Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Uczmy się na błędach

Polska, wchodząc w międzynarodowe konsorcjum europejskie, mogłaby się pokusić o wiodącą rolę w takim przedsięwzięciu i wspólnie z innymi krajami zbudować w ciągu kilku lat prototyp ultranowoczesnego śmigłowca wojskowego – z Krzysztofem Krystowskim, wiceprezesem Leonardo Helicopter Division, większościowym udziałowcem PZL-Świdnik SA, rozmawia Igor Szczęsnowicz.

Czytaj dalej...

Bezpłatne leki dla seniorów poprawią skuteczność leczenia

Resort zdrowia opublikował listę leków, które od przyszłego czwartku będą bezpłatnie dostępne dla seniorów. Znalazło się na nim ponad 1100 preparatów. Eksperci Instytutu Jagiellońskiego chwalą fakt, że konstrukcja listy zapewnia seniorom równy dostęp do leków na najczęstsze schorzenia. Dzięki temu będą oni mogli kontynuować prowadzoną terapię, bez konieczności zmiany leków, co poprawi skuteczność ich leczenia. Szersza dostępność leków wpłynie również na obniżenie kosztów leczenia – ocenia prezes IJ.

Czytaj dalej...

Firmy reklamują się dla 1%

Fundacje i stowarzyszenia profesjonalizują swoje działania. Wiedzą, że żeby pozyskać środki na prowadzenie działalności muszą skutecznie dotrzeć do serc i portfeli darczyńców. Piotr Rogut, wiceprezes zarządu EDC Expert Direct Communication sp. z o.o. wyjaśnia jak skuteczne kampanie direct mailingowe pomagają pozyskać organizacjom trzeciego sektora m.in. 1 proc. z podatku dochodowego.

Czytaj dalej...

Tadeusz Landa i Strefa dobrego smaku

To wielki sukces, żeby już po niespełna roku „Strefa", będąca całkiem nowym zakładem na ul. Próżnej, została uznana za najlepszą restaurację 2015 roku. Polska gastronomia jednak stale się rozwija; plasuje się na coraz wyższym poziomie i dorównuje europejskiej. O drogę do sukcesu, o kondycję polskiej gastronomii pytamy Tadeusza Landę, wieloletniego restauratora, legendę warszawskiej gastronomii, współwłaściciela „Strefy" .

Czytaj dalej...

Czy łapówki w Polsce są wysokie?

Przetarg na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla MON, w którego fazie finałowej znalazła się tylko oferta caracali, produkcji francusko-niemieckiego Airbusa, „cały ten projekt, cała opowieść o miejscach pracy w Łodzi to po prostu „ściema”. (…)Przecież obecny rząd zamówił 50 śmigłowców i – ewentualnie - tylko połowa z nich ma być montowana w Łodzi. A w jakim zakresie? Kółka będą montować... Reszta przyleci gotowa z Francji. To jakie tu niby miejsca pracy powstaną?” – zastanawia się w wywiadzie dla onet.pl prof. Piotr Gliński, kandydujący w najbliższych wyborach parlamentarnych na posła PiS w Łodzi.

Czytaj dalej...

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas