Menu
A+ A A-

Kamil prosi o wsparcie

Kamil prosi o wsparcie fot. Biedronka

Kamil Rzetelski, pływak z Wrocławia, to kolejna osoba, której zbiórka pieniędzy została uruchomiona na platformie crowdfundingowej DamNaSport.pl.

Dzięki platformie sportowcy dowolnej dyscypliny mogą zorganizować społecznościową zbiórkę pieniędzy. Kamil Rzetelski w ramach swojego projektu chce zebrać 2000 zł na zakup niezbędnych odżywek i suplementów diety oraz profesjonalnego stroju sportowego.

Kamil Rzetelski, zawodnik Klubu Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „START” Wrocław, dzięki wysiłkowi i wieloletnim treningom pływackim został powołany do Reprezentacji Polski. Jednak to nie koniec jego walki
o udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. O wyjeździe zadecyduje to, jak udany będzie jego start na Mistrzostwach Europy w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się na początku maja br. na Maderze. Aby wypaść na Mistrzostwach Europy jak najlepiej, Kamil uruchomił na platformie zbiórkę, której celem jest zdobycie funduszy na zakup niezbędnych odżywek i suplementów diety oraz profesjonalnego stroju sportowego. Na swój projekt potrzebuje zebrania 2000 zł w ciągu dwóch miesięcy. Dla przykładu, cena stroju startowego, który na poziomie zawodów międzynarodowych jest podstawą, waha się od 600 do nawet 1000 zł.

Obecnie na platformie DamNaSport.pl można wesprzeć także trzy inne projekty:
8-letniej Oliwki Myjkowska z Brunar w Małopolsce, najmłodszej zdobywczyni Pucharu Europy w kickboxingu, Janusza Kozaka z Mikołowa, trenera rugby na wózkach w Integracyjnym Klubie Sportowym „Jeźdźcy” oraz Anny Dudy, pływaczki i nauczycielki wychowania fizycznego z Rybnika.

Na DamNaSport.pl, jak na każdej platformie crowdfundingowej, to darczyńca decyduje, ile chce przeznaczyć na dany cel. Aby dofinansować wybraną kampanię, a tym samym pomóc lokalnym talentom w osiąganiu sportowych celów, wystarczy zalogować się na portalu i wybrać próg finansowania, czyli zadeklarować określoną kwotę na konkretny projekt. Sportowcy w ramach podziękowań́ rewanżują̨ się̨ nie tylko zdobytymi medalami, ale również̇ przygotowanymi przez nich nagrodami dla darczyńców.

Fundusz Stypendialny Natalii Partyki:

Platforma crowdfundingowa DamNaSport.pl została uruchomiona w ramach Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki, utworzonego przez Natalię Partykę i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Partnerem projektu jest sieć sklepów Biedronka. Fundusz organizuje konkursy stypendialne i wspiera sportowców w wieku od 16 do 22 lat, którzy z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do profesjonalnego zajęcia się sportem. Premiera DamNaSport.pl odbyła się podczas ogłoszenia wyników ubiegłorocznego konkursu.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej: https://damnasport.pl.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas