BIEC: Wskaźnik Dobrobytu wzrósł o 0,6 pkt m/m w styczniu

 • ISBNews
 • Kategoria: ISBNews

Wskaźnik Dobrobytu odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa w styczniu br. wzrósł o 0,6 pkt w stosunku do notowań sprzed miesiąca, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Był on efektem głównie wysokiej dynamiki średnich wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw.

Add a comment Czytaj więcej: BIEC: Wskaźnik Dobrobytu wzrósł o 0,6 pkt m/m w styczniu

PGNiG uzyskało przemysłowe przepływy gazu z dwóch otworów w woj. podkarpackim

 • ISBNews
 • Kategoria: ISBNews

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) uzyskało przemysłowe przypływy gazu ziemnego z otworów w powiatach dębickim i ropczycko-sędziszowskim w województwie podkarpackim, podała spółka. PGNiG planuje dalszą intensyfikację prac poszukiwawczych na południu kraju.

Add a comment Czytaj więcej: PGNiG uzyskało przemysłowe przepływy gazu z dwóch otworów w woj. podkarpackim

KRD: Długi producentów żywności przekraczają 375 mln zł

 • ISBNews
 • Kategoria: ISBNews

Choć produkcja żywności stanowi jedną z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki i ma duży wpływ na wartość naszego eksportu, to jednocześnie firmy w niej działające plasują się w czołówce tych, które ogłaszają upadłość, wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów (KRD) i Instytutu Ekonomiki, Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowego Instytutu Badawczego pt. "Co gryzie producentów żywności, czyli sytuacja finansowa w branży spożywczej". Długi producentów żywności przekraczają 375 mln zł.

Add a comment Czytaj więcej: KRD: Długi producentów żywności przekraczają 375 mln zł

Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty udziałów w koncesjach w Norwegii

 • ISBNews
 • Kategoria: ISBNews

Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii Norwegii zaoferowało Lotos Exploration and Production Norge - spółce Grupy Lotos - oraz PGNiG Upstream International - spółce Polskiego Gónictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - udziały w koncesjach na prawo do eksploatacji węglowodorów na w obrębie wyznaczonych obszarów (APA) na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, podał resort.

Add a comment Czytaj więcej: Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty udziałów w koncesjach w Norwegii

Wiceprezesi BAH nabyli akcje za 0,5 mln zł w ramach procedury ABB

 • ISBNews
 • Kategoria: ISBNews

Nowo wybrani wiceprezesi British Automotive Holding (BAH), Arkadiusz Miętkiewicz i Arkadiusz Rutkowski, nabyli w ramach procesu budowy przyspieszonej księgi popytu (procedura ABB) ze strony głównego akcjonariusza i prezesa zarządu Mariusza Książka pakiety po 26,3 tys. szt. o wartości 250 tys. zł każdy, podała spółka.

Add a comment Czytaj więcej: Wiceprezesi BAH nabyli akcje za 0,5 mln zł w ramach procedury ABB

PKP i Poczta Polska mają list intencyjny ws. wspólnych projektów logistycznych

 • ISBNews
 • Kategoria: ISBNews

Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały z Pocztą Polską list intencyjny ws. współpracy na rzecz rozwoju usług logistycznych na gruntach obu podmiotów, poinformował wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński i przedstawiciele spółek.

Add a comment Czytaj więcej: PKP i Poczta Polska mają list intencyjny ws. wspólnych projektów logistycznych

Duża Ustawa Reprywatyzacyjna ustala limity wydatków z budżetu i JST

 • ISBNews
 • Kategoria: ISBNews

Projekt ustawy o zrekompensowaniu niektórych krzywd wyrządzonych osobom fizycznym wskutek przejęcia nieruchomości przez władze komunistyczne od 1944 r. (Duża Ustawa Reprywatyzacyjna) będzie m.in. skutkować wydatkami budżetu państwa w wysokości od 10 do 15 mld zł i ustala także limit wydatków budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego na lata 2018-2027.

Add a comment Czytaj więcej: Duża Ustawa Reprywatyzacyjna ustala limity wydatków z budżetu i JST

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas