Menu
A+ A A-

8 Powodów dla których warto wybrać drewniany dom Wyróżniony

Nie jest tajemnicą, że drewno jako surowiec naturalny jest przyjazny dla środowiska Nie jest tajemnicą, że drewno jako surowiec naturalny jest przyjazny dla środowiska mat.pras

Drewniane domy uważane niegdyś za przestarzałe, nieatrakcyjne i nie funkcjonalne, cieszą się teraz dużym zainteresowaniem. Główną przyczyną wzrostu popularności domów z drewna jest dostrzeżenie ich niezliczonych zalet.

Dom z drewna to dobry wybór

Marzysz o pięknym drewnianym domku? Bardzo często osoby, którym podobają się drewniane konstrukcje, nie decydują się na ich wybór ze względu na panujące przekonanie, że dom drewniany jest mniej wytrzymały i wymaga większych nakładów finansowych. Nic bardziej mylnego! Jest wiele powodów, dla których warto wybrać drewniany dom. Oto najważniejsze z nich:

Ratowanie środowiska

Nie jest tajemnicą, że drewno jako surowiec naturalny jest przyjazny dla środowiska. Domy z drewna nie tylko pozostawiają mniejszy ślad węglowy, ale również są surowcem odnawialnym. Ten naturalny materiał idealnie nadaje się do recyklingu i biodegradacji. To znaczy, że używanie drewnianych konstrukcji jest bezpieczniejszą alternatywą dla środowiska.

Korzyści zdrowotne

Badania wykazały, że drewno działa uspokajająco na nasze samopoczucie i obniża poziom stresu, co może być zaskoczeniem. Jest to spowodowane naturalną barwą drewna i tym, że jest materiałem ekologicznym. Konstrukcje drewniane są również odpowiednie dla osób z alergiami, z racji zdolności drewna do „oddychania”. Powietrze oczyszcza się, a w pomieszczeniach panuje korzystny mikroklimat.

Niezawodny materiał

Drewno jest materiałem z którego może powstać prawie każdy projekt domu. Jeśli stawiamy na nowoczesność możemy wybrać drewno miękkie i elastyczne (z drzew iglastych). Natomiast jeśli wolimy materiał mocniejszy i trwalszy wybieramy drewno twarde (z drzew liściastych). Niezależnie od wyboru każde z tych konstrukcji jest odporne na klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi i osuwiska.

Zalety ekonomiczne

Drewniane domy to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Koszt budowy takiego budynku jest znacznie niższy niż w przypadku innych materiałów. W cenę nie wchodzi nie tylko koszt materiału, ale również cena za „robociznę” i transport, a to ze względu na szybkość budowy jest niższe.

Krótki czas budowy

Budowanie domu z drewna jest procesem łatwym, szybkim i przyjemnym. Taki dom można zbudować znacznie szybciej niż murowany. Budowa standardowego domu murowanego zajmuje minimum dwa lata. Natomiast, drewniany dom można postawić w 3-4 miesiące, a mając gotowy projekt nawet w niecały miesiąc.

Łatwy transport

Chyba każdy się zgodzi, że bardzo dużą zaletą domów z drewna jest ich waga. Jak sama nazwa wskazuje domy te wykonane są z drewna, a to oznacza, że ​​są lżejsze. Natomiast ta „lekkość” prowadzi do tego, że takie budynki letniskowe są łatwiejsze w dostawie oraz wygodniejsze do przetransportowania.

Atrakcyjny materiał

Domy z drewna nie tylko mają wiele zalet ekonomicznych i ekologicznych, ale również zachwycają swoim pięknem. Jako, że takie konstrukcje zbudowane są z naturalnego surowca sprawia to, że wewnątrz jak i na zewnątrz panuje niepowtarzalny klimat. Można śmiało stwierdzić, że kolejną zaletą drewnianych domów jest to, że są piękne i przytulne.

Różnorodność ofert

W dzisiejszych czasach drewno jako materiał budowlany stało się niezwykle popularne. Z tego powodu na rynku istnieje coraz więcej godnych firm zajmujących się budowaniem domów z drewna. Takie firmy budowlane oferują najlepsze materiały i rozsądne ceny, ale nie tylko, ponieważ zapewniają również profesjonalną obsługę klienta.

Domy drewniane mają wiele zalet, które należy mieć na uwadze przy wyborze przyszłych „czterech ścian”. Warto dobrze przemyśleć swój wybór i nie dać się zrazić dotychczasowym przekonaniom na temat konstrukcji drewnianych, ponieważ dom z drewna ma w sobie same korzyści.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas