Menu
A+ A A-

Kluby Mam - Po Pierwsze Rodzina Wyróżniony

Projekt Kluby Mam jest częścią rządowego konkursu "Po Pierwsze Rodzina - Priorytet Kluby" Projekt Kluby Mam jest częścią rządowego konkursu "Po Pierwsze Rodzina - Priorytet Kluby" mat.pras

Inicjatywa, zorganizowana przez Fundację Dla Rodziny, wzbudziła ogromny entuzjazm i zaangażowanie uczestników w bogaty merytorycznie program stworzony dla osób które chciałby powołać Klub Mam na swoim obszarze działania.

Celem warsztatów było inspirowanie i zachęcanie do powstawania Klubów Mam w całym kraju oraz wspomaganie w stworzeniu przyjaznej przestrzeni, w której młode mamy mogą czerpać praktyczną wiedzę, dzielić się doświadczeniami oraz znaleźć chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków.

Wydarzenie zgromadziło kilkadziesiąt osób, które przez dwa pełne pasji i zaangażowania dni inspirowały się wzajemnie rozmowami, warsztatami i wykładami. Tematyka szkolenia była szeroka poczawszy od kompetencji liderskich, sztuki komunikacji, budowaniu wartości osobistej aż po umiejętności pozyskiwania środków na lokalne projekty. Kluczową rolę odegrały liderki Klubu Mam z Łomianek - Justyna Kubicz, Blanka Brzozowska, Lucyna Raczkiewicz, Korina Bulenda i Anita Łodzińska, które dzieląc się swoim doświadczeniem, wskazywały drogę do sukcesu.

Rodzinna atmosfera spotkania nie pozostawiła nikogo obojętnym. Wielu rodziców przybyło na zjazd z dziećmi, które miały swój specjalny program edukacyjny oraz miejsce do kreatywnej zabawy. Ciepło i życzliwość, które towarzyszyły każdej chwili, sprawiły, że uczestnicy czuli się jak w jednej wielkiej rodzinie, gotowi do dzielenia się wiedzą i wspólnego rozwoju.

Warsztaty zakończyły się owacjami na stojąco i ogromnymi planami na przyszłość. Uczestnicy opuścili Emaus z motywacją do tworzenia Klubów Mam w swoich miejscowościach oraz z wiarą we wspólnotę osób, które łączą podobne wartości i cele.

Projekt Kluby Mam jest częścią rządowego konkursu "Po Pierwsze Rodzina - Priorytet Kluby", a wsparcie finansowe od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej podkreśla jego istotne znaczenie dla promowania kultury rodziny oraz tworzenia przestrzeni wsparcia dla młodych matek.

Podsumowując ten inspirujący zjazd, Barbara Socha, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, wyraziła swoje przekonanie, że inicjatywy takie jak Kluby Mam przyczyniają się do promowania wsparcia osobistego między rodzicami w obliczu dzisiejszych wyzwań cyfrowego świata.

Zakończenie pierwszego zjazdu to jedynie początek nowej drogi. Planowane są kolejne spotkania w Ruciane Nida, Białobrzegach i Kielcach, które z pewnością przyniosą kolejne porcje inspiracji i możliwości wymiany doświadczeń. Projekt, który ma zakończyć się pod koniec roku, niewątpliwie staje się symbolem siły wspólnoty i chęci budowania lepszego jutra dla młodych rodzin.

Klub Mam - Tworzymy przestrzeń dla rodziców. Inspirujemy, uczymy się, wzmacniamy wspólnotę.

*Artykuł oparty na informacjach udostępnionych przez Fundację Dla Rodziny.*

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas