Menu
A+ A A-

List otwarty Prezesa ZPP do Biznesu Wyróżniony

Ale w tej sprawie powinniśmy stanowić jedność – chodzi o powstrzymanie pandemii i zapobieżenie drastycznemu lockdownowi Ale w tej sprawie powinniśmy stanowić jedność – chodzi o powstrzymanie pandemii i zapobieżenie drastycznemu lockdownowi mat.pras

Publikujemy list Cezarego Kaźmierczaka, prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, w sprawie możliwego lockdownu i tego co mogą zrobić pracodawcy w celu zapobieżenia czarnemu scenariuszowi.

Szanowne Panie i Panowie, Prezesi, Właściciele!

Jesteśmy środowiskiem bardzo zróżnicowanym, mamy różne interesy, poglądy i sympatie polityczne.

Ale w tej sprawie powinniśmy stanowić jedność – chodzi o powstrzymanie pandemii i zapobieżenie drastycznemu lockdownowi. Z tego co mówią decydenci – lockdown lub odmrażanie gospodarki – zależy od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia.

Mamy na to pewien wpływ.

Po pierwsze – możemy w naszych firmach wdrożyć wysokie standardy sanitarne. Nie jest z tym źle, ale apeluję, żebyście jeszcze osobiście przyjrzeli się, co można poprawić i zrobić lepiej. Osobiście.

Po drugie – z pozycji swojego autorytetu lub podległości służbowej, musimy wytłumaczyć pracownikom, że to nie my czy Morawiecki, płacimy im wynagrodzenia tylko zadowoleni Klienci. Jeśli tych Klientów z powodu pełnego lockdownu zabraknie – mogą stracić pracę i źródło utrzymania. Cudów nie ma – podobnie jak rząd – nie mamy żadnych własnych pieniędzy – tylko pieniądze Klientów.

Ze światowych doświadczeń wynika, że kluczowe dla ograniczania pandemii jest dyscyplina społeczna, której niestety u nas nie ma. Apeluje do Was o aktywne włączenie się do przekonania Polaków – naszych pracowników, do restrykcyjnego przestrzegania reżimu DDM (Dystans-Dezynfekcja-Maseczki).

Włączcie się! Narzędzia i instrumenty macie. Sami wiecie jakie najlepiej.

Z poważaniem,

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas