Menu
A+ A A-

Przewidywany mniejszy zysk lotniska Warszawa-Modlin Wyróżniony

Przewidywany mniejszy zysk lotniska Warszawa-Modlin ISBNews

Lotnisko Warszawa-Modlin zakłada, że w tym roku wygeneruje 7 mln zł wyniku na poziomie EBITDA wobec 10 mln zł w roku ubiegłym, poinformował wiceprezes Marcin Danił. 

"Spółka od samego początku generuje pozytywne przepływy finansowe. Działalność operacyjna jest w 100% pokrywana z tego, co spółka zarobi. Na poziomie EBITDA spółka generuje miesięcznie od 500 tys. zł do 1 mln zł. Za zeszły rok to było 10 mln zł, w tym roku planujemy 7 mln zł" - powiedział Danił podczas konferencji prasowej. 

Podkreślił, że spółka finansuje swoją bieżącą działalności, a przy dużych inwestycjach musi się posiłkować kapitałem zewnętrznym, tak jak w przypadku proponowanej rozbudowy.

"Nasz model finansowy zakłada emisję obligacji na 60 mln zł na rozbudowę portu do przepustowości 7 mln pasażerów, z czego Ryanair w przeciągu 5 lat gwarantuje rozwój do 6 mln" - powiedział wiceprezes. 

Port Lotniczy Warszawa/Modlin podał wcześniej, że w styczniu 2018 r. obsłużył  230 013 pasażerów. Lotnisko zrealizowało obsługę ogółem 1584 operacji lotniczych. Tym samym odnotowano 3% wskaźnik dynamiki wzrostu ruchu pasażerskiego w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas