Menu
A+ A A-

Port Lotniczy Warszawa/Modlin z kolejnym wzrostem Wyróżniony

Port Lotniczy Warszawa/Modlin z kolejnym wzrostem fot. Wikipedia.org

W marcu 2019 r. Port Lotniczy Warszawa/Modlin odnotował 7,6% wzrostu ruchu pasażerskiego w stosunku do marca 2018 r.

Po raz pierwszy w historii lotnisko obsłużyło ponad 700 tysięcy podróżnych w pierwszy kwartał roku. Już niedługo na podwarszawskim lotnisku pojawią się pierwsze sezonowe loty czarterowe.

255 266 pasażerów w marcu 2019, oraz 718 635 w całym pierwszym kwartale 2019.

Te liczby przełożyły się kolejne już wzrosty w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin (7,6% r/r w marcu 2019 oraz 5,2%  r/r dla I kwartału).

Na najbliższym zgromadzeniu wspólników, które odbędzie pod koniec kwietnia lub na początku maja będą procedowane zmiany w umowie spółki, które pozwolą na objęcie nowych udziałów przez Mazowsze. Jednocześnie rozpoczął się proces wyboru firmy, która wykona test prywatnego inwestora, a którego wynik powinien być znany już w czerwcu br. Dzięki temu lotnisko może otrzymać środki na inwestycje już w najbliższe wakacje.

Zmiany, jakie obecnie zachodzą w porcie lotniczym w Warszawa/Modlin i jego otoczeniu przełożyły się także na nowe możliwości. Już w najbliższe wakacje można się spodziewać pierwszych stałych połączeń czarterowych.

- Obecnie trwają rozmowy z biurami podróży, jesteśmy już jednak na ostatniej prostej i możemy zapewnić, że już w te wakacje w naszym porcie pojawią się pierwsze regularne, stałe  czartery, a już w kolejnym sezonie liczymy na wiele nowych połączeń czarterowych. Jednocześnie przygotowujemy się do rozpoczęcia prac związanych z rozbudową naszego lotniska. Zgodnie z przyjętym bezpiecznym harmonogramem zakończenie pierwszego etapu rozbudowy planujemy na sezon zimowy 2020/2021 – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki MPL Warszawa/Modlin.

źródło: materiały prasowe

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas