Menu
A+ A A-

W drodze po kolejne medale olimpijskie Wyróżniony

W drodze po kolejne medale olimpijskie

Większość z nas żyje jeszcze emocjami, które dostarczyli nam polscy olimpijczycy w Rio de Janeiro. Niewielu z nas jednak wie, że od kilku dni w Brazylii Polacy znów walczą o medale! Tym razem podczas igrzysk paraolimpijskich.

Podczas igrzysk o medal w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem walczyć będzie Bartosz Tyszkowski, jeden ze stypendystów Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki. Fundusz powstał, aby wspierać młodych sportowców, którzy z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do profesjonalnego zajęcia się sportem. Został on utworzony przez Natalię Partykę i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Partnerem projektu jest sieć sklepów Biedronka, która przekazuje podopiecznym funduszu specjalne, roczne stypendia na rozwój kariery.

Tyszkowski jest jednym z najlepszych zawodników paraolimpijskich w Polsce. 21-latek w 2015 r. zdobył oficjalny rekord świata w rzucie dyskiem, nieoficjalny rekord świata w pchnięciu kulą oraz złoty medal Mistrzostw Świata i Europy w pchnięciu kulą. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w 2009 r. Jego celem podczas 15. Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro jest zdobycie złota z rekordem świata.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas