Menu
A+ A A-

Wiedza i doświadczenie pracowników, to fundament sukcesu Wyróżniony

Atmosfera i relacje z klientami kształtowane są przez zespół osobowości, które razem stanowią największą siłę firmy – przekonują przedstawiciele Carrefour Polska Atmosfera i relacje z klientami kształtowane są przez zespół osobowości, które razem stanowią największą siłę firmy – przekonują przedstawiciele Carrefour Polska mat.pras

Carrefour Polska, laureat tegorocznej edycji konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”, został wyróżniony w LI edycji Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu za działania prowadzone na rzecz pracowników.

Kilkanaście tysięcy osób, to tyle samo różny charakterów i potrzeb. I choć utarło się, że za sukcesem rynkowym stoi głównie strategia czy mądrość zarządu firmy, to bez zaangażowania pracowników, ich motywacji i oddania, trudno osiągnąć cokolwiek. Carrefour, który w nowym roku będzie świętował 25-lecie swojej obecności w Polsce, jest jedną z tych firm, które nie tylko to rozumieją, ale też potrafią wykorzystać tą wiedze.

- Atmosfera i relacje z klientami kształtowane są przez zespół osobowości, które razem stanowią największą siłę firmy – przekonują przedstawiciele Carrefour Polska. Jak sami tłumaczą, ich pracownicy to osoby otwarte na ludzi i wyzwania codzienności, pasjonaci handlu i produktów, którzy chętnie podejmują inicjatywę i lubią innowacyjne rozwiązania. Aby jednak dojść do takiego poziomu, potrzebny jest szereg wewnętrznych działań, przede wszystkim pakietów i różnorodnych świadczeń dla pracowników. Obok tak popularnych jak karta multisport, czy rabat na zakupy, pracownicy Carrefoura mogą też liczyć na opiekę medyczną, ubezpieczenie dla siebie i rodziny czy pakiet świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Tylko w 2019 r. wartość bonów podarunkowych przekazanych z okazji świąt Wielkanocnych wyniosła ponad 4 mln zł. Z kolei wartość rabatów to prawie 5,5 mln zł. Ale pieniądze to nie wszystko.

- W Carrefour pracują dziś cztery pokolenia, stąd dialog międzypokoleniowy jest jednym z filarów naszej polityki personalnej. Dla nas zmiana pokoleniowa oznacza zrozumienie różnic i budowanie zespołów w oparciu o wspólne wartości. Praca w różnorodnych grupach, zdywersyfikowanych nie tylko pod kątem płci, stażu pracy, ale i wieku, gwarantuje stałe podnoszenie kompetencji zawodowych. W codziennej pracy korzystamy z różnych form mentoringu, shadowingu, wymiany dobrych praktyk, co pozwala na transfer wiedzy i doświadczenia pomiędzy różnymi grupami pracowników – przekonują przedstawiciele firmy.

W Warszawie działa też nowoczesne centrum szkoleniowo-edukacyjne „Smak Kariery”, w którym młodzi ludzie zaczynający karierę w handlu mają możliwość spotkania z ekspertami i skorzystania z ich wiedzy oraz doświadczeń. Swoje pierwsze kroki w profesjonalnej praktyce stawiają tu uczniowie szkół zawodowych i techników, których kierunki kształcenia są zbieżne z obszarami działań firmy. To tutaj organizowane są też różnego rodzaju degustacje dla pracowników, warsztaty i szkolenia. Centrum jest także miejscem spotkań menedżerów i pracowników na co dzień zatrudnionych w różnych lokalizacjach firmy w Polsce.

Ważnym filarem strategii Carrefour w Polsce jest także różnorodność, i to zarówno w odniesieniu do modelu biznesowego, jak i zarzadzania ludźmi. - Doceniamy kompetencje i kwalifikacje pracowników niezależnie od ich wieku, płci, miejsca zamieszkania, czy zainteresowań. Tworzymy miejsca pracy zarówno dla tych, którzy w handlu stawiają pierwsze kroki, jak i dla tych, którzy mają bogate doświadczenie. Proponujemy ścieżki kariery odpowiadające kompetencjom, zainteresowaniom oraz mobilności geograficznej – tłumaczą przedstawiciele Carrefour Polska.

Pracodawca Godny Zaufania

W kategorii konkursu, o którym piszemy na kolejnych stronach „Raportu CSR”, Carrefour zdobył tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania w kategorii „Firma Przyjazna Niepełnosprawnym”. Kapituła Konkursu nagrodziła firmę za aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. Carrefour inicjatywę zatrudniania osób niepełnosprawnych rozpoczął już w 2006 r. Nawiązał wtedy współpracę z Mazowieckim Związkiem Głuchych. Dziś, w zespołach firmy, pracuje ponad 600 osób niepełnosprawnych. – Ich obecność to wartość, z której czerpią zarówno pracownicy, jak i klienci sklepów Carrefour. Promujemy ideę zatrudnienia wspieranego oraz współpracujemy z organizacjami EKON i PION, ułatwiającymi osobom niepełnosprawnym oraz zagrożonym wykluczeniem społecznym dostęp do otwartego rynku pracy. Rozpoczęliśmy także współpracę ze Stowarzyszeniem MIGAM, które pomaga nam w komunikacji z osobami głuchymi i niedosłyszącymi – czytam na stronach Carrefour Polska.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas