Menu
A+ A A-

Modlin notuje kolejny rekordowy wzrost Wyróżniony

Modlin notuje kolejny rekordowy wzrost

Ostatni miesiąc był jednym z najlepszych okresów w historii funkcjonowania portu lotniczego w Modlinie.

Ryanair, największa linia lotnicza w Polsce, zapowiedziała uruchomienie czterech nowych tras lotniczych. Dodatkowo Michael O’Leary, prezes Ryanaira, zaoferował współfinansowanie każdą nowej rozbudowy infrastruktury w Modlinie, niezbędnej dla dalszego rozwoju lotniska.

Liczba obsłużonych pasażerów w sierpniu 2018 r. wyniosła 283 808 osób. Dzięki temu Port Lotniczy w Modlinie odnotował 7,9 proc. wzrost rok do roku. Dzięki temu dynamika wzrostu w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku wyniosła 5,1 proc. i pozwoliła już przekroczyć próg 2 mln pasażerów w 2018 r.  

Podczas konferencji prasowej Ryanair ogłosił cztery nowe trasy z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. W przyszłym roku z podwarszawskiego lotniska będzie można polecieć do Ammanu (Jordania), Kijowa i Lwowa (Ukraina) oraz do Marsylii (Francja). Ryanair zapowiedział także, że już niebawem pojawi się kolejny samolot w Modlinie, będzie to już piąta maszyna linii bazowany w sezonie letnim na tym lotnisku.

Prezes Ryanaira złożył także ofertę współfinansowania lub inwestycji w każdą nową rozbudowę infrastruktury w Modlinie, niezbędnej do dalszego rozwoju lotniska.

- Cieszymy się z zaufania, jakim obdarza nas druga największa linia lotnicza w Europie i największa w Polsce. Potwierdza to, że nasza strategia i plany są słuszne i dobre dla lotniska oraz przede wszystkim dla pasażerów. Lotnisko w Modlinie jest portem z ogromnym potencjałem. Nasza oferta jest ofertą dla tych Polaków, którzy szukają dobrych i tanich połączeń w całej Europie. Propozycja Ryanaira dotycząca udziału finansowego w naszym lotnisku ma ten walor, że nie będzie to inwestycja wyłącznie we wzrost jednego przewoźnika, czyli Ryanaira. To otwarta inwestycja również wobec innych przewoźników, czy to rozkładowych, czy czarterowych – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu MPL Warszawa/Modlin. - Jesteśmy także wdzięczni panu Ministrowi Mikołajowi Wildowi za jego słowa. Zgadzamy się, że MPL Warszawa/Modlin jest bardzo potrzebny Mazowszu, a także całej północno-wschodniej Polsce. Mamy nadzieję, że stanowisko zajęte przez pana Ministra będzie miało przełomowy wpływ na podjęcie decyzji przez udziałowców o rozbudowie naszego lotniska – dodaje Chorzewski.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas