Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

URL strony:

Domek letniskowy

Dobrą inwestycją?                               

a może ogródek działkowy? Zależy od twojego portfela...

 

Dobrą alternatywą dla wakacyjnych wyjazdów może być własny domek letniskowy. Szczególnie, gdy mamy już ulubione miejsce, w którym chcielibyśmy spędzać wolny czas. Jednak zakup takiej nieruchomości to spory wydatek – skąd więc wziąć fundusze na ten cel? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego radzą, jak wybrać najlepszy sposób finansowania domku letniskowego lub działki.

 

Zorganizowana przez biuro podróży, tygodniowa wycieczka może kosztować od dwóch do kilku tysięcy złotych. Doba w kilkuosobowym domku nad polskim morzem to wydatek rzędu 200 zł do nawet 600 zł w zależności od jego lokalizacji i standardu.

Konto walutowe

Oszczędniej na wakacjach?                    

Konto walutowe pomoże w uniknięciu niepotrzebnych kosztów za niekorzystne kursy walutowe.

Wakacje coraz bliżej, więc większość z nas planuje już urlopy. Expander podpowiada, że przed wyjazdem zagranicznym warto rozważyć otwarcie rachunku walutowego z kartą. Takie rozwiązanie jest bezpieczne, gdyż nie będziemy musieli nosić przy sobie dużej ilości waluty w gotówce. Możemy także zaoszczędzić, gdyż płacąc za granicą kartą powiązaną ze zwykłym kontem narażamy się na niekorzystne przewalutowania.

Podróżujący za granicę co roku stają przed problemem jak najkorzystniejszego zakupu i wymiany waluty. Ma to największe znaczenie dla osób, które wypoczynek organizują samodzielnie i nie korzystają z usług biur podróży.

Wakacyjna praca

Przygoda dla studenta                           

Czas wakacji to dla wielu młodych ludzi okazja do podreperowania swojego budżetu. Można to zrobić na wiele sposobów i w różnych miejscach na świecie. Biura pośrednictwa pracy proponują pracę dla młodych ludzi w turystycznych destylacjach takich jak Grecja, Hiszpania, Cypr, Malta, Wyspy Kanaryjskie, czy nawet Dubaj.

 

 

Pilnowanie egzotycznej wyspy, podróżowanie po świecie i opisywanie wrażeń na blogu lub testowanie zjeżdżalni w parkach wodnych – takie oferty pracy można czasem znaleźć w Internecie. Chętnych na te kilka stanowisk są jednak setki tysięcy osób z całego świata. Czy to znaczy, że przeciętnemu studentowi pozostaje tylko praca w smażalni ryb nad Bałtykiem albo sprzedaż pamiątek na deptaku? Niekoniecznie.

Dziecko na zakupach

Czy warto zabierać?                               

Dzieci nie tylko decydują o potrawach, kolorze nabywanych rzeczy, ale też o sposobie spędzania wolnego czasu...

Polska rodzina to coraz częściej model 2+1. Niegdyś decyzje w sprawie zakupów podejmowali rodzice, dziś ulegają oni wpływom dzieci, które stały się motorem handlu i inicjatorem większości zakupów. Czy jest to wynik złego wychowania czy też dobrobytu społeczeństwa?

Z roku na rok liczba dzieci w naszym kraju maleje. Według danych GUS jest ich obecnie ok. 6 mln, co stanowi 1/6 całkowitej populacji Polski. Dla porównania w latach 80. stanowiły one 1/4 całej populacji kraju. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele.

Subskrybuj to źródło RSS