Cacek rezygnuje z funkcji prezesa Sfinks Polska

  • Red/BTbiz
  • Kategoria: ISBNews

Prezes i akcjonariusz Sfinks Polska Sylwester Cacek złożył, ze skutkiem na 30 lipca br. (tj. z dniem, na które zwołane zostało nadzwyczajne walne zgromadzenie) rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu oraz z członkostwa w zarządzie Sfinks Polska, podała spółka. Cacek zamierza przejść do rady nadzorczej.

Add a comment Czytaj więcej: Cacek rezygnuje z funkcji prezesa Sfinks Polska

'Minutes': Większość RPP oczekuje stabilizacji stóp w kolejnych kwartałach

  • Red/BTbiz
  • Kategoria: ISBNews

Podczas czerwcowego posiedzenia większość członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) oceniała, że prawdopodobna jest stabilizacja stóp procentowych w kolejnych kwartałach, wynika z "minutes" z tego spotkania, opublikowanych przez Narodowy Bank Polski (NBP).

Add a comment Czytaj więcej: 'Minutes': Większość RPP oczekuje stabilizacji stóp w kolejnych kwartałach

Adamed kupił udziały we włoskiej Ecupharmie, ma z nią partnerstwo strategiczne

  • Red/BTbiz
  • Kategoria: ISBNews

Adamed Pharma nabył pakiet udziałów włoskiej spółki Ecupharma, działającej w obszarze neuropsychiatrii oraz urologii oraz zawarł z nią partnerstwo strategiczne, które ma wspierać rozwój Adamedu na rynku włoskim w kardiologii, a docelowo również w innych obszarach terapeutycznych, podał Adamed. 

Add a comment Czytaj więcej: Adamed kupił udziały we włoskiej Ecupharmie, ma z nią partnerstwo strategiczne

Jujubee: Łączna sprzedaż gry 'Realpolitiks' przekroczyła 100 tys. sztuk

  • Red/BTbiz
  • Kategoria: ISBNews

Łączna sprzedaż gry "Realpolitiks" na wszystkich dotychczasowych platformach (w tym mobilnych) przekroczyła poziom 100 000 sztuk, podało Jujubee.

Gra pojawiła się na rynku w 2017 r. (w wersji na urządzenia stacjonarne, a następnie mobilne). Na początku czerwca 2019 r. Jujubee zawarło z firmą Forever Entertainment dwie umowy na adaptację oraz dystrybucję gry "Realpolitiks" wraz z dodatkiem DLC pod nazwą "Realpolitiks: New Power" na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Jujubee to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 roku w Katowicach przez byłych pracowników studiów CD Projekt RED (Wiedźmin 2), Traveller's Tales (LEGO Indiana Jones, LEGO Batman) oraz Infinite Dreams (Let's Create! Pottery, Jelly Defense) - Arkadiusza Ducha, Michała Stępnia i Igora Zielińskiego. Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2015 r.

Add a comment

BIEC: WPI spadł o 0,1 pkt m/m w VI, zbliża się koniec okresu niskiej inflacji

  • Red/BTbiz
  • Kategoria: ISBNews

Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI) - prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych - spadł o 0,1 pkt m/m w czerwcu, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Obserwowana tendencja może świadczyć o zbliżającym się końcu okresu niskiej inflacji, nieprzekraczającej celu inflacyjnego banku centralnego.

Add a comment Czytaj więcej: BIEC: WPI spadł o 0,1 pkt m/m w VI, zbliża się koniec okresu niskiej inflacji

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas