Menu
A+ A A-

TVP Info nadaje z nowego studia Wyróżniony

TVP Info nadaje z nowego studia fot. Telewizja Polska

Wczoraj nastąpiło uroczyste otwarcie nowego studia TVP Info. Kanał zaczął z niego oficjalnie nadawać dziś o godz. 5:30.

Znajduje się w nim m.in. 22-metrowy ekran ledowy czy nowoczesna reżyserka. Inwestycje mają sprawić, że pod względem technologicznym TVP Info dorówna najlepszym stacjom w Europie.

Oddajemy dzisiaj do państwa, naszych dziennikarzy, ten piękny obiekt. Jestem przekonany, że jest on na miarę i wyzwań i potrzeb. Oby był jak najlepszym okienkiem wystawowym, informacyjnym, publicystycznym Telewizji Polskiej dla naszych widzów - powiedział prezes TVP.

Nowe studio zostało otwarte po kilkumiesięcznym remoncie. Znajduje się przy Pl. Powstańców Warszawy, gdzie mają swoją siedzibę redakcje programów informacyjnych i publicystycznych TVP. Zajmuje pomieszczenia o powierzchni ok. 250 m2, wcześniej przez parę lat nieużytkowane.

Zdecydowanie największą atrakcją nowego studia jest ogromny, bo aż 22-metrowy ekran o rozdzielczości 18 mln pikseli. Pozwala to na odtwarzanie obrazów w najlepszej jakości. Dodatkowo studio jest wyposażone w 10 kamer, automatyczny system oświetlenia czy nowoczesną reżyserkę. Wszystko to sprawi, że zdaniem prezesa Kurskiego, możemy mówić o najnowocześniejszym studiu informacyjnym w Polsce, ale także w Europie.

Teraz na swoje otwarcie czeka studio „Wiadomości”, które jest remontowane od lipca br. Zgodnie z zapowiedziami szefa TAI, Jarosława Olechowskiego prace są już na finiszu i prowadzone są intensywne testy nowego studia.   

Ostatnio zmienianywtorek, 06 listopad 2018 15:58
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas