Menu
A+ A A-

Przeglad informacji ze spółek ISBNews

W związku z nieuzyskaniem zakładanej wcześniej poprawy rentowności działalności i płynności spółki zależnej Medi-Lynx, jak i całej Grupy Medicalgorithmics, zarząd Medicalgorithmics podjął działania nakierowane na pozyskanie dodatkowych środków, których celem jest zapewnienie finansowania spółki, podał Medicalgorithmics.

Czytaj dalej...

MLEKOVITA po raz kolejny zwycięzcą Rankingu Spółdzielni Mleczarskich Polskiej Izby Mleka

Grupa MLEKOVITA, będąca liderem branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, zdobywa kolejne laury także w Polsce. Jej najwyższą pozycję na krajowym rynku potwierdzają wyniki najnowszego, XIV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, zorganizowanego przez Polską Izbę Mleka, w którym MLEKOVITA stanęła na najwyższym stopniu podium. 

Czytaj dalej...

CI Games 13,59 mln zł zysku. Premiera Sniper Ghost Warrior Contracts 2

CI Games odnotowało 13,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 4,74 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 17,32 mln zł wobec 5,17 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 29,56 mln zł wobec 16,7 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 49,22 mln zł w I poł. 2021 r. wobec 27,04 mln zł rok wcześniej.

Spółka podała, że na wyniki I półrocza największy wpływ miała udana premiera gry "Sniper Ghost Warrior Contracts 2", która odbyła się 4 czerwca br. W raportowanym okresie widoczne są niecałe cztery tygodnie sprzedaży gry, jednocześnie w II kwartale została zaksięgowana zdecydowana większość kosztów marketingu tytułu.

"Bardzo się cieszę z udanej premiery gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2, która mocno przełoży się na wyniki za cały 2021 oraz wyniki w kolejnych latach. Jest to jednocześnie najlepiej jak dotąd oceniana odsłona w serii, zarówno przez graczy jak i krytyków" - powiedział prezes Marek Tymiński, cytowany w komunikacie.

Najnowsza część snajperskiej serii w niespełna dwa miesiące przekroczyła próg rentowności i zwróciła spółce kwotę 30 mln zł, przeznaczoną na produkcję i marketing tytułu. Od daty debiutu, do końca sierpnia 2021 roku gra SGWC2 sprzedała się w nakładzie ponad 560 tys. egzemplarzy.

"SGWC 2 to ważny kamień milowy w rozwoju CI Games S.A. Częścią naszej strategii jest konsekwentny dalszy rozwój serii. Już w pierwszej połowie 2020 roku rozpoczęliśmy planowanie oraz tworzenie koncepcji następnej gry snajperskiej, w tym poczyniliśmy istotne prace związane z procesem zmiany silnika i ujednoliceniem technologii, na której tworzymy obecnie wszystkie nasze duże tytuły. Z początkiem lipca 2021 prawie cały zespół z warszawskiego studia dołączył do projektu i rozpoczęliśmy etap prac produkcyjnych" - dodał prezes.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2021 r. wyniósł 17,35 mln zł wobec 5,54 mln zł zysku rok wcześniej.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

Czytaj dalej...

LOTTO w Żabce

W sklepach sieci Żabka będzie można zagrać w gry LOTTO bez użycia Lottomatu. Sieć Żabka i Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, rozwinęły bowiem współpracę w oparciu o nowy model, polegający na zintegrowaniu systemów – kasowego.

Czytaj dalej...

Grupa Lotos miała wstępnie 1,08 mld zł zysku netto

Grupa Lotos miała 7,42 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 1 mld zł zysku operacyjnego wg LIFO, powiększonego o amortyzację i po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych (oczyszczony EBITDA LIFO) w II kw. 2021 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane. Ponadto spółka poinformowała, że szacunkowy skonsolidowany wynik netto wyniósł 1,08 mld zł.

Czytaj dalej...

Lokalne pieczywo w Żabce

Pieczywo to kategoria produktów, po które klienci sklepów Żabka sięgają każdego dnia. Wśród najczęściej sprzedawanych produktów w tej kategorii są wypiekane w sklepie bułki: kajzerka, pszenna i grahamka.

Czytaj dalej...

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas