Menu
A+ A A-

Wodorowy pociąg pasażerski Coradia iLint na TRAKO 2021

Coradia iLint, czyli pierwszy na świecie pasażerski pociąg wodorowy sprawdzony w ruchu komercyjnym, lokomotywa Traxx DC3 oraz Automatyczne Prowadzenie Pociągu (ATO) to najważniejsze nowości prezentowane przez firmę Alstom na 14. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2021 odbywających się w Gdańsku w dniach 21-24 września 2021.

Czytaj dalej...

Technologie automatyzacji powtarzalnych procesów biznesowych

Coraz bardziej restrykcyjne regulacje, stale rosnące koszty pracy, jak również konieczność nadążania za wymogami klientów sprawiają, że firmy muszą na nowo przemyśleć sposób, w jaki prowadzą swoją działalność. Wyzwaniem staje się spełnienie wyżej wspomnianych wymagań rynku przy równoczesnym utrzymaniu rentowności.

Czytaj dalej...

Powstanie Śląska i Podkarpacka Dolina Wodorowa przy udziale ARP S.A.

ARP S.A. aktywnie włącza się w promowanie rozwiązań dla wykorzystania wodoru w polskich przedsiębiorstwach. W Grupie Kapitałowej ARP są spółki, które zajmują się produkcją bezemisyjnych środków transportu jak również produkują szereg urządzeń mogących znaleźć zastosowanie w całym łańcuchu dostaw gospodarki wodorowej.

Czytaj dalej...

Kapsuła Badań Zmysłów - Polski Produkt Przyszłości

Kapsuła Badań Zmysłów - innowacyjne i unikalne na świecie, wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające diagnostykę najważniejszych zmysłów w jednym miejscu, zostało nagrodzone w XXIII edycji konkursu Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) pod nazwą Polski Produkt Przyszłości.

Czytaj dalej...

Emitel wyemituje sygnał DVB-T2/HEVC dla Telewizji Polskiej

Telewizja Polska S.A. oraz Emitel S.A. zawarły umowę na rozszerzenie emisji testowych w naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie nadawania DVB-T2/HEVC. Tym samym, zasięg testowego nadawania jest sukcesywnie zwiększany – z dotychczasowych 5 do docelowych 49 lokalizacji. Od 1 maja br. testy obejmą swoim pełnym zasięgiem około 90% populacji kraju. 

Czytaj dalej...

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas