Menu
A+ A A-

Tornister pełen Uśmiechów - podsumowanie

Tornister pełen Uśmiechów - podsumowanie

Około dwudziestu tysięcy podręczników szkolnych przekazały bezpłatnie wydawnictwa z Porozumienia Nowoczesna Edukacja w ramach akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów". Inicjatywa Caritas ma na celu zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych.

Tegoroczną akcję „Tornister Pełen Uśmiechów" wsparło aż dziewięć wydawnictw skupionych w Porozumieniu Nowoczesna Edukacja: WSiP, Nowa Era, Oxford University Press, Pearson, Macmillan, Żak, Zamkor, Cambridge University Press i LektorKlett. – Dzięki zaangażowaniu tak licznego grona wydawców będzie można skompletować pełne wyprawki, które trafią do najbardziej potrzebujących uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że dla rodzin wielodzietnych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej zakup podręczników może być dużym wydatkiem. Współpraca z Caritas daje nam szansę na dotarcie z pomocą tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – mówi Witold Szczęsny, reprezentujący Porozumienie Nowoczesna Edukacja. Wydawcy podkreślają, że poprzez zaangażowanie w akcję Caritas chcą trafić przede wszystkim do rodzin, do których nie dociera pomoc państwa realizowana m.in. w ramach programu „Wyprawka szkolna".

Kluczowym elementem akcji Caritas była ogólnopolska zbiórka SMS-ów, dzięki którym zakupiono tornistry na szkolne wyprawki. Równolegle w parafiach w całej Polsce tornistry były wypełniane według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci z ubogich rodzin.

Jest to już piąta edycja kampanii. Dotychczas w jej ramach udało się zebrać i przekazać dzieciom 37 tys. wyposażonych wyprawek szkolnych.
Zwieńczeniem akcji „Tornister pełen uśmiechów" jest wielki finał w Przemyślu, w trakcie którego dzieci otrzymają „Tornistry pełne uśmiechów". Wydawnictwa edukacyjne wspierające akcję przygotowały z okazji finału wspólne stanowisko, prezentując dzieciom najciekawsze podręczniki i wręczając upominki. – Chcemy pokazać dzieciom i rodzicom bogactwo świata podręczników. Nowoczesny podręcznik nie jest zwykłą książką – jest profesjonalnym narzędziem edukacyjnym, spójnym, przemyślanym przez wielu specjalistów systemem, na który składa się również całe spektrum dodatkowych materiałów pomocniczych - karty obrazkowe, plakaty, płyty CD, DVD oraz gry komputerowe – i obudowa metodyczna dla nauczycieli. Jego przygotowanie wymaga pracy sztabu ekspertów. Od ich pracy zależy jakość podręczników i – co się z tym wiąże – jakość edukacji – podkreśla Witold Szczęsny. Porozumienie Nowoczesna Edukacja planuje wziąć udział w kolejnej edycji akcji „Tornister Pełen Uśmiechów".

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas