Menu
A+ A A-

Aleksandra z Radomia może zrealizować marzenia o medalu dzięki crowdfunding Wyróżniony

Aleksandra z Radomia może zrealizować marzenia o medalu dzięki crowdfunding fot. Biedronka

25 listopada br. na platformie crowdfundingowej DamNaSport.pl uruchomione zostały kolejne trzy zbiórki pieniędzy, prowadzone przez młodych, zdolnych sportowców. Wśród walczących o spełnienie sportowych marzeń jest trenująca boks Aleksandra Smuklerz z Radomia. Na swój projekt potrzebuje zebrania jedynie 1000 zł w ciągu 60 najbliższych dni.

Dzięki działającej od września platformie DamNaSport.pl sportowcy dowolnej dyscypliny mogą zorganizować społecznościową zbiórkę pieniędzy na cele związane z rozwojem ich kariery np. na zakup sprzętu czy wyjazd na zawody. Wśród zgłoszonych sportowców znalazła się Aleksandra Smuklerz z Radomia, która chce walczyć o złoto w boksie podczas najbliższych Mistrzostw Polski Juniorek.

Ola od trzech lat trenuje boks w Bokserskim Klubie Sportowym RADOMIAK, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem doświadczonego trenera Sławomira Żeromińskiego. Celem stworzonej przez nią zbiórki jest zgromadzenie 1000 zł na zakup profesjonalnego sprzętu sportowego (tj. rękawic, ochraniaczy, odzieży, obuwia, zestawu bandaży, karnetu na siłownię).

Na DamNaSport.pl, jak na każdej platformie crowdfundingowej, to darczyńca decyduje, ile chce przeznaczyć na dany cel. Aby dofinansować wybraną kampanię, a tym samym pomóc lokalnym talentom w osiąganiu sportowych celów, wystarczy zalogować się na portalu i wybrać próg finansowania, czyli zadeklarować określoną kwotę na konkretny projekt. Jedynym ograniczeniem zbiórki jest jej czas. Na zebranie założonej sumy sportowiec ma 60 dni.

Obecnie na platformie DamNaSport.pl można wesprzeć także dwa trwające od października projekty: 16-letniej Sary Michael (karate) i Dawida Jankowskiego (kolarstwo) oraz trzy, które rozpoczęły się w listopadzie. Obok Aleksandry Smuklerz, w tym samym czasie można dołączyć do zbiórki Anny Sismak z Suchej Beskidzkiej i Zuzanny Głombiowskiej z Gdańska. Celem zbiórki tancerki Anny jest zgromadzenie 2000 zł na pokrycie kosztów transportu prowadzonego przez nią zespołu cheerleaderek na Mistrzostwa Polski Południowo-Wschodniej oraz zakup strojów i obuwia. Z kolei biegaczka Zuzanna chce zebrać jedynie 500 zł na sfinansowanie przelotu na Gran Canarię, na której w marcu 2016 roku weźmie udział w ultramaratonie i spróbuje przebiec dystans 83 km.

Platforma odniosła już pierwszy sukces – trenujący gimnastykę artystyczną Łukasz Borkowski na 18 dni przed zakończeniem zbiórki zebrał już 1050 zł, czyli 105% zakładanego celu. Tym samym będzie mógł przygotować się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r.

Fundusz Stypendialny Natalii Partyki:

Platforma crowdfundingowa DamNaSport.pl została uruchomiona w ramach Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki, utworzonego przez Natalię Partykę i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Partnerem projektu jest sieć sklepów Biedronka. Fundusz organizuje konkursy stypendialne i wspiera sportowców w wieku od 16 do 22 lat, którzy z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do profesjonalnego zajęcia się sportem. Premiera DamNaSport.pl odbyła się podczas ogłoszenia wyników tegorocznego konkursu. Serwis utrzymuje się z 8 proc. prowizji od całkowitej wartości projektu, który osiągnął lub przekroczył swój cel finansowy.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej: https://damnasport.pl.

Crowdfunding –forma finansowania różnego rodzaju projektów poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem. Najczęściej crowdfunding odnosi się do zbiórek prowadzonych na stworzonych w tym celu platformach internetowych.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas