Menu
A+ A A-

„Woda i Las – adaptacja lasów i leśnictwa do zmian klimatu”

Dobiegła końca kolejna edycja projektów mających na celu przystosowywanie lasów i leśnictwa do zmian klimatu w dobie globalnego ocieplenia. Projekty realizowało 160 nadleśnictw w różnych częściach Polski. Polegały one na budowaniu i modernizacji małych zbiorników wodnych, ochronie mokradeł, przeciwdziałaniu nadmiernej erozji wodnej i przywracaniu ciągłości biologicznej cieków wodnych na terenach nizinnych i górskich. Wspólnym mianownikiem wszystkich przedsięwzięć zawsze pozostawała woda.

Czytaj dalej...

KPO – Kto skorzysta?

Opinia publiczna może być już znudzona dywagacjami, czy Polska otrzyma środki z KPO i czy są one rzeczywiście niezbędne. Choć w założeniu KPO nastawiony jest bezpośrednio na poprawę jakości życia po pandemii, to według Seweryna Masalskiego z MM Prime TFI S.A. pośrednio może dać mocny impuls godpodarce.

Czytaj dalej...

Artur Soboń, Ministerstwo Finansów: Państwo na inflacji wychodzi na minus

Chciałbym by pod koniec roku inflacja była jednocyfrowa bliższa cyfrze 7 niż 9. Wyższa inflacja pozornie tylko generuje wyższe dochody dla budżetu, bo jednocześnie generuje wyższe wydatki – mówi podczas Welconomy Forum w Toruniu Artur Soboń sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów w rozmowie z ISBnews.TV.

Czytaj dalej...

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas