Menu
A+ A A-

Disrupt Retail - Szansa dla startupów

Disrupt Retail to inicjatywa, która przyciąga uwagę świata retailu. Współtworzony przez Grupę Żabka wraz z innymi liderami branży, program ten jest niczym magnes dla innowacyjnych przedsiębiorców. W tle tej fascynującej inicjatywy znajduje się perspektywa przetestowania nowatorskich rozwiązań w sieci sklepów liczącej około 22 000 punktów i obsługującej miliony klientów codziennie.

Czytaj dalej...

ORLEN przejął stacje paliw w Austrii

ORLEN sfinalizował zakup 100% udziałów w spółce Doppler Energie zarządzającej 267 stacjami paliw w Austrii. To oznacza, że posiada już blisko 3,5 tysiąca nowoczesnych stacji paliw w siedmiu krajach w Europie. Koncern rozważa dalsze akwizycje w regionie oraz działania, które pozwolą mu dołączyć do grona liderów w obszarze elektromobilności na austriackim rynku.

Czytaj dalej...

„Woda i Las – adaptacja lasów i leśnictwa do zmian klimatu”

Dobiegła końca kolejna edycja projektów mających na celu przystosowywanie lasów i leśnictwa do zmian klimatu w dobie globalnego ocieplenia. Projekty realizowało 160 nadleśnictw w różnych częściach Polski. Polegały one na budowaniu i modernizacji małych zbiorników wodnych, ochronie mokradeł, przeciwdziałaniu nadmiernej erozji wodnej i przywracaniu ciągłości biologicznej cieków wodnych na terenach nizinnych i górskich. Wspólnym mianownikiem wszystkich przedsięwzięć zawsze pozostawała woda.

Czytaj dalej...

KPO – Kto skorzysta?

Opinia publiczna może być już znudzona dywagacjami, czy Polska otrzyma środki z KPO i czy są one rzeczywiście niezbędne. Choć w założeniu KPO nastawiony jest bezpośrednio na poprawę jakości życia po pandemii, to według Seweryna Masalskiego z MM Prime TFI S.A. pośrednio może dać mocny impuls godpodarce.

Czytaj dalej...

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas