Menu
A+ A A-

Pacjent wybiera posiłek ekologiczny

Do uzyskania certyfikatu ekologicznego dla posiłków w szpitalach, szkołach, restauracjach i w innych zakładach żywienia zbiorowego (ZŻZ) jeszcze daleka droga, ale Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpoczęło już proces konsultacji warunków uzyskania takich certyfikatów przez  ZŻZ.

Czytaj dalej...

Już 27 lutego o godz. 20.00 premiera debaty o kryzysie w polskim sądownictwie

W Galerii Delfiny odbyła się debata poświęcona książce „Trzecia Władza. Sądownictwo w latach 1946-2023”, której autorem jest red. Tomasz Pietryga. Zasadnicza część wielowątkowej rozmowy dotyczyła kryzysu, w jakim znalazło się polskie sądownictwo. Spotkanie zorganizowała Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego.

Czytaj dalej...

Sad Danków wśród najlepszych

Powidło śliwczane jest jednym z najstarszych przetworów tradycyjnej polskie kuchni. Świadczą o tym przepisy w poradnikach gospodarskich Piotra Crescencyna (rok 1549) i Jana Haura (lata kolejnych wydań  1675 i 1679). Opisem tworzenia powidlanej masy zajmują się muzealnicy, a wiekowe mosiężne patelnie i rondle znalazły się na wystawie gastronomicznej w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie.

Czytaj dalej...

Bożonarodzeniowa iluminacja Lotniska Chopina

W tym roku, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, lotnisko Chopina w Warszawie przygotowało dla swoich pasażerów i gości wyjątkową iluminację, która nawiązuje do historii i kultury Warszawy.


Na płycie postojowej samolotów, przed wejściem do terminala A, stanęła olbrzymia choinka, ozdobiona tysiącami światełek i bombek w barwach biało-czerwonych. Choinka ma 27 metrów wysokości i jest największą w kraju. Obok niej znajduje się wielki napis "Warszawa", który podświetla się na zmianę na różne kolory. Napis ten jest inspirowany stylem graficznym z lat 50. i 60. XX wieku, kiedy to Warszawa odbudowywała się po wojennych zniszczeniach i stawała się nowoczesnym miastem.

Wewnątrz terminala A, w strefie tranzytowej, można podziwiać kolejną atrakcję - świąteczną wystawę, która prezentuje zabytkowe samoloty i przedmioty związane z historią lotnictwa polskiego. Wśród eksponatów znajdują się m.in. replika samolotu RWD-13 z 1937 roku, którym Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura odbyli słynny lot dookoła Europy, czy oryginalny fortepian Fryderyka Chopina, na którym komponował swoje nieśmiertelne utwory. Wystawa jest wspólnym projektem Lotniska Chopina, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

Tegoroczna iluminacja i wystawa na Lotnisku Chopina są kontynuacją tradycji, która sięga kilku lat wstecz. W poprzednich latach lotnisko również przyozdabiało swoje tereny i wnętrza na święta, choć w inny sposób. W 2019 roku na płycie postojowej stanęła choinka z żywych roślin, a w 2020 roku z plastikowych butelek. W 2018 roku lotnisko zorganizowało koncert kolęd w wykonaniu chóru i orkiestry, a w 2017 roku zaprosiło dzieci z domów dziecka na spotkanie z Mikołajem i zwiedzanie lotniska.

 Twórcą koncepcji i realizatorem tegorocznej iluminacji jest firma Multidekor, która w świetlne motywy przyozdabia co roku największe polskie miasta. Głównym partnerem iluminacji jest Veolia, producent i dostawca ciepła systemowego oraz energii w Polsce. Cała iluminacja składa się z blisko 75 tys. energooszczędnych diod eko-LED, które tworzą niesamowity efekt wizualny. Iluminacja jest zaprogramowana tak, aby zmieniać się w zależności od pory dnia i nocy, a także od pogody i temperatury.

Lotnisko Chopina w Warszawie to nie tylko największy port lotniczy w Polsce, ale także miejsce o bogatej historii i tradycji. Zostało otwarte w 1934 roku na terenie dawnego lotniska wojskowego na Okęciu, które powstało w 1926 roku. W czasie II wojny światowej lotnisko zostało zniszczone przez Niemców, a po wyzwoleniu odbudowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Od tego czasu lotnisko rozwijało się i modernizowało, zmieniając nazwę na cześć słynnego kompozytora Fryderyka Chopina w 2001 roku.

Lotnisko Chopina w Warszawie zaprasza wszystkich do odwiedzenia swojej bożonarodzeniowej iluminacji i wystawy, która potrwa do 5 lutego 2023 roku. Jest to doskonała okazja, aby poczuć świąteczną atmosferę, podziwiać piękno Warszawy i dowiedzieć się więcej o jej historii i kulturze. Życzymy wszystkim podróżnym i gościom lotniska wesołych i spokojnych świąt!

Czytaj dalej...

Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2023 - Wróciliście z Tarczą - Agata Kornhauser Duda

– To było wielkie, piękne święto sportu, które pod hasłem „Niepokonani Razem” zjednoczyło aż siedem tysięcy zawodników ze stu dziewięćdziesięciu krajów z całego świata – mówiła dziś Agata Kornhauser–Duda podczas ceremonii powitania polskiej reprezentacji Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy przywieźli z Berlina aż 57 medali: 15 złotych, 26 srebrnych i 16 brązowych.

Czytaj dalej...

Czy warto wziąć samochód marki Mercedes w leasing?

Mercedes to marka samochodowa należąca do niemieckiego koncernu Mercedes-Benz Group. Jej historia sięga lat 80. XIX wieku, a założycielem jest Karl Benz. Nazwa marki nawiązuje do żeńskiego imienia „Mercedes”, które w języku hiszpańskim oznacza łaskę.

Wskazujemy najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na leasing mercedesa. Skupiamy się zarówno na zaletach pojazdów tej marki, jak i samego finansowania.

Zróżnicowana oferta 

W ofercie Mercedes-Benz Group znajdują się różnego typu samochody: auta miejskie, typowo sportowe o świetnych osiągach, SUV-y, limuzyny, kabriolety, vany, hatchbacki, kombi, coupe, a także samochody dostawcze i campingowe. Do wyboru są auta z różnym rodzajem silnika, w tym elektryczne, hybrydowe, benzynowe i na olej napędowy. 

Wiele możliwości indywidualizacji

Klient może dopasować pojazd do własnych potrzeb i preferencji. Indywidualna konfiguracja obejmuje m.in. kolor lakieru, wersję silnika, fotele, tapicerkę, elementy ozdobne wnętrza, rodzaj felg, typ nadwozia, kierownicę, rodzaj skrzyni biegów czy wyposażenie wnętrza.

Pionier wielu rozwiązań technologicznych 

Marka Mercedes na bieżąco podąża za nowinkami w świecie motoryzacyjnym. Dzięki temu jej pojazdy są wyposażone w najnowsze, nieustannie ulepszane technologie, m.in. w zakresie zeroemisyjności i bezpieczeństwa. 

Wysoki komfort jazdy

Samochody marki Mercedes zapewniają wysoki komfort jazdy. Jest to zasługą ich wyposażenia m.in. w podgrzewane i klimatyzowane fotele, kierownicę wykończoną skórą, bezkluczykowy system zamykania i otwierania drzwi, ogrzewanie postojowe, automatyczną klimatyzację czy wielofunkcyjny system multimedialny. 

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy samochodami Mercedesa wynika m.in. z innowacyjnych systemów wspomagania jazdy. Kierowca może korzystać m.in. z asystenta martwego pola, aktywnego wspomagania hamowania, systemu rozpoznawania pieszych i znaków drogowych, asystenta odległości od poprzedzających pojazdów, asystenta pasa ruchu czy wykrywania martwego pola w lusterkach.

Prestiż marki 

Mercedes to jedna z najbardziej luksusowych marek klasy premium. Przedsiębiorca dzięki takiemu samochodowi reprezentacyjnemu może kreować prestiżowy wizerunek swojej firmy – zarówno wśród kontrahentów, jak i pracowników. 

Niska utrata wartości rezydualnej

Auta marki Mercedes powoli tracą na wartości. Zmniejsza się ona stosunkowo szybko jedynie przez pierwsze 2-3 lata, a następnie pozostaje na stabilnym poziomie. Dlatego warto rozważyć możliwość zakupu używanego, kilkuletniego mercedesa. 

Atrakcyjny design

Samochody Mercedesa mają nowoczesny, przyciągający wzrok design, który niezmiennie kojarzy się z luksusem i prestiżem. Stanowi to zasługę zespołu projektantów, którymi zarządza główny designer grupy Mercedes Benz – Gorden Wagener. Dopracowane niemal do perfekcji pod względem stylistycznym jest zarówno wnętrze, jak i linia nadwozia.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing Mercedesa?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wziąć samochód Mercedes Benz w leasing. Wymieniamy i krótko opisujemy najważniejsze z nich.

Możliwość sfinansowania dowolnego modelu 

Firmy leasingowe finansują wszystkie popularne modele samochodów marki Mercedes. Można wziąć w leasing zarówno nowe, jak i używane pojazdy, w tym poleasingowe i sprowadzane z zagranicy.

Elastyczne warunki finansowania

Warunki leasingu mogą zostać dostosowane do potrzeb przedsiębiorcy m.in. pod względem okresu finansowania, wysokości rat i wpłaty własnej, harmonogramu spłaty, a także kwoty wykupu.

Łatwa dostępność

Leasing jest dostępny dla przedsiębiorców z każdej branży, bez względu na formę prowadzenia działalności, liczbę zatrudnionych pracowników czy status VAT. Zastosowanie uproszczonej procedury weryfikacyjnej pozwala otrzymać decyzję nawet w dniu złożenia wniosku – po przedstawieniu oświadczenia o wynikach finansowych. Leasing nie wymaga również wysokiej wpłaty własnej.

Uniknięcie zamrażania kapitału

Przedsiębiorca korzystający z leasingu nie musi jednorazowo wydawać sporej kwoty w gotówce, lecz spłaca przedmiot w wielu mniejszych ratach. Dzięki temu unika zamrażania kapitału.

Korzystny wykup

Po zakończeniu leasingu leasingobiorca może zdecydować się na wykup na korzystnych warunkach. Będzie mógł zrezygnować z wykupu i zwrócić pojazd firmie leasingowej, a następnie wziąć w leasing nowy model samochodu.

Brak wpływu na zdolność kredytową

Finansowanie za pomocą leasingu w żadnym stopniu nie wpływa na zdolność kredytową przedsiębiorcy. Nie traci on więc możliwości sfinansowania kredytem innych inwestycji.

Czytaj dalej...

Fundacja Elochim ...nadal pomagamy wszystkim, którzy zostali

Prezentujemy poruszający list Fundacji Elochim z ukraińskiego Korostenia. Miasta liczącego przed wojną około sześćdziesiąt tysięcy mieszkańców z obwodu żytomierskiego. Zwykli ludzie toczą tam walkę o codzienne sprawy żywność, ubranie i ogrzanie domu i angażują się w pomoc swoim obrońcom na froncie.

Czytaj dalej...

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas