Menu
A+ A A-

Andrzej J. Kozłowski na liście 25 najlepszych menedżerów „Home & Market”

Miesięcznik "Home & Market" od ponad 27 lat przyznaje nagrody Menedżera Roku. Wśród wyróżnionych w corocznym plebiscycie znajdują się przedstawiciele różnych sektorów gospodarki, którzy reprezentują różne szkoły zarządzania oraz ścieżki zawodowe. Prezes Zarządu Emitel otrzymał to wyróżnienie już po raz drugi.

Czytaj dalej...

Welconomy - fuzja PKN Orlen i PGNiG droga do niezależności

Paradoksalnie gdybyśmy byli zapobiegawczy i w węglu, i ropie jak jesteśmy w gazie, byśmy byli w innym miejscu. 12 lat temu podpisaliśmy pakt klimatyczny, mamy sensowny pomysł na zmianę polityki energetycznej, ale brakuje nam kilka lat w tych naszych planach mówił w trakcie XXIX Welconomy Forum w Toruniu w panelu poświęconym suwerenności energetycznej wiceprezes Instytutu Staszica dr Dawid Piekarz.

Czytaj dalej...

Roszkowski: Wykorzystajmy szansę dla polskiej zbrojeniówki

Ustawa o obronie ojczyzny, która weszła w życie 23 kwietnia, zakłada zwiększenie wydatków na obronność do wysokości 3% PKB. Premier Morawiecki zapowiedział, że obóz rządzący będzie się starał wprowadzić do konstytucji zapis, wyłączający nakłady na zbrojenia spod zasad dotyczących progu dopuszczalnego zadłużania.

Czytaj dalej...

Pogorszone nastroje konsumentów zahamują konsumpcję prywatną w br. wg analityków

Wzrost sprzedaży detalicznej (w cenach stałych) w lutym br. był zbieżny z konsensusem rynku (8,3% w cenach stałych). W lutym sprzedaż detaliczna w ujęciu realnym wzrosła o 8,1% r/r wobec wzrostu 10,6% r/r w styczniu. Zdaniem ekonomistów, w br. konsumpcja prywatna w uwarunkowaniach szoków cenowych, podażowych i wysokiej niepewności wywołanych wojną będzie słabła.

Czytaj dalej...

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas