Menu
A+ A A-

Gdyński Teatr Muzyczny nocą

Gdyński Teatr Muzyczny nocą

W najbliższą sobotę tj. 23 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru odbędzie się zwiedzanie Teatru Muzycznego z przewodnikiem. A wszystko pod osłoną nocy.

Wiele osób zastanawia się, co skrywają kulisy Teatru Muzycznego w Gdyni. Nadarza się doskonała okazja, żeby odkryć te tajemnice i zajrzeć w niedostępne na co dzień zakamarki największego polskiego teatru muzycznego.

Akcja „Muzyczny nocą” to unikalna i jedyna w tym roku okazja, by zobaczyć, co dzieje się za teatralnymi kulisami. Zwiedzanie rozpocznie się 23 marca o godz. 22.00. Zbiórka chętnych przy głównym wejściu do teatru.

Zasiąść w dyrektorskim fotelu

Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć niedostępne na co dzień dla widzów teatralne przestrzenie.

Tej nocy widzowie nie tylko będą mogli sprawdzić osobiście, z którego miejsca na widowni najlepiej widać i słychać śpiewaków, ale także będą mieli niepowtarzalną okazję stanąć na scenie. Może ktoś ze zwiedzających będzie chciał wcielić się w rolę aktora - wokalisty i coś zaśpiewa, powie monolog lub zagra krótką scenkę.

Nocne zwiedzanie to jedyna okazja w roku, aby zajrzeć za kulisy teatru i do teatralnych pracowni,

Zwiedzający zobaczą m.in. kabinę elektroakustyka i wejdą do gabinetu dyrektora. Sprawdzą co skrywają teatralne magazyny i obejrzą garderoby, w których aktorzy przygotowują się do spektakli. Uczestnicy zostaną podzieleni na małe grupy, a każda z nich będzie miała swojego przewodnika. Zwiedzających oprowadzą pracownicy różnych działów, którzy opowiedzą o swojej pracy.

Wydarzenie skierowano do wszystkich osób, które chciałyby obejrzeć teatr od kuchni, a szczególnie do młodzieży, dorosłych i dzieci wraz z opiekunami.

Udział w akcji jest płatny. Bilety, w cenie 10 złotych, dostępne są wyłącznie w kasach Teatru Muzycznego w godzinach ich otwarcia. Jeśli ktoś nie zdąży zakupić wejściówki wcześniej, nic straconego. W dniu zwiedzania kasy będą czynne od godz. 19.00 do godz. 23.00.

Mi udało się wcześniej zajrzeć za kulisy Teatru Muzycznego w Gdyni i na zachętę nocnego zwiedzania prezentuję kilka zdjęć z teatralnych wnętrz.

 

Największy teatr muzyczny w Polsce

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni działa od 1958 roku. Usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie gdyńskiego portu i nadmorskiej plaży.

W ciągu 50 lat istnienia Teatr Muzyczny zrealizował ponad 330 premier: musicali, operetek, spektakli muzycznych, baletowych, kabaretowych, bajek, koncertów i spektakli kameralnych. W historii polskiego teatru zapisał się między innymi, dzięki takim spektaklom jak: JESUS CHRIST SUPERSTAR, SKRZYPEK NA DACHU, LES MISERABLES, EVITA, HAIR, CHICAGO, LALKA, SHREK, CHŁOPI, NOTRE DAME DE PARIS, czy WIEDŹMIN, które stały się kulturalną wizytówką Pomorza.

W latach 2010 -2013 kosztem 75 mln złotych dokonano rozbudowy i modernizacji Teatru Muzycznego w Gdyni. W jej wyniku powierzchnia użytkowa tego obiektu zwiększyła się z 14 tys. m² do 19 tys. m². Obecnie Teatr Muzyczny posiada trzy sceny, które łącznie mieszczą ponad 1580 osób. Widownia Dużej Sceny ma 1070 miejsc, Nowej Sceny - 360 miejsc, a widownia Sceny Kameralnej jest w stanie pomieścić 170 widzów. Dzięki rozbudowie Teatr Muzyczny w Gdyni stał się największym teatrem muzycznym w kraju.

Nowa przestrzeń teatralna zyskała na atrakcyjności i są w niej realizowane najróżniejsze eventy - wystawy, koncerty, gale i spektakle teatralne wykorzystujące najnowocześniejsze wyposażenie akustyczne, oświetleniowe i audiowizualne.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas