Menu
A+ A A-

Pierwszy bezzałogowy śmigłowiec w powietrzu Wyróżniony

Pierwszy bezzałogowy śmigłowiec w powietrzu

Śmigłowiec SW-4 Solo z powodzeniem zrealizował swój pierwszy lot bez pilota.

Maszyna powstała na bazie śmigłowca SW-4, opracowanego i produkowanego przez PZL-Świdnik.

Testy zostały przeprowadzone we Włoszech.

Śmigłowiec pozostawał w powietrzu przez 45 minut, a wszystkie jego systemy działały zgodnie z oczekiwaniami przy znakomitej jakości sterowania i obsługi. Próby objęły m.in. zdalne uruchomienie oraz wyłączenie silnika na ziemi, automatyczny start i lądowanie, zawis oraz przyspieszenie w locie do przodu oraz symulację misji obserwacyjnej. Maszyna wzbiła się w powietrze na wysokość 1500 stóp i osiągnęła prędkość 60 węzłów.

- To najnowsze osiągnięcie po raz kolejny potwierdza wiodącą rolę Grupy Leonardo w Europie w rozwoju bezzałogowych systemów powietrznych, tj. w sektorze, w którym zobowiązaliśmy się rozszerzać naszą – już teraz znaczącą – obecność – mówi Alessandro Profumo, CEO Leonardo. - Chciałbym podziękować lotnisku Grottaglie oraz wszystkim zaangażowanym instytucjom lotniczym za ich wkład w osiągnięcie tego kluczowego kamienia milowego.

Solo RUAS/OPH (Śmigłowcowy Bezzałogowy System Powietrzny/Opcjonalnie Pilotowany Śmigłowiec) powstał na bazie śmigłowca SW-4, opracowanego i produkowanego przez PZL-Świdnik – jedynego polskiego producenta śmigłowców należącego do Grupy Leonardo. Jest on wyposażony w zaawansowane systemy oraz sensory wytwarzane przez Leonardo we Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Ostatnio zmienianypiątek, 09 marzec 2018 14:51
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas