kurortach nie brakuje bowiem złodziei, którzy korzystają z nieuwagi, noszących ze sobą dużą ilość gotówki, przyjezdnych. – Osoby, które korzystają z karty mogą jednak czuć się bezpiecznie, gdyż nawet gdy złodziej ukradnie im portfel, to nie wypłaci pieniędzy jeżeli nie będzie znał PINu. Jeśli natomiast będziemy potrzebowali gotówki, zawsze możemy wypłacić ją z bankomatu. Co ciekawe wiele tego rodzaju kart pozwala dokonywać wypłat bez prowizji – dodaje Jarosław Sadowski.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas