Menu
A+ A A-

Co Sprawia że Bitcoin Jest Tak Gwałtowny? Wyróżniony

Najnowsze słabości „OpenSSL” zaatakowane przez błąd „Heartbleed” i zgłoszone przez Neela Mehtę (członka zespołu ds. Bezpieczeństwa Google) 1 kwietnia 2014 r. wpłynęła na wartość „Bitcoina” i to dosyć drastycznie Najnowsze słabości „OpenSSL” zaatakowane przez błąd „Heartbleed” i zgłoszone przez Neela Mehtę (członka zespołu ds. Bezpieczeństwa Google) 1 kwietnia 2014 r. wpłynęła na wartość „Bitcoina” i to dosyć drastycznie Photo by Executium on Unsplash

Handlowcy zawsze martwią się zmiennością „Bitcoina”. Ważne jest aby wiedzieć, co sprawia, że ​​wartość tej konkretnej waluty cyfrowej jest wysoce niestabilna. Podobnie jak wiele innych rzeczy, wartość „Bitcoin” zależy również od reguł popytu i podaży.

Jeśli popyt na „Bitcoin” wzrośnie, cena również wzrośnie. Z drugiej strony spadek popytu na „Bitcoina” doprowadzi do zmniejszenia popytu. 

Krótko mówiąc możemy powiedzieć że cena zależy od kwoty, którą rynek handlowy zgodził się zapłacić. Jeśli duża liczba osób chce kupić „Bitcoiny”, cena wzrośnie. Jeśli więcej osób będzie chciało sprzedawać „Bitcoiny”, cena spadnie.

Warto wiedzieć, że wartość „Bitcoina” może być niestabilna w porównaniu z bardziej uznanymi towarami i walutami. Fakt ten można przypisać stosunkowo niewielkiemu rozmiarowi rynku co oznacza, że ​​mniejsza ilość pieniędzy może znacznie przesunąć cenę „Bitcoina”. Ta niespójność będzie się naturalnie zmniejszać z upływem czasu, wraz z rozwojem waluty i wzrostem wielkości rynku.

Po tym, jak wróżono pod koniec 2016 roku, „Bitcoin” osiągnął nowy rekordowy poziom w pierwszym tygodniu bieżącego roku. Może istnieć kilka czynników powodujących niestabilność „Bitcoina”. Niektóre z nich są tutaj omówione.

Czynnik złej prasy

Właścicele „Bitcoina” są głównie przerażeni różnymi nieprzewidywalnymi wydarzeniami i informacjami, w tym oświadczeniami urzędników państwowych i wydarzeniami geopolitycznymi które sprawiają, że „Bitcoin” może być ewentualnie i w końcu - uregulowany. Oznacza to, że tempo przyjmowania „Bitcoinów” jest zaniepokojone negatywnymi lub złymi doniesieniami prasowymi. 

Różne złe wiadomości wywołały strach u inwestorów i zabraniały im inwestowania w tę cyfrową walutę. Przykładem złych wiadomości z nagłówków jest wybitne wykorzystanie „Bitcoina” w przetwarzaniu transakcji narkotykowych za pośrednictwem Silk Road, które zakończyło się wraz z zatrzymaniem rynku przez FBI w październiku 2013 r. 

Tego rodzaju historie wywołały panikę wśród ludzi i wywołały pogłoski, że „Bitcoin i jego wartość znacznie spdać". Z drugiej strony weterani branży handlowej postrzegali takie negatywne incydenty jako dowód, że branża „Bitcoina” dojrzewa. Tak więc „Bitcoin” zaczął zyskiwać na zwiększonej wartości wkrótce po tym, jak zniknął efekt złej prasy.

Wahania postrzeganej wartości

Innym ważnym powodem, dla którego wartość „Bitcoina” staje się niestabilna, są wahania postrzeganej wartości „Bitcoina”. Być może wiesz, że ta cyfrowa waluta ma właściwości zbliżone do złota. Decyduje o tym decyzja projektowa twórców podstawowej technologii, aby ograniczyć jej produkcję do statycznej kwoty 21 milionów BTC. Z tego powodu inwestorzy mogą ulokować mniej lub więcej aktywów w „Bitcoina”.

Wiadomości o naruszeniach bezpieczeństwa

Różne agencje informacyjne i media cyfrowe odgrywają ważną rolę w budowaniu negatywnej lub pozytywnej koncepcji. Jeśli zauważysz, że coś jest reklamowane korzystnie prawdopodobnie pójdziesz na to bez zwracania uwagi na negatywne te strony. Pojawiły się wiadomości o naruszeniach bezpieczeństwa „Bitcoina” i skłoniło to inwestorów do zastanowienia się dwa razy przed zainwestowaniem swoich ciężko zarobionych pieniędzy w handel tą kryptowalutą. 

Stają się oni zbyt podatni na wybór jakiejkolwiek konkretnej platformy inwestycyjnej. „Bitcoin” może stać się niestabilny, gdy społeczność odkryje podatność na zagrożenia, próbując stworzyć świetną odpowiedź typu open source w postaci usprawnień bezpieczeństwa. Takie obawy związane z bezpieczeństwem powodują powstanie kilku programów typu open source takich jak Linux. Dlatego zaleca się, aby programiści „Bitcoina” ujawnili ogółowi społeczeństwa luki w zabezpieczeniach, aby opracować solidne rozwiązania.

Najnowsze słabości „OpenSSL” zaatakowane przez błąd „Heartbleed” i zgłoszone przez Neela Mehtę (członka zespołu ds. Bezpieczeństwa Google) 1 kwietnia 2014 r. wpłynęła na wartość „Bitcoina” i to dosyć drastycznie. Według niektórych raportów wartość kryptowaluty spadła do 10% w następnym miesiącu w porównaniu do dolara amerykańskiego. Takich historii jest sporo. 

Zmienność „Bitcoina” zależy również od posiadaczy „Bitcoinów” posiadających duże proporcje tej cyfrowej waluty. Dla inwestorów Bitcoina (z obecnymi zasobami powyżej 10 mln USD) nie jest jasne, w jaki sposób ustaliliby pozycję, która rozszerza się do pozycji fiducjarnej bez poważnych zmian na rynku. Tak więc „Bitcoin” nie wpłynął na wskaźniki przyjęcia na rynku masowym, które byłyby ważne dla nadania wartości opcji dużym graczom.

Artykuł na podstawie materiału https://zarabiajcie.pl/

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas