Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

Arteria, IBM, iTV, Multikino

ISBnews 13 - 17 maja                                  

Wyniki kwartalne i plany giełdowych spółek, w tym Arterii, Action, ABC Data, Polsatu Cyfrowego, Asseco czy MCI, kontrakt IBM z PKP Cargo, zakończenie wydawania Filmu, nadzieje iTV, przejęcie Multikina i garść nowości w ofertach operatorów komórkowych. Poniżej przedstawiamy przegląd wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 13 - 17 maja br.

BIZNES I FINANSE: RYNEK

Reklama: Po spadku wydatków na reklamę zewnętrzną o prawie 17,5% r/r w I kw. br., Agora zwiększyła oczekiwania co do spadków wartości reklamy w segmencie outdoor w całym roku do 7-10% z wcześniej oczekiwanych 3-6%. Oczekiwania co do całego rynku reklamy (spadek o 5-8%), jak i dla pozostałych jego segmentów, pozostały bez zmian, podała spółka w komunikacie.

Pozostałe szacunki dotyczące dynamiki wartości wydatków reklamowych w Polsce w 2013 r. w porównaniu z 2012 r. pozostają bez zmian: całkowite wydatki na reklamę obniżą się o 8-5%, wydatki na reklamę w dziennikach spadną o 25-22%, wydatki na reklamę w czasopismach będą niższe o 16-13%, wydatki na reklamę telewizyjną skurczą się o 10-7%, a na reklamę radiową o 7-4%. Wzrosną wydatki na reklamę kinową - o 0-3% oraz na reklamę w internecie - o 2-5%, podano także w materiale.

Agora podkreśla, że spadek wydatków na reklamę wystąpił w większości mediów w I kw. W segmencie dzienników spadek wyniósł 29,0%, w magazynach - 16,0%, w segmencie kinowym - 13,5%, w TV - 8,0%, w segmencie radiowym - 5,5%, zaś wzrost odnotowano tylko w internecie - o 7,5%, jak podała spółka w prezentacji wynikowej.

Źródło: ISBnews

 

Reklama TV i wideo: Cyfrowy Polsat podtrzymuje prognozę, że wydatki na reklamę wideo online w latach 2012-2016 wzrosną o 37%. Spółka uważa, że dzięki pozycji lidera rynku wideo online (poprzez telewizję internetową ipla) będzie beneficjentem wzrostu tego perspektywicznego segmentu rynku reklamy. Poprzednie szacunki spółki mówiły o wzroście reklamy wideo online w latach 2012-2016 w średnim tempie ok. 42%. Cyfrowy Polsat podtrzymał również prognozę, że rynek reklamy telewizyjnej w 2013 roku spadnie o 4-6%. Udział w rynku reklamy Cyfrowego Polsatu na koniec I kw. 2013 r. wyniósł 23,6%.

Źródło: DM PKO BP

 

Dystrybucja IT: ABC Data wskazuje, że podobnie jak rynkowi specjaliści, firma spodziewa się "płaskiego" rynku dystrybucji IT w Polsce z przewidywaną dynamiką wzrostu o 1-3%

Źródło: ISBnews

 

BIZNES I FINANSE: SPÓŁKI

Arteria: Outsourcingowa spółka zamierza utrzymać poziom dynamiki wzrostu wyników, a szczególnie zysku netto z I kw. 2013 (+27,5% r/r), w całym bieżącym roku, wynika z wypowiedzi prezesa Arterii Marcina Marca dla agencji ISBnews.

"Oceniając I kwartał, warto pamiętać, iż jest to sezonowo najsłabszy operacyjnie okres w naszej branży. Dlatego osiągnięte przez nas wyniki, a zwłaszcza rekordowy w tym okresie roku zysk netto, potwierdzają właściwy kierunek rozwoju grupy, stanowiąc kontynuacje wzrostów z poprzednich kwartałów. Sądzę, że jest to dobry prognostyk na cały 2013 rok, w którym zamierzamy utrzymać dynamikę wzrostu, zwłaszcza na poziomie zysku netto" - powiedział ISBnews Marzec.

Dodał, że w I kwartale 2013 roku Grupa Kapitałowa Arterii koncentrowała działalność operacyjną na rynku rozwiązań outsourcingowych dedykowanych dla sprzedaży i obsługi klienta oraz rynku usług BPO. Oferując korporacjom rozwiązania optymalizujące efektywność sprzedaży, grupa uzupełniała je o "wartości dodane", takie jak technologie procesowe czy umiejętność odsprzedaży dodatkowych usług.

Według słów prezesa, skala działania grupy kapitałowej Arteria pozwala obecnie zrealizować projekty dla największych przedsiębiorstw w kraju. Otwiera to drogę do zawierania aliansów strategicznych, w ramach których realizowana jest później projektowa sprzedaż usług.

Dobrym wynikom I kwartału sprzyjała rosnąca skala realizowanych projektów oraz bardzo zaawansowany poziom integracji własnych zasobów Grupy Kapitałowej. Biorąc pod uwagę skalę prowadzonych działań (m.in. największe komercyjne call center w kraju - liczące blisko 1000 stanowisk, Pion Sprzedaży Aktywnej, Pion Wsparcie Sprzedaży), spółka dociera obecnie - z co najmniej jedną usługą - do 6,5 mln gospodarstw domowych w Polsce.

"Pełna oferta usług BPO (Business Process Outsourcing) i stopień jej integracji, daje Grupie Kapitałowej Arterii pozycję lidera w sektorze wsparcie sprzedaży i obsługi klienta na polskim rynku" - konkluduje prezes Marzec.

Źródło: ISBnews

 

Action: Dystrybutor IT zanotował wzrost sprzedaży w Polsce w I kw. 2013 roku o 27,7% r/r i chce utrzymać taki poziom dynamiki wzrostu krajowych przychodów w kolejnych kwartałach, poinformował prezes spółki Piotr Bieliński.

"Dynamika przychodów cieszy, ale najważniejsze są zyski i rentowność. Chcemy, żeby była utrzymana, a nawet rosła. W tym celu rozszerzamy ofertę o nowe grupy produktowe i usuwamy produkty niskomarżowe" - powiedział Bieliński podczas konferencji prasowej.

Dodał, że tegoroczna prognoza jest konserwatywna. "Nie powinniśmy mieć problemów z jej realizacją. Po I kw. 2013 jesteśmy ponad plan, II kw. i wakacje to tradycyjnie wolniejszy okres, ale później końcówka roku jak zawsze powinna być mocna" - powiedział prezes Action.

Źródło: ISBnews

 

Action: Firma odnotowała 15,03 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 11,11 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1131,91 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 787,75 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

ABC Data: Spółka prognozuje w 2013 roku wypracowanie 70,72 mln zł na poziomie skonsolidowanej EBITDA przy skonsolidowanych przychody rzędu 4,174 mld zł, podała spółka w komunikacie

„Prognoza została opracowana w oparciu o operacyjne budżety spółki i grupy kapitałowej, uwzględniające przewidywaną sprzedaż, strukturę kosztów oraz przychodów w oparciu o dane historyczne, doświadczenie rynkowe oraz przewidywaną kondycję rynków, na których działa grupa kapitałowa ABC Data. Zakładany wzrost zostanie osiągnięty głównie dzięki kontynuacji wzrostu sprzedaży na rynkach zagranicznych. Spółka planuje również wzrost sprzedaży w Polsce, który zdaniem zarządu będzie wyższy niż wzrost wielkości rynku prognozowany według dostępnych zarządowi w chwili opracowywania budżetów i prognozy badań rynkowych" – czytamy w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

ABC Data: Patrząc przez pryzmat I kw 2013 i zapatrywań na II kw. 2013 prognoza ABC Data jest nie tylko realna, ale wręcz konserwatywna, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Norberta Biedrzyckiego.

"Chcemy być przewidywalni. Zaprezentowane założenia są zgodne z budżetem i wolimy być konserwatywni" - powiedział Biedrzycki podczas konferencji prasowej. ABC Data prognozuje w 2013 roku wypracowanie 70,72 mln zł na poziomie skonsolidowanej EBITDA przy przychodach rzędu 4,174 mld zł. Wiceprezes firmy Wojciech Łastowiecki przyznał, że jest pozytywnie zaskoczony działalnością firmy w kwietniu. "Nie zwalniamy tempa w II kw. Przychody, nawet w Polsce, rosną dynamiczniej niż w I kw." - ocenił.

Biedrzycki podkreślił ponownie, że celem firmy jest rentowność. "Chcemy generować wolumen marży, w tym celu zmieniamy model sprzedaży do e-commerce, rezygnujemy z niskomarżowych produktów, pilnujemy kosztów. Zakładamy w budżecie, że marża będzie rosnąć procentowo, a jeśli nie - to nadrobimy to wzrostem wolumenowym sprzedaży" - podkreślił szef ABC Daty.

Źródło: ISBnews

 

ABC Data: Spółka odnotowało 10,96 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 6,37 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1.089,24 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 759,95 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

Asseco Poland: Portfel zamówień ma obecnie wartość 4,48 mld zł i jest 7% większy niż rok temu, z czego 3,55 mld zł to oprogramowanie i usługi własne (które są o 8% większe r/r), poinformował wiceprezes Asseco Poland Marek Panek.

"To dobry prognostyk na kolejne okresy. Widzimy dużo cięższy rynek w 2013 w Polsce, Izraelu, regionie Europy Środkowej. W celu obrony marży dążymy do zwiększania udziału oprogramowania i usług własnych w sprzedaży" - powiedział wiceprezes spółki Rafał Kozłowski podczas konferencji prasowej.

Wskazał ponadto, że w przypadku grupy I i II kw. roku są tradycyjnie najlepsze pod względem rentowności, a ewentualny spadek w kolejnych kwartałach będzie w dużej mierze czynnikiem sezonowym.

Źródło: ISBnews

 

Asseco Poland: Spółka odnotowała 92,40 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 104,50 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1345,50 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 1273,80 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

Comp: Portfel zamówień (backlog) spółki Comp ma obecnie wartość ok. 134 mln zł (bez segmentu detalicznego), podała spółka w komunikacie.

"Dobre perspektywy kolejnych kwartałów, dzięki wysokiemu backlogowi (ok. 134 mln zł bez retailu), rosnącemu SDE, udziałowi w wielu postępowaniach przetargowych oraz pozytywnym efektom integracji Elzab SA w grupie (wpływ dwuletniej działalności restrukturyzacyjnej Grupy Comp)" - głosi komunikat.

Źródło: ISBnews

 

Midas: Spółka zamierza wchłonąć kolejne spółki wchodzące obecnie w skład grupy: Aero, Mobiland, Centernet, poinformował wiceprezes Midasa Maciej Kotlicki. "Chodzi o zbudowanie spójnego, homogenicznego biznesu. Po ogłoszonym niedawno wchłonięciu cypryjskiej spółki, kolejne: Aero, Mobiland, Centernet również zostaną docelowo wchłonięte" - powiedział Kotlicki podczas spotkania z dziennikarzami. Według jego słów, odbędzie się to przez połączenie ich, a następnie wchłonięcie do Midasa. Odniósł się również do ewentualnego połączenia Midasa z Polkomtelem. "Zależałoby to od decyzji głównego akcjonariusza i inwestorów giełdowych. Trzeba pamiętać o obecnych poziomach zadłużenia" - powiedział wiceprezes Midasa.

Źródło: ISBnews

 

IBM Polska: Koncern dostarczy PKP Cargo rozwiązania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, poinformowała spółka w komunikacie. Oprogramowanie IBM wesprze utrzymanie środków międzynarodowego i krajowego transportu, w tym system 2.400 lokomotyw i 63 tys. wagonów towarowych.

"Wdrożony pakiet oprogramowania obejmie aplikacje: Maximo Asset Management, FileNet oraz Cognos, umożliwiające scentralizowanie zarządzania zasobami produkcyjnymi, instalacyjnymi i komunikacyjnymi na jednej platformie. Z infrastruktury IT spółki PKP Cargo korzysta ponad 10 tys. użytkowników pracujących na 60 różnych aplikacjach" - czytamy w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Polkomtel: Telekom zwrócił się  do UOKiK z pismem oraz wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej, w których domaga się wyjaśnienia szeregu kontrowersji związanych z materiałem, który UOKiK określił jako „Opinia Prezesa UOKiK dotycząca zachowania warunków konkurencji w związku z postępowaniem przetargowym w sprawie rezerwacji częstotliwości z zakresu 1729,9 - 1754,9 MHz oraz 1824,9-1849,9 MHz na obszarze całego kraju, przeznaczonych do świadczenia usług telekomunikacyjnych w służbie ruchomej lub stałej", przedstawionym w toku przetargu prowadzonego przez UKE na rezerwację częstotliwości z zakresu 1800 MHz.

Podstawową kwestią wymagającą wyjaśnienia opinii publicznej jest odpowiedź na pytanie, dlaczego Polkomtel, pomimo wniosków w tej sprawie, nie otrzymał od UOKiK analiz na podstawie których Urząd wydał swoją opinię do postępowania przetargowego, co może rodzić wątpliwości czy takie analizy w ogóle zostały sporządzone.

Źródło: spółka

 

Cyfrowy Polsat: Spółka zamierza w tym roku kontynuować redukcję poziomu zadłużenia spółki , poinformował członek zarządu Cyfrowego Polsatu Tomasz Szeląg. "Naszym celem na ten rok jest dalsza redukcja poziomu zadłużenia. Jeśli chodzi o spłatę długu, będziemy analizować sytuację w spółce i na ten rok może to być ok. 200 mln zł" - powiedział Szeląg podczas konferencji prasowej. Zadłużenie netto Cyfrowego Polsatu wynosiło 1,97 mld zł na koniec marca, zaś wskaźnik dług netto/EBITDA wyniósł 1,93x wobec 1,95x na koniec 2012 r.

Źródło: ISBnews

 

Agora: Spółka planuje otworzyć w II połowie tego roku 4 kina łącznie z 23 ekranami w należącej do grupy sieci Helios, podała spółka w prezentacji wynikowej. Nowe multipleksy mają powstać w Gdyni (6 ekranów), Nowym Sączu (5 ekranów), Kaliszu (7 ekranów) i Siedlcach (5 ekranów), podano w prezentacji.

Źródło: ISBnews

 

CD Projekt: Spółka liczy, że wydanie REDkit, narzędzia służącego do tworzenia własnych, nieliniowych przygód, zdynamizuje sprzedaż gry "Wiedźmin 2", wynika z wypowiedzi prezesa CD Pojekt Adama Kicińskiego.

"REDkit to ważny element strategii wspierania sprzedaży 'Wiedźmina 2'. Przed wydaniem drugiej części 'Wiedźmina' zauważyliśmy zwiększone, zmasowane zainteresowanie pierwszą częścią gry. Ten efekt, już w pełni świadomie, chcemy wykorzystać przy okazji promocji kolejnego tytułu. Liczymy, że przyniesie on wymierne efekty zarówno sprzedażowo, jak i marketingowo. Wydanie REDkit , który pozwala tworzyć własne przygody i dzielić się nimi z innymi graczami, dodatkowo zwiększy zainteresowanie grami wiedźmińskimi przed planowaną na przyszły rok premierą trzeciej części sagi" - powiedział Kiciński, cytowany w komunikacie spółki.

Źródło: ISBnews

 

Platforma Mediowa Point Group: PMPG kończy wydawanie miesięcznika "Film", podała spółka w komunikacie. Czerwcowy numer miesięcznika będzie ostatnim wydanym przez Media Point Group, spółkę zależną PMPG. "Zarząd PMPG zdecydował o zaprzestaniu wydawania magazynu 'Film', zatrzymując jednocześnie w wydawnictwie tytuł i brand. W ocenie zarządu, żadna z ofert inwestycyjnych dla 'Filmu', które trafiły do spółki w ciągu ostatniego miesiąca, nie była satysfakcjonująca" - czytamy w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Hyperion, Telestar: Telewizja Interaktywna iTV, należąca do firmy Telestar, zależnej od giełdowej spółki Hyperion S.A. notuje stały dynamiczmy wzrost oglądalności. W kwietniu br., według danych firmy badawczej Nielsen Audience Measurement, monitorującej rynek telewizyjny w Polsce, iTV mogła pochwalić się największym, bo 190,5-proc. wzrostem oglądalności (licząc rok do roku) spośród wszystkich stacji muzycznych nadających w Polsce. Dzięki temu iTV umocniła się na 5. pozycji z 0,18-proc. udziałem w rynku, dwukrotnie większym niż legendarnej stacji muzycznej MTV.

„iTV to stacja o profilu typowo rozrywkowym i muzycznym. Od rozpoczęcia emisji bazujemy na stałym kontakcie z widzami - interaktywność jest wyróżnikiem kanału iTV. Nasze programy adresujemy do ludzi młodych wiekiem lub duchem, wszystkich spragnionych odprężenia, zabawy i dobrej rozrywki" – mówi Marta Szymańska, prezes Telestar S.A., nadawcy iTV. „Nadal będziemy intensywnie inwestować w iTV, tak by nasza stacja weszła do pierwszej trójki największych kanałów muzycznych w Polsce, najdalej w ciągu dwóch lat" – dodaje prezes Szymańska.

Źródło: spółka

 

Platforma Mediowa Point Group: Spółka odnotowała 0,82 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 0,65 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 18,01 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 15,03 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

Komputronik: W Komputronik Megastore w ciągu pierwszych dwóch tygodni zawarto blisko 3.000 transakcji na łączną kwotę ponad 1,8 mln zł, podał Komputronik w komunikacie. Spółka uważa, że jest to dowodem na "bardzo dobre przyjęcie ze strony klientów". Przychody ze sprzedaży firmy w kwietniu na poziomie 6,95 mln PLN (+22,4% r/r).

Źródło: ISBnews

 

MCI Management: Fundusz prognozuje 90 mln zł zysku netto po I półroczu, tymczasem spodziewa się poprawy do trzycyfrowego wyniku netto na koniec 2013 roku, poinformowała członek zarządu MCI Magda Pasecka.

"Prognozujemy 90 mln zł netto po I półroczu 2013. Możemy na ten okres oszacować rezultaty i dywidendy z ABC Data i tureckiego Indeks. Za cały rok spodziewamy się trzycyfrowego wyniku i nie wykluczamy opublikowania prognozy w II półroczu" - powiedziała Pasecka podczas spotkania z dziennikarzami.

Podtrzymała wcześniejsze plany MCI dotyczące jednego dużego wyjścia - powyżej 100 mln zł, jak również kolejnego po Indeks dużego projektu akwizycyjnego. "Podtrzymujemy kwotę 200 mln zł na inwestycje w 2013" - dodała Pasecka. Zaznaczyła, że do końca maja spodziewa się finalizacji transakcji nabycia pakietu tureckiego Indeks. Według jej słów, negocjowane są trzy inwestycje w ramach funduszu Tech Ventures.

"Plany inwestycji w duże e-commerce w Polsce jeszcze w I półroczu są mocno skrystalizowane. W naszej orbicie nadal są sektory e-commerce e- travel, e- fashion, gaming, aplikacje mobilne" - wymieniła członek zarządu MCI.

Źródło: ISBnews

 

Multimedia Polska: Spółka odnotowała 14,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 18,71 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 176,93 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 162,95 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

CD Projekt: Spółka odnotowała 4,07 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 0,47 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 27,81 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 17,68 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

AB SA: Spółka po I-III kw. 2012/2013 r. spółka miała 32,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 39,98 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 4124,54 mln zł w porównaniu z 3374,38 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

Netia: Spółka odnotowała 13,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 9,85 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 490,69 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 544,28 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

4Fun Media: Spółka odnotowała 1,60 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 1,56 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 8,08 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 6,16 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

Wasko: Spółka odnotowała 3,19 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 0,52 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 77,68 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 40,20 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

Infovide Matrix: Spółka odnotowała 1,64 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 0,15 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 35,59 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 34,95 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

TVN, Polsat: Z szacunkowych danych firmy Nielsen Audience Measurement wynika, że w dniach od 6 do 12 maja udział TVN w oglądalności wyniósł 14,29% wobec 12,10% tydzień wcześniej. W przypadku Polsatu udział w oglądalności wyniósł 12,38% wobec 11,88% przed tygodniem. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w dniach od 6 do 12 maja największy udział w wydatkach na reklamę wśród stacji TV zanotował TVN. Udział ten wyniósł 16,92%, co oznacza 76,48 mln PLN wpływów. Drugie miejsce zajął Polsat z udziałem na poziomie 16,81%, czyli wpływami rzędu 76,02 mln PLN.

Źródło: DM PKO BP

 

Grupa Nokaut: Spółka zapowiedziała dodatnie wyniki w 2013 i dalszą redukcję kosztów. Do końca roku powinny pojawić się pierwsze efekty finansowe inwestycji w segmencie mobile.

Źródło: Trigon

 

GIEŁDA, FUZJE I PRZEJĘCIA

Multikino: Vue Entertainment nabędzie 100% akcji spółki Multikino, wiodącego polskiego operatora kinowego. Transakcja zostanie zrealizowana po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, poinformowali w komunikacie dotychczasowi właściciele spółki - grupa ITI i AREA Property Partners.

Multikino otworzyło pierwszy multipleks w Polsce w Poznaniu w 1998 roku i jest obecnie drugim co do wielkości operatorem multipleksów w Polsce. Zarządza siecią 28 kin z 231 ekranami w 22 miastach w Polsce oraz 2 multipleksami z 15 ekranami w krajach nadbałtyckich. Od roku 2011 cała sieć kin Multikina oferuje widzom cyfrową jakość projekcji. W 2012 r. liczba biletów sprzedanych w Multikinie wyniosła 9,86 mln.

Vue Entertainment to światowej klasy operator i deweloper najnowocześniejszych kin wielosalowych, posiada 116 kin z ponad 1,075 ekranami w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Danii, Portugalii i na Tajwanie.

Źródło: ISBnews

 

Netia, UPC: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na przejęcie przez Netię części sieci pozwalającej na świadczenie usług dostępu do telewizji, internetu i telefonu w budynkach, w których przed fuzją UPC Polska i Aster usługi te świadczyli obaj operatorzy, podał Urząd w komunikacie. W wyniku koncentracji spółka Netia przejmie od UPC Polska kontrolę nad spółkami Centrina i Dianthus, które zostaną wyposażone w aktywa i prawa do odpowiedniej części sieci należącej poprzednio do spółki Aster.

Źródło: ISBnews

 

Comarch: Prawdopodobna rezygnacja z akwizycji we Francji, decyzja do końca maja. Spółka podtrzymuje chęć podzielenia się ubiegłorocznym zyskiem. Zarząd Comarchu najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu przedstawi swoją rekomendację w tej sprawie.

Źródło: Trigon

 

Multimedia Polska: Spółka wyemitowała 7-letnie obligacje o łącznej wartości 1,038 mld zł, podała spółka w komunikacie. Firma wykorzysta pozyskane środki na zrefinansowanie istniejącego zadłużenia. Po zakończeniu procesu refinansowania Multimedia Polska planuje zwiększyć w ciągu 3-4 lat udział w polskim rynku kablowym do 25% z obecnych 18% dzięki akwizycjom, które chce sfinansować nowym kredytem, planowanym w wysokości 500 mln zł.

"Celem nowej emisji obligacji jest uporządkowanie struktury finansowania spółki. Pozwoli to nam efektywniej wykorzystać potencjał rozwoju Multimedia Polska. Potwierdzeniem tego, że realizujemy słuszną strategię, jest duże zainteresowanie inwestorów, którzy wzięli udział w emisji. Pozyskaliśmy partnerów finansowych, którzy podobnie jak my dostrzegają dobre perspektywy rynku i synergie płynące z jego konsolidacji" - powiedział prezes Multimedia Polska Andrzej Rogowski, cytowany w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Asseco Poland: Spółka potrzebuje jeszcze kilku tygodni, aby sfinalizować przejęcie rosyjskiej spółki R-Style Softlab.

Źródło: ISBnews

 

Work Service: Bardzo dobre wyniki finansowe firmy w I kw. 2013 r. są efektem przede wszystkim wysokiego popytu na usługi spółki związanego z obecnym kryzysem i restrukturyzacją działów HR w firmach, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Tomasza Hanczarka w komentarzu do wyników za I kw. 2013 r. Spółka podtrzymuje zapowiedzi znacznego wzrostu akwizycji w 2013 r.

Źródło: ISBnews

 

Cyfrowy Polsat: Spółka może wypłacić dywidendę z zysku za 2013 rok i planuje przyjęcie średnioterminowej polityki dywidendy na kolejne lata, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Dominika Libickiego. "Wydaje się bardzo prawdopodobne, że od przyszłego roku spółka znowu zacznie wypłacać dywidendę tj. z zysku za 2013 rok w 2014 roku. Planujemy również, jeśli sytuacja rynkowa się nie zmieni, przyjęcie średnioterminowej polityki dywidendy na kolejne lata" - powiedział Libicki podczas konferencji prasowej.

Źródło: ISBnews

 

Cyfrowy Polsat: odnotował 95,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2013 r. wobec 205,11 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 697,08 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 669,21 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

MCI Management: Fundusz chce wydzielić Private Equity Managers (PEM) ze struktur grupy kapitałowej i wprowadzić na giełdę w 2014 roku, poinformowała członek zarządu funduszu Magda Pasecka.

"Planujemy wydzielenie PEM i wylistowanie na giełdzie w 2014 roku, pod warunkiem dobrej koniunktury. Rozdzielenie działalności zadządzania od inwestycyjnej ma sens, ponieważ są to inne poziomy ryzyka działalności" - powiedziała Pasecka podczas spotkania z dziennikarzami. Według jej słów, PEM generuje ok. 33 mln przychodów rocznie z 60% EBITDA. "Rynek nie wycenia tej działalności w kursie MCI. Nasza cena rynkowa to wciąż chociażby 75% wartości naszych aktywów netto" - zaznaczyła członek zarządu.

Źródło: ISBnews

 

PRODUKTY I WDROŻENIA, INNE WIADOMOŚCI

Comarch: Spółka zależna Comarch AG podpisała umowę o kredyt inwestycyjny z bankiem BNP Paribas Bank Polska na finansowanie oraz refinansowanie 80% wartości netto inwestycji polegającej na budowie siedziby oraz data center dla Comarch AG w Dreźnie. Wysokość kredytu wynosi 6 mln euro. Okres kredytowania: do 15 maja 2018 r.

Źródło: spółka

 

Sygnity: Z suplementu do Dziennika Urzędowego UE wynika, że Max Elektronik, z grupy giełdowego Sygnity, podpisał kontrakt na zaprojektowanie i wykonanie elektronicznego systemu e-Drzonków. Wartość zlecenia to 4,8 mln zł netto.

Źródło: Trigon

 

T-Mobile: 20 maja br. T-Mobile zaproponuje przedsiębiorcom nowe taryfy proFirma z nowoczesnymi smartfonami. Rozwiązania zawarte w tych taryfach pozwalają przedsiębiorcom na optymalizowanie usług dostępnych w wybranym przez nich abonamencie i dostosowanie ich do aktualnych potrzeb prowadzonego biznesu. Nowe taryfy proFirma oparte są na modułach usługowych, które przedsiębiorca może zmieniać w ramach wybranego abonamentu. Dzięki temu korzysta z usług, których w danym miesiącu potrzebuje jego biznes. Taryfy proFirma przewidują sześć różnych wariantów cenowych od 29,90 do 299,90 złotych netto.

Źródło: Trigon

 

T-Mobile: 18 maja br. T-Mobile na kartę wprowadza usługę oferującą wszystkim swoim użytkownikom nielimitowane połączenia do wszystkich w T-Mobile – Nielimitowane rozmowy w T-Mobile na 30 dni. Koszt korzystania z usługi przez 30 dni to 10 zł. Użytkownicy T-Mobile na kartę będą mogli aktywować Nielimitowane rozmowy w T-Mobile na 30 dni wysyłając SMS-a o treści TAK na numer 682 lub wykorzystując Ekspresowy kod *100*69*30#.

Dodatkowo w tym samym terminie zostanie uruchomiona usługa pozwalająca na aktywowanie równych stawek do wszystkich operatorów zgodnie z cennikiem taryfy, z której użytkownik aktualnie korzysta. Aktywowanie tej usługi będzie możliwe poprzez wysłanie Ekspresowego kodu *100*475#.

Źródło: spółka

 

T-Mobile: Heyah wprowadziła pierwszą w swojej historii ofertę abonamentową i to od razu w amerykańskim stylu. W heyah non stop rozmawiasz, SMS-ujesz ze wszystkimi sieciami w kraju bez końca i łączysz się z Internetem w umowie bez ograniczeń. Jeżeli potrzebujesz telefonu w dowolnym momencie możesz go dokupić na raty.

Abonament w ofercie bez telefonu wynosi 29 zł i w ramach tej opłaty klienci mogą wykonywać nieograniczoną ilość połączeń do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. Istnieje możliwość rozszerzenia swobodnej komunikacji o nieograniczone wiadomości SMS w Polsce za jedynie 9 zł. Pakiet danych o wielkości 500 MB, który dla większości użytkowników smartfonów jest w zupełności wystarczający można aktywować za 9 zł.

Źródło: spółka

 

Polkomtel: Plus, jako pierwszy operator mobilny w Polsce, pozwala na nielimitowane przeglądanie nie tylko zwykłych stron www, ale również filmów w serwisach YouTube oraz ipla, a  wszystko to z prędkością LTE. Dodatkowo w ramach promocji dostępny będzie od 1 zł zestaw zawierający tablet Modecom 9,7" z systemem Android 4.0 oraz router kieszonowy ZTE MF60 HSPA+.

Źródło: spółka

(ISBnews)

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas