Biznes jutra już dziś Wyróżniony

Fot. Lorenzo Cafaro Fot. Lorenzo Cafaro Fot. Lorenzo Cafaro

Rozwiązanie UseCrypt w Polsce jest dostępne w katalogu IBM Bluemix w chmurze IBM działając na serwerach bare metals. CryptoMind jest pierwszą polską firmą, oferującą w pełni zabezpieczoną i zaszyfrowaną infrastrukturę informatyczną, odporną na wszystkie dotychczas znane metody kryptograficzne.

CryptoMind jest spółka wyspecjalizowaną w ochronie danych. Za pośrednictwem swojego flagowego produktu, udostępnianego w modelu chmurowym aplikacji UseCrypt, dostarcza specyficzne, w pełni autorskie mechanizmy szyfrowania. Dzięki prostocie interfejsu i wysokiej skuteczności UseCrypt może być z powodzeniem stosowany na rynku konsumenckim i biznesowym, jak również przez organizacje publiczne.

Zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa rośnie, ponieważ według szacunków analityków, w ciągu najbliższych pięciu lat liczba niebezpiecznych incydentów sieciowych podwoi się.

Myśląc o dalszym rozwoju CryptoMind potrzebowało bezpiecznej infrastruktury dostarczanej w modelu chmurowym. Wśród priorytetów firmy była skalowalność i efektywność platformy, co pozwoliłoby na zwiększanie dostępności UseCrypt. Firma chciała, by z jej produktu mogli korzystać klienci w całej Unii Europejskiej, potrzebowała więc rozwiązania o zasięgu międzynarodowym.

Chmurę IBM, umożliwia programistom tworzenie i uruchamianie nowoczesnych aplikacji i usług, zapewniając natychmiastowy dostęp do zasobów obliczeniowych i narzędzi potrzebnych do szybkiego wdrażania rozwiązań oraz ich późniejszego rozbudowywania.

- CryptoMind potrzebuje odpowiedniej wydajności i nastawia się na wzrost liczby klientów, dlatego wybrała serwery IBM Bluemix Bare Metal – przekonują eksperci firmy. To dedykowane maszyny klasy enterprise, które gwarantują nie tylko właściwą moc obliczeniową, ale również fizyczne oddzielenie od serwerów wykorzystywanych przez innych klientów, co jest sprawą kluczową z punktu widzenia wymogów bezpieczeństwa danych. Infrastrukturę wybraną przez CryptoMind uzupełniają maszyny IBM Bluemix Virtual Servers.

Świadczenie usług w branży cyberbezpieczeństwa wymaga spełnienia szeregu wymogów, w tym prawnych. Chmura IBM odpowiada naszym oczekiwaniom w tym zakresie, zapewnia niezawodność, a jednocześnie pozwala na stały rozwój. Co ważne, jej elastyczność nie polega jedynie na zwiększaniu dostępnych mocy, ale umożliwia też „skalowanie w dół”, co jest dla nas bardzo ważne z biznesowego punktu widzenia – mówi Krzysztof Surgowt, prezes firmy CryptoMind.

Oprócz elastycznego dostępu do mocy obliczeniowych chmura IBM zapewnia CryptoMind możliwość korzystania z ponad 150 rozwiązań i aplikacji, które posłużą firmie w tworzeniu kolejnych produktów. Zyskała ona także dostęp do sieci centrów przetwarzania danych IBM i będzie mogła rozwijać swoją działalność nie tylko w ramach Unii Europejskiej, ale również w skali globalnej.

Z wykorzystaniem naszej chmury obliczeniowej start-upy oraz firmy o ugruntowanej pozycji na rynku mogą przenieść swoją działalność na zupełnie nowy poziom – mówi Piotr Łaszczewski, Cloud Business Unit Leader, IBM Polska i Kraje Bałtyckie – Naszym klientom dostarczamy rozwiązania w pełni dopasowane do ich potrzeb i wymogów branż, w których działają, dzięki czemu są w stanie efektywnie prowadzić biznes jutra – dodaje.

Ostatnio zmienianypiątek, 21 kwiecień 2017 12:42
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas