Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

Libet gotowy do sezonu

Cel to nowości i marże                    

Jesteśmy lepiej przygotowani do sezonu – mamy w katalogu wiele nowości. Zakładamy, że motorem wzrostu będzie segment premium, zapowiada Thomas Lehmann, prezes zarządu Libet S.A.

- Czy po długiej zimie sezon w branży już się zaczął?

Pierwszy kwartał w naszej branży zawsze jest najsłabszy, w tym roku zima była jednak wyjątkowo długa. Sezon dla nas zaczął się później, w związku z tym będzie bardziej intensywny, ale jesteśmy do niego dobrze przygotowani pod każdym względem. Na dziś wpływ wyjątkowo długiej zimy trudno jeszcze dokładnie oszacować.

- Czy firma ruszyła z produkcją?

Część zamówień, które powinna być zrealizowane w pierwszym kwartale przesunęła się na dalsze miesiące.

W związku z tym nasze zakłady w całej Polsce bardzo intensywnie pracują i realizujemy spływające zamówienia

- Na jakie produkty obecnie jest największy popyt?

Zgodnie z naszą strategią szczególną wagę przykładamy do rozwoju w sektorze premium i to on będzie motorem naszego wzrostu. Zakładamy, że ten segment będzie się rozwijał, nawet jeśli wartość całego rynku kostki brukowej w Polsce spadnie. Jako Libet jesteśmy liderami rynku i zwiększamy konsekwentnie nasz udział w najważniejszym dla nas segmencie. Osiągamy tu również wyższe marże.

W 2012 r. zwiększyliśmy udział produktów z najwyższego segmentu rynku do 37% całej sprzedaży. Zakładamy, że będzie on nadal dynamicznie rósł, co pozytywnie przełoży się na poziom marży. Umowy, o których informowaliśmy to również element naszej strategii, która polega na zacieśnianiu współpracy z naszymi najważniejszymi kontrahentami. Już teraz widzimy, że strategia ta procentuje. Kanał sprzedaży oparty o autoryzowane punkty sprzedaży jest szczególnie ważny z punktu widzenia segmentu premium.

- Czy spółka wprowadziła nowości do oferty?

Nasz zespół wspólnie z działem badań i rozwoju przez całą zimę pracował nad modyfikacją oferty. W efekcie wprowadzamy do sprzedaży bardzo dużo nowych wzorów, zwłaszcza w segmencie premium i już widzimy, że wprowadzone zmiany mają sens.

- Co jest obecnie modne na rynku?

Naszym hitem w tym roku będzie opatentowany przez nas produkt Stream Line. Zdobył on wyróżnienia w Polsce, ale nie tylko, również – na targach w Mediolanie (Milan Design Week). Zarówno w Mediolanie, jak i na targach Bauma w Monachium został przyjęty z wielkim zainteresowaniem. Dużą popularnością wśród najbardziej wymagających klientów cieszą się wyroby z betonu architektonicznego – to krótkie serie wykonywane na indywidualne zamówienie.

-
Jakie spółka ma oczekiwania sprzedażowe i marżowe w perspektywie całego roku?

Nie podajemy prognoz finansowych. Wprowadziliśmy natomiast szereg działań, które powinny pozytywnie przełożyć się na wyniki finansowe w tym roku. Mamy świetny zespół specjalistów, rozwijamy nowe kanały dystrybucji, a w planach mamy także ekspansję geograficzną. Z sukcesem ograniczamy koszty, ale też jesteśmy lepiej przygotowani do sezonu – mamy w katalogu wiele nowości. Zakładamy, że motorem wzrostu będzie segment premium.

 

Powrót na górę