Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

TPSA, Polsat, Echelon...

Przegląd ISBnews                        

TPSA boi się spadków rynku, przetarg na 800 Mhz w IV kw. 2013, oczekiwania Arterii, Point Group i Midasa, przejęcie Polskich Mediów przez Polsat, wejście Echelon Corporation do Polski... Przedstawiamy przegląd wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 25 marca – 29 marca br. przygotowane przez agencję ISBnews.

BIZNES I FINANSE: RYNEK

Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej: Aeronaval de Construcciones e Instalaciones (ACISA) ma najtańszą ofertę, wartą 295,48 mln zł brutto, w przetargu na realizację infrastruktury pasywnej regionalnej sieci szerokopasmowej w ramach projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej", poinformowano agencję ISBnews w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

Projekt zakłada budowę infrastruktury regionalnej sieci szerokopasmowej, z dopuszczeniem wykorzystania istniejącej infrastruktury na zasadzie własności lub dzierżawy, jeżeli będzie to racjonalne ekonomiczne. Inwestycja polega na budowie internetowej sieci szerokopasmowej o łącznej długości ok. 2 900 km na terenie województwa lubelskiego. Planowana sieć dzieli się na szkieletową (długość ok. 240 km) oraz dystrybucyjną (długość ok. 2 660 km). Przewiduje się, że odcinku ok. 750 km obydwa rodzaje sieci są współbieżne. Łączna liczba węzłów sieci wynosi 312 szt. (14 węzłów szkieletowych oraz 298 punktów dystrybucyjnych).

Projekt ma blisko 300 mln zł dofinansowania z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Pozostała część sfinansowana zostanie przez środki z budżetu państwa i województwa lubelskiego.

Źródło: ISBnews

 

Przetarg na 800 MHz: Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) spodziewa sie rozpisania przetargu na częstotliwośc 800 MHz w IV kw. 2013 r., wynika z wypowiedzi prezes UKE, Magdaleny Gaj.

"Spodziewamy się rozpisania przetargu na częstotliwość 800 MHz w IV kwartale bieżącego roku" - powiedziała Gaj w kuluarach XIII Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów. Prezes UKE poinformowała także, że zwycięzcy przetargu na 1800 MHz mogli by objąć przyznane częstotliwości do połowy maja. Jednocześnie wskazała, że w kwietniu rozpocznie się dyskusja na co przeznaczyć częstotliwość 700 MHz.

Źródło: ISBnews

 

Centra przetwarzania danych: Całkowita powierzchnia w centrach przetwarzania danych w Polsce w 2012 r. była wykorzystana przez klientów w ponad dwóch trzecich, szacuje firma badawcza PMR, która w I kw. 2013 r. przeprowadziła audyt największych komercyjnych centrów przetwarzania danych w Polsce.

"PMR szacuje, że całkowita powierzchnia w centrach przetwarzania danych w Polsce w 2012 r. była wykorzystana przez klientów w ponad dwóch trzecich, natomiast nieco mniej niż jedna trzecia to wolne zasoby. Patrząc na największe centra przetwarzania danych w Polsce, poziom obłożenia jest nawet wyższy, choć istnieją również duże obiekty, zarówno w ujęciu powierzchni brutto, jak i przydziału mocy, które mają ten wskaźnik na poziomie poniżej 40%" - czytamy w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Polski rynek telekomunikacyjny: Prezes Telekomunikacji Polskiej (TPSA) Maciej Witucki uważa, że rynek może w tym roku odnotować spadek nawet o 8-10%. "Z biznesowego punktu widzenia nie ma możliwości, aby przy takim poziomie cen w Polsce istniało czterech operatorów, którzy zapewnią rozsądny zwrot kapitału dla akcjonariuszy" - powiedział także Witucki w wywiadzie cytowanym przez „Rzeczpospolitą".

Prezes zapowiedział również podwyżki cen, które - jak argumentował - umożliwią wprowadzenie do oferty najnowszych produktów i zapewnią szybszy dostęp do internetu. Chodzi m.in. o nowe inwestycje w światłowody i LTE. Na początku br. prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC, operator sieci T-Mobile) Miroslav Rakowski szacował, że wartość polskiego rynku telekomunikacyjnego zmniejszy się o 1-3% w 2013 r., a przy uwzględnieniu spadku cen hurtowych (PMR) nawet o 5-10%.

Według szacunków firmy analityczno-doradczej Audytel z listopada ub.r., cytowanych wcześniej przez GTS Poland, rynek telekomunikacyjny w Polsce wzrósł w 2012 r. w tempie 3-procentowym.

Źródło: ISBnews

 

Cyberwojna: Użytkownicy Internetu są mimowolnymi świadkami potencjalnie największego w historii ataku w sieci Internet. W wyniku walki dwóch organizacji znacznemu spowolnieniu uległa komunikacja w kluczowych węzłach sieci Internet. Ataki typu DDoS dosięgną również polskie firmy.

Od ponad 2 tygodni trwa cyberatak na infrastrukturę organizacji Spamhaus – kontrowersyjnego dostawcy usług udostępniającego informacje o firmach i serwisach wspierających lub będących źródłem spamu. Analitycy wskazują, że źródłem ataku może być inna, szeroko znana firma – Cyberbunker, którą do takiej aktywności miało skłonić umieszczenie na liście stron wspierających dystrybucję spamu jednego z jej dostawców, a przez to utrudnienie operacji biznesowych.

Toczący się obecnie atak został sklasyfikowany jako atak typu DDoS (Distributed Denial of Service). Polega on ograniczeniu dostępu do infrastruktury celu poprzez „zalanie" jej ogromną ilością informacji, których nie jest ona w stanie przetworzyć. Ten konkretny atak wykorzystuje powszechnie dostępną infrastrukturę serwerów nazw by zwielokrotnić efekt ataku oraz ukryć jego źródło. Analitycy obserwujący tą rozgrywkę zidentyfikowali ponad 30 tysięcy serwerów wykorzystywanych do multiplikacji siły, z jaką atakowane są maszyny Spamhaus.

Źródło: Cezary Piekarski, Starszy Menedżer Deloitte

 

BIZNES I FINANSE: SPÓŁKI

Orange: Priorytetem Orange będą pasma 800 Mhz i 2,6 GHz, powiedział wiceprezes Orange Piotr Muszyński.

„W naszej strategii nie zmieniło się do tej pory nic. Przetarg, który miał ostatnio miejsce na 1800 Mhz potwierdza tylko nasze racjonalne podejście do tematu LTE, które traktujemy jako całość. Pasmo w różnych zakresach, w tym LTE advanced, w które bardzo mocno wierzymy daje możliwość współwykorzystania różnych możliwości. Dla nas priorytetem będzie 800 Mhz i 2,6 GHz" – powiedział Muszyński w kuluarach Sympozjum Świat Telekomunikacji i Mediów. W kwestii wartości tej częstotliwości wskazał, że są szacunki rynkowe kształtują się w okolicach 2,3 mld zł jeżeli chodzi o całość pasma.

Źródło: ISBnews

 

T-Mobile: Usługa płatności zbliżeniowych MasterCard PayPass telefonem NFC z usługą MyWallet przyciąga coraz liczniejsze grono odbiorców. Osiągnięcie liczby 10 tys. aktywacji zajęło T-Mobile mniej niż 5 miesięcy.

Obecnie klienci mogą instalować w swoich telefonach karty debetowe lub kredytowe czterech banków: Raiffeisen Polbank, mBank, Getin i Noble. T-Mobile prowadzi w tej chwili rozmowy z kilkoma bankami nt. umieszczenia oferowanych przez nich kart debetowych i kredytowych. Jednocześnie trwają prace nad zaoferowaniem klientom usług poza finansowych.

Źródło: Telepolis

 

Cinema City: Spółka otworzyła multipleks w Paradise Center w Sofii, w Bułgarii, podała spółka w komunikacie. Będzie to drugi obiekt w stolicy i szósty w Bułgarii.

"Kontynuujemy naszą ekspansję w Bułgarii otwierając dzisiaj multipleks w największym centrum handlowym w kraju, Paradise Center. Nasz multipleks będzie oferować najlepszy standard obsługi oraz najlepsze wrażenia z oglądania filmów, w tym pierwszą w Bułgarii salę 4DX dostarczającą ekstremalnych efektów w odbiorze filmów. Jestem przekonany, że Cinema City w Paradise Center powtórzy sukces naszego multipleksu w centrum handlowym Mall of Sofia i stanie się bardzo szybko kolejnym ulubionym miejscem oglądania filmów w Sofii" - powiedział dyrektor generalny Cinema City, Moshe J. Greidinger,  cytowany w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Arteria: Spółka spodziewa się dalszej poprawy wyników finansowych zarówno na poziomie przychodów, jak i zysku netto w 2013 r. wobec roku ubiegłego, kiedy osiągnęła historycznie najwyższe rezultaty, poinformował agencję ISBnews prezes Arterii Marcin Marzec.

"Bieżący rok może być lepszy zarówno pod względem przychodów i zysku netto w porównaniu do 2012. Grupa Kapitałowa wzbogaca ofertę handlową o nowe rozwiązania dedykowane korporacjom i wprowadza na rynek własne usługi abonamentowe" - powiedział ISBnews Marzec.

Źródło: ISBnews

 

Platforma Mediowa Point Group: Grupa prognozuje, że wypracuje w tym roku 4,03 mln zł zysku EBITDA wobec 4,09 mln zł straty w 2012 r. (i 4,63 mln zł zysku w 2011 r.), podała spółka w komunikacie. Przychody mają wzrosnąć w tym roku do 76,62 mln zł z 68,54 mln zł w 2012 r. (wobec 72,68 mln zł w 2011 r.). Point Group prognozuje też, że zysk brutto wyniesie 2,33 mln zł w tym roku.

Źródło: ISBnews

 

Asbis Enterprises Plc: Spółka odnotowała 9,05 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2012 r. wobec 5,42 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 20,22 mln USD wobec 15,66 mln USD zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1744,88 mln USD w 2012 r. wobec 1482,07 mln USD rok wcześniej. Tymczasem Asbis prognozuje wypracowanie 11,0-12,5 mln zysku netto w USD w 2013 r. przy 1,85-1,95 mld USD przychodów.

Źródło: ISBnews

 

CD Projekt: Spółka otrzyma równowartość 1,5 mln euro dywidendy od swojej spółki zależnej GOG Ltd. - właściciela globalnej platformy cyfrowej dystrybucji gier GOG.com - z jej zysku za 2012 rok, podała spółka w komunikacie.

"GOG.com ma bardzo ambitne plany rozwoju w związku z którymi prowadzi ważne projekty badawcze. Pomimo to doskonałe wyniki tej spółki poparte świetnymi przepływami pieniężnymi pozwalają nam na wypłatę dywidendy bez szkody dla rozwoju spółki" - powiedział prezes Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

GPW: Przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) i domów maklerskich - członków Giełdy potwierdzili uzgodniony wcześniej wspólnie termin migracji na UTP - nową platformę transakcyjną GPW i nowe/zmodyfikowane systemy klienckie członków Giełdy - 15 kwietnia 2013 r., podała GPW w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Work Service: Firma otrzymała dwie oferty kupna obejmujące łącznie 30 zabezpieczonych i oprocentowanych obligacji na okaziciela serii P o jednostkowej wartości nominalnej 0,5 mln, podała spółka w komunikacie. Obligatariusze nie skorzystali z możliwości zamiany na akcje serii M.

Źródło: ISBnews

 

Midas: Spółka oczekuje wzrostu przychodów w bieżącym roku w porównaniu do roku 2012. Tymczasem od 2014 roku planuje publikację prognoz finansowych, wynika z wypowiedzi wiceprezesa spółki Macieja Kotlickiego.

"Dynamika przychodów była spora w 2012 roku i chcemy ją utrzymać. Nie podajemy prognoz, ale od 2014 roku, kiedy biznes na tyle okrzepnie, że będziemy mogli mówić o przychodach i kosztach, możemy zdecydować się publikacje szacunków finansowych" - powiedział Kotlicki podczas konferencji prasowej. W 2012 roku Grupa Midas wypracowała blisko 90 mln zł przychodów wobec ok. 31 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

Midas: Spółka rozmawia z Bankiem Zachodnim WBK na temat finansowania fazy trzeciej, która szacunkowo obejmuje 700 stacji. Ich realizacja odbywałaby się od 2014 r. Midas podaje, że obok kredytu, źródłem finansowania byłyby środki własne z przepływów pieniężnych.

"W II kw. 2013 roku chcemy zamknąć rozmowy z bankiem. Chcemy mieć finansowanie dopięte, ale ta faza realizacji jest na obecnym etapie opcjonalna" - powiedział prezes Midasa Krzysztof Adaszewski. Obecnie Midas rozpoczyna drugą fazę budowy sieci 3,4 tys. stacji. Struktura finansowania tego projektu to: ok. 200 mln zł obligacje serii A, 150 mln zł kredytu inwestycyjnego i 100 mln zł środków z emisji akcji serii D. Zakończona faza pierwsza budowy sieci to 690 stacji zrealizowanych za 192 mln zł.

Źródło: ISBnews

 

Pobieraczek.pl: Właściciele portalu pobieraczek.pl wprowadzali konsumentów w błąd – Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję Prezes UOKiK. Utrzymana została również kara finansowa w wysokości blisko 240 tys. zł

Źródło: UOKiK

 

Poczta Polska, ZUS: Szybsza obsługa klientów i oszczędności to efekt wdrożenia pełnej elektronizacji na linii Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Poczta Polska. Instytucje po zakończeniu testów są dziś gotowe do wdrożenia m.in. elektronicznego potwierdzenia odbioru, co w istotny sposób przyczyni się do skrócenia obiegu korespondencji.  W perspektywie elektronizacja obejmie także komunikację do klienta.

Źródło: spółka

 

GTS Central Europe: Dostawca zintegrowanych usług telekomunikacyjnych oraz centrum danych w Europie Środkowo-Wschodniej, poinformował, że sieć światłowodowa i radiowa, którą dysponuje, dociera do ponad 15 000 budynków.

W ciągu ostatnich dwóch lat, GTS inwestował po 30 mln euro rocznie w rozbudowę własnej sieci. Dzięki temu firma odnotowała największy rozwój sieci w regionie. Tylko w 2012 roku z siecią GTS połączono ponad 1300 nowych budynków, czyli średnio 3 budynki dziennie. Głównym powodem tak szybkiego rozwoju sieci są oczekiwania klientów w zakresie wyższych przepustowości i wyższego standardu usług. Coraz więcej klientów korzysta z sieci GTS, która zapewnia prawidłowe funkcjonowanie ich najważniejszych aplikacji biznesowych.

Źródło: spółka

 

Manta Multimedia: Szykująca się do debiutu na GPW firma zakończyła rozmowy ze swoimi azjatyckimi partnerami. Ich efektem będzie rozszerzenie oferty spółki o nowe innowacyjne produkty.

„Rozmawialiśmy w Chinach o naszych nowych projektach, o których będziemy szerzej informować w nadchodzących tygodniach. Opracowujemy własne, innowacyjne produkty oparte o najnowocześniejsze rozwiązania i wzornictwo, przy których bliska współpraca z chińskimi partnerami jest dla nas bardzo ważna. Dzięki temu trzymamy rękę na pulsie, orientujemy się w najnowszych trendach i technologicznych możliwościach tamtejszych fabryk. Rozmawialiśmy też o możliwych modelach dalszej współpracy." – mówi Prezes Manta Multimedia Bogdan Wiciński.

Źródło: spółka

 

TVN, Polsat: Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w dniach od 11 do 17 marca największy udział w wydatkach na reklamę wśród stacji TV zanotował TVN. Udział ten wyniósł 19,49%, co oznacza 85,15 mln zł wpływów. Drugie miejsce zajął Polsat z udziałem na poziomie 15,92%, czyli wpływami rzędu 69,57 mln zł.

Źródło: DM PKO BP

 

TVN, Polsat: Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w dniach od 11 do 17 marca udział TVN w oglądalności wyniósł 12,75% wobec 13,43% tydzień wcześniej. W przypadku Polsatu udział w oglądalności wyniósł 12,80%  wobec 14,10% przed tygodniem.

Źródło: DM PKO BP

 

Nokaut: Prezes Wojciech Czernecki poinformował, że według oczekiwań grupy Nokaut jej wyniki w I kwartale 2013 r.  będą lepsze niż w analogicznym okresie 2012 r. Prezes powiedział, że spółka informowała o odpisach związanych z restrukturyzacją, jednak nie będą one miały decydującego wpływu na wynik. Dodał, że w średnim terminie spółka może zacząć wypłacać dywidendę.

Źródło: DM PKO BP

 

Kino Polska: Bogusław Kisielewski, członek zarządu, poinformował, że Kino Polska spodziewa się rekordowych przychodów z reklamy w 2013 roku, do czego może przyczynić się zmiana modelu emisji reklam. Zmiany te związane są ze skróceniem i zwiększeniem częstotliwości pojedynczych breaków reklamowych poprzez ich emisję w trakcie wybranych audycji telewizyjnych.

Źródło: DM PKO BP

 

Kino Polska: Członek zarządu Bogusław Kisielewski powiedział, że serwis VOD Kino RP powinien wystartować w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Źródło: DM PKO BP

 

Echelon Corporation: Światowy lider w zakresie inteligentnych rozwiązań w energetyce wchodzi na polski rynek. Stanowisko Wiceprezesa odpowiedzialnego za sprzedaż i rozwój biznesu na rynku polskim i w krajach bałtyckich objął w marcu 2013 roku Adam Zalewski.

"Echelon to swoisty ekosystem inteligentnych rozwiązań opartych na otwartym standardzie OSGP, którego szereg zastosowań (w inteligentnych licznikach, aplikacjach HAN i urządzeniach Smart Grid) znajduje uznanie u wielu klientów. Jestem dumny, że będę mógł reprezentować lidera technologii obecnej w 85% wszystkich inteligentnych liczników zainstalowanych w Europie. Know-how, który niesie za sobą Echelon pozwoli na dynamiczny rozwój branży Smart Polsce i regionie" – mówi Adam Zalewski, wiceprezes Echelon Corporation na Polskę i kraje bałtyckie.

Źródło: spółka

 

GIEŁDA, FUZJE I PRZEJĘCIA

Polsat, Polskie Media: Telewizja Polsat podpisała warunkową umowę nabycia spółki Polskie Media - nadawcy kanałów TV4 i TV6. Transakcja o wartości 99 mln zł powinna zostać sfinalizowana w lipcu 2013 r. i zostanie sfinansowana ze środków własnych spółki, podał Cyfrowy Polsat w komunikacie.

Zarząd Cyfrowego Polsatu spodziewa się osiągnięcia w wyniku przeprowadzonej transakcji licznych synergii, m.in.: programowych, technicznych, marketingowych, funkcjonowania działów wspierających

Źródło: ISBnews

 

Polsat, RSTV, Emitel: Grupa Polsat podpisała warunkową umowę zbycia spółki RSTV na rzecz Emitel za 45,5 mln zł. Cyfrowy Polsat poinformował, że sprzedaż RSTV, spółki świadczącej usługi transmisji sygnału w większości na rzecz Emitel, wynika z chęci skoncentrowania się na dwóch głównych segmentach działalności grupy - świadczeniu usług dla klientów indywidualnych oraz nadawaniu i produkcji telewizyjnej.

Źródło: ISBnews

 

Orange: Wiceprezes Orange Piotr Muszyński, potwierdził, że firma jest otwarta na współpracę z innymi operatorami. „Dowodem tego jest nasza współpraca z T-Mobile w spółce JV networks. Tam gdzie widzimy możliwość optymalnego podejścia do inwestycji infrastrukturalnych tam będziemy szukali każdej możliwości optymalizacji procesu. Nie zamykamy dzisiaj strategicznie drzwi przed nikim kto chciałby z nami współpracować" – skonkludował Muszyński.

Źródło: ISBnews

 

Asseco Poland: ZWZ zdecyduje 24 kwietnia o wypłacie dywidendy za rok obrotowy 2012 w wysokości 2,41 zł na jedną akcję, podała spółka w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Arteria: Spółka liczy także na przeprowadzenie kilku projektów akwizycyjnych w niszach, które wzmocnią ofertę grupy, poinformował agencję ISBnews prezes Arterii Marcin Marzec. Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy za ubiegły rok.

Źródło: ISBnews

 

Midas: Spółka liczy, że zamknie ofertę obligacji do Sferii na początku kwietnia, wynika z wypowiedzi wiceprezesa spółki Macieja Kotlickiego. Papiery zostaną wprowadzone na rynek Catalyst.

"Trwa procedura w KDPW w celu dopuszczenia do obrotu. Zakładamy, że emisja zostanie dopięta po świętach. Skupiamy się na jednym obligatariuszu, czyli Sferii" - powiedział Kotlicki na konferencji prasowej.

Dodał, że w celu zapewnienia free float-u będą również rozmowy o pozyskaniu animatora na Catalyst. Spółka emituje zerokuponowe ośmioletnie obligacje. Podpisała umowę ze Sferią w kwestii ich uplasowania.

Źródło: ISBnews

 

TVN: Spółka zdecydowała o przesunięciu w czasie emisji obligacji senior notes o łącznej wartości nominalnej od 450 do 500 mln euro z terminem zapadalności w 2020 r., podała spółka w komunikacie. Powodem był wzrost niepewności wokół sytuacji na Cyprze

"Nie mamy żadnej potrzeby natychmiastowego refinansowania, w nadchodzących kwartałach będziemy więc nadal obserwować sytuację na rynkach" – dodał dyrektor finansowy spółki John Driscoll, cytowany w komunikacie. Celem emisji miało być refinansowanie obligacji zapadających w 2017 r.

Źródło: ISBnews

 

Hyperion: Spółka, należąca do MNI kupiła za 2,6 mln zł 100% udziałów Małopolska Sieć Szerokopasmowa Sp. z o.o. z Krakowa. Krakowska spółka odpowiedzialna jest za wart 128 mln zł netto projekt budowy infrastruktury telekomunikacyjnej w województwie małopolskim, który ma zapewnić dostęp do nowoczesnych usług szerokopasmowych dla ponad 500 tys. gospodarstw domowych i blisko 4 tys. podmiotów administracji publicznej. Sieć, oparta na technologii kabli światłowodowych obejmować będzie: ok. 3.000 km sieci szkieletowo-dystrybucyjnej; 19 węzłów szkieletowych (w miastach powiatowych); 245 węzłów dostępowych.

Źródło: spółka

 

Tell: Neo Investments stał się strategicznym inwestorem Tell. Zgodnie umową przedwstępną należący do spółki Impera Capital pakiet 20,39 proc. akcji notowanej na GPW (dających 32,11% głosów na WZA) przejdzie w ręce funduszu. Intencją nowego inwestora jest budowa jednej z największych firm świadczących usługi dla biznesu w Polsce.

Źródło: spółka

 

Kino Polska, Agora: członek zarządu Kino Polska Bogusław Kisielewski powiedział, że współpraca z Agorą jest strategiczna. Ważne jest wniesienie przez Agorę dodatkowych elementów obejmujących PR, marketingiem i wsparciem mediów papierowych oraz radia.

W lutym Kino Polska poinformowała o zawarciu z Agorą umowy inwestycyjnej, na podstawie której będą  wspólnie ubiegać się o koncesję na kanał filmowy i finansować jego rozwój. W tym celu Agora ma kupić od Kino Polska TV część akcji spółki Stopklatka, której większościowym akcjonariuszem jest Kino Polska.

Źródło: DM PKO BP

 

KADRY

Hawe: Rada nadzorcza Hawe powołała Krzysztof Witonia na stanowisko prezesa, podała spółka w komunikacie. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Karneya.

Źródło: ISBnews

 

T-Systems: Na czele polskiego oddziału– spółki teleinformatycznej należącej do globalnej grupy Deutsche Telekom – stanął Maciej Plebański, obejmując funkcję Prezesa Zarządu firmy. Zapowiada intensywny rozwój T-Systems w sektorze finansowym i przemysłowym oraz na rynku Public w Polsce. Plany te korespondują z globalną strategią Deutsche Telekom – w najbliższych latach Grupa planuje wykorzystać potencjał polskiego rynku IT/ICT.

Źródło: spółka

 

Grupa SMT (dawniej Grupy ADV): Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o powiększeniu składu zarządu spółki o Sebastiana Łękawę oraz Szymona Purę, dotychczasowo związanych z SMT Software. Adam Kuszyk, dotychczasowy członek zarządu Grupy SMT i dyrektor finansowy, otrzymał nominację na wiceprezesa zarządu.

Źródło: spółka

 

PRODUKTY I WDROŻENIA, INNE WIADOMOŚCI

Comarch: Spółka przeprowadza rebranding platformy iMall24.pl na Wszystko.pl, poinformowała agencję ISBnews product manager projektu Agnieszka Borawska. W III/IV kw. 2013 r. zainwestuje w rozpoznawalność platformy.

"E-commerce to obecnie jeden z najdynamiczniejszych segmentów polskiej gospodarki, a my dostarczamy oprogramowanie klasy ERP do niemal 85 tys. małych i średnich firm. Dla ok. 50% z nich handel w sieci już jest lub może być jednym z kanałów sprzedaży. Platforma Wszystko.pl jest dodatkową, bezpłatną ofertą dla naszych klientów, wzmacniającą ich możliwości sprzedażowe" - powiedziała ISBnews Borawska. „W III/IV kw roku, kiedy przypada tradycyjny szczyt handlowy, chcemy wzmocnić działania marketingowe, tak żeby platforma zyskała na popularności" - zaznaczyła product manager Comarchu.

Źródło: ISBnews

 

Sprint: Olsztyńska spółka Sprint podpisała z Urzędem Miasta Sosnowiec umowę na zaprojektowanie i budowę Miejskiej Szerokopasmowej Sieci Teleinformatycznej w Sosnowcu, poinformował Urząd Miasta Sosnowiec w komunikacie. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 21 mln zł, a jej zakończenie planowane jest na koniec 2014 r.

W ramach inwestycji powstanie ok. 74 km sieci szkieletowej w technologii światłowodowej i radiowej. Planowana jest także sieć 48 publicznych punktów dostępu do internetu w postaci 38 hot spotów oraz 9 PIAP-ów stacjonarnych. Projekt jest dofinansowany w kwocie ponad 15 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 i jest częścią zadania pn. "Rozwój Społeczeństwa Informacyjnego w Zagłębiu Dąbrowskim – Gmina Sosnowiec".

Źródło: ISBnews

 

Cisco: Firma wprowadza innowacyjne rozwiązanie, które łączy efektywne oprogramowanie z inteligentnym wykorzystaniem sieci do prowadzenia współpracy wideo dla przedsiębiorstw. Oprogramowanie to rozpoznaje typ i wielkość zasobów (np. porty, przepustowość, infrastrukturę) potrzebnych do prowadzenia spotkania, co przyczynić się może do aż 70 % bardziej efektywnego wykorzystania istniejącej infrastruktury. Ułatwienie współpracy w sektorze B2B zapewnić mogą rozwiązania Cisco TelePresence® i Cisco WebEx®. Klienci mogą teraz zaprosić do siebie na spotkanie dowolną osobę spoza danej organizacji, która może uczestniczyć w spotkaniach TelePresence® i WebEx® przez przeglądarkę internetową. Cisco zapewnia obecnie menedżerom IT wyjątkową przejrzystość ruchu wideo w sieci dzięki nowym usprawnieniom architektury medianet. Punkty końcowe TelePresence i aplikacje Cisco Jabber™ są teraz dostarczane z wbudowanym oprogramowaniem medianet.

Źródło: spółka

 

Hawe Budownictwo, Internetia: Spółka zależna Hawe Budownictwo zawarła dwie umowy o ze spółką Internetia na utrzymanie i aktywację usług sieci Internetia przez okres minimum 18 miesięcy. Przychody Hawe Budownictwo z tytułu usług objętych umowami wyniosą łącznie ponad 5,6 mln zł.

Źródło: spółka

 

Internet Media Services: Spółka ma umowę z dużym domem mediowym na wykonanie przez IMS usług reklamowych audio w wybranych sieciach handlowych na terenie Polski. Umowa zrealizowana zostanie w II kwartale 2013 roku, a wartość przychodów z jej tytułu przekroczy 250 tys. zł.

Źródło: spółka

 

Talex, Allegro: Spółka powzięła wiadomość o zawarciu umowy z Grupą Allegro na dostawę oprogramowania w okresie 3 lat. Wartość umowy wyrażona w euro stanowi równowartość kwoty 7,7 mln zł.

Źródło: spółka

 

Orange, Blackberry: Do ofert abonamentowych dla klientów indywidualnych i firmowych Orange wprowadza dziś smartfon BlackBerry Z10. Według planów sieci, urządzenie będzie kolejnym bohaterem konkursu Testuj z Orange. Smartfon dostępny jest w ofertach Smart Planach Halo i Multi oraz biznesowych: Planie Korzystnym i Firmie bez Ograniczeń.

Źródło: Telepolis

 

Agito.pl: Należący do Grupy Allegro jeden z największych sklepów internetowych z elektroniką, wchodzi na rynek handlu książkami w sieci. Na początku sklep zaoferuje 100 tys. książek w najbardziej popularnych kategoriach. Potem dołączy do oferty także e-booki.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 

RWE Polska: Firma uruchomiła w Elektronicznym Biurze Obsługi Klientów (e-bok) możliwość dokonywania płatności w ramach bankowości elektronicznej. Dzięki nowej funkcjonalności można szybko i bezpiecznie opłacić rachunek za energię elektryczną, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych opłat. Funkcjonalność e-płatności świadczona jest z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa bankowości elektronicznej.

Źródło: spółka

 

DGA, Inclick: W ramach Grupy Kapitałowej DGA działalność rozpoczęła spółka Inclick. Misją nowej spółki jest zniesienie barier przy zlecaniu, wykonywaniu i rozliczaniu pracy zdalnej w Polsce. Pierwszym, niepowtarzalnym w skali kraju projektem jest portal www.inclick.pl będący platformą zleceń zdalnych dla Studentów i Uczniów.

Źródło: spółka

 

WiMP: Serwis wprowadził ulepszoną wersję aplikacji dla systemu Android z rozszerzoną funkcjonalnością, która ułatwi użytkownikom odkrywanie muzyki z dala od domu. Aplikacja została uzupełniona o strony gatunków muzycznych, książeczki z informacjami o artystach oraz zdjęciami i ciekawostkami na ich temat, a także o recenzje playlist i albumów autorstwa redaktorów serwisu WiMP. Ulepszona wersja aplikacji dla systemu Android udostępnia także użytkownikom radio oparte na podobieństwie utworów i artystów.

Źródło: spółka

 

Polkomtel: Operator Plusa wprowadził nową ofertę Plus Internet na Kartę, w ramach której można między innymi korzystać z najszybszego mobilnego internetu LTE. W ofercie znalazły się dwa nowe zestawy startowe: w cenie 9 zł z 300 MB do wykorzystania na transmisję danych oraz w cenie 15 zł z 1 GB na transmisję.

Źródło: spółka

 

Vivid Games: Real Boxing, flagowy tytuł bydgoskiego developera, będzie promowany podczas branżowych targów PAX East w Bostonie i Game  Developer Conference (GDC) w San Francisco. Na obu konferencjach spółka wystawia się wspólnie z firmą NVidia.

Źródło: spółka

 

Asseco Poland: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podała, że oferta Asseco Poland za 17,8 mln zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu organizowanym przez agencję na zakup usługi ATiK dla  posiadanego oprogramowania Oracle. Asseco Poland będzie świadczyło usługi w tym zakresie do 31 sierpnia 2013 r.

Źródło: DM PKO BP

(ISBnews)

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas