Menu
A+ A A-

Najlepszy taki listopad w Modlinie

Najlepszy taki listopad w Modlinie Wikipedia

Port Lotniczy Warszawa/Modlin odprawił w listopadzie blisko 250 tys. pasażerów, czyli o 10,9 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

By móc się dalej rozwijać władze portu czekają na decyzje właścicieli co do planowanych inwestycji.

Lotnisko w Modlinie obsłużyło w tym roku ponad 2 mln 721 tys. pasażerów. W tym okresie wykonano łącznie 16 512 operacji lotniczych. Wygląda na to, że drugi port na Mazowszu, mimo kilku słabszych miesięcy, osiągnie w tym roku rekordową liczę pasażerów.

Lotnisko, które powstało 5 lat temu, było nastawione na tanie linie i przewoźników czarterowych. Do dziś odprawiono tam ponad 10 milionów pasażerów. A prognozy na kolejny rok są jeszcze bardziej obiecujące. Port Warszawa Modlin stoi dziś jednak przed nowym wyzwaniem. Zwiększająca się liczba pasażerów wymaga bowiem inwestycji, które pozwolą powiększyć terminal i przepustowość portu. Trwający obecnie impas pomiędzy właścicielami lotniska nie pozwala rozpocząć inwestycji, które mogłyby zwiększyć przepustowość i powiększyć terminal lotniska.

- Już dziś jesteśmy gotowi do obsłużenia rocznie, nawet o 25 proc. więcej pasażerów. Lotnisko może działać niemal przez całą dobę, gdyż nie obowiązują tu zakazy związane z ciszą nocną. Nasze lotnisko nie osiągnęło jeszcze pełnej przepustowości, ale by odpowiedzieć na oczekiwania rynku, planujemy wiele inwestycji, które pozwolą na rozwój portu. – zapewnia Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin

Wszystko po to, aby Port stał się skutecznym wsparciem dla notującego z każdym rokiem wzrost odprawianych podróżnych warszawskiego lotniska Chopina. Obecnie z Modlina latają w ponad 50 kierunkach samoloty przewoźnika Ryanair. Ostatnio uruchomione zostały np. nowe połączenia do Pescary oraz Rimini.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas