Kto uzbroi Homara? Wyróżniony

Kto uzbroi Homara?

Israel Military Industries - przy współpracy z koncernem Israel Aerospace Industries Ltd. - mogłoby dostarczyć polskiej armii pierwsze pociski LORA oraz system wyrzutni w projekcie Ministerstwa Obrony Narodowej o nazwie „Homar” w ciągu dwóch lat od podpisania ewentualnej umowy - poinformował dyrektor marketingu międzynarodowego IAI Yoram Szimoni.

- System Homar wyposażony w pociski LORA zapewni rażenie celów oddalonych o 300 km w czasie krótszym niż 6 minut. Skuteczność naszych pocisków sprawia, że wyposażone w nie jednostki są w stanie wyprowadzić uderzenia wyprzedzające na środki bojowe nieprzyjaciela neutralizując skutecznie wybrane cele i nie pozwalając na jakiekolwiek uderzenie odwetowe – tłumaczył Szimoni podczas prezentacji oferty dla MON. - System jest wygodny w użyciu, skuteczny i niekłopotliwy w przechowywaniu, ponieważ rakiety dostarczane są w specjalnych kasetach, które mogą być przechowywane przez lata. LORA to system wszechstronnie wypróbowany i bardzo popularny na świecie, używa go wiele państw. Dla potrzeb polskiej obronności moglibyśmy dostarczyć pierwsze systemy już w ciągu trzech lat od daty podpisania umów.

Oferta obejmuje w tej chwili pocisk Predator Hawk o zasięgu 300 km, pocisk EXTRA o zasięgu 150 km produkcji IMI, a także pocisk LORA produkowany przez IAI, o zasięgu ponad 300 km, przenoszący dużą głowicę bojową oraz mający dokładność uderzenia w cel CEP o promieniu poniżej 10 m. Oferowane pociski będą wystrzeliwane z modułowej wieloprowadnicowej polowej wyrzutni rakietowej LYNX produkcji IMI Systems.

Poza pociskami EXTRA i Predator Hawk produkcji IMI Systems, w ofercie znalazły się również systemy rakietowe LORA (Long Range Artillery Rocket) produkcji koncernu IAI.

Współpraca z IAI umożliwia zwiększenie siły ogniowej oraz zwiększenie zasięgu ostrzału z wyrzutni mogących przenosić dwie rakiety LORA oraz wystrzeliwać wszelkie rodzaje rakiet i pocisków, w tym także te, które zostaną opracowane w przyszłości, podkreślili przedstawiciele producenta.

Dodatkowo, oferta firmy IMI Systems obejmuje również wszechstronny transfer wiedzy, który umożliwiłby Polsce samodzielną produkcję systemów w przyszłości, a także stworzenie nowych miejsc pracy.

- Przewagą rakietowej oferty izraelskiej jest fakt, że wraz z uzbrojeniem udostępniamy nabywcy również technologię do zbudowania kompletnych systemów rakietowych. Jesteśmy w stanie zaproponować Polsce współpracę przy produkcji pocisków oraz ich wspólny eksport, co dałoby polskiej gospodarce mocny impuls do rozwoju. Nasza propozycja powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony polskiej, dlatego działamy wspólnie w imieniu dwóch państwowych izraelskich producentów uzbrojenia (IMI Systems, IAI), po to żeby dostarczyć produkt jak najbardziej odpowiadający specyfikacji - powiedział dyrektor marketingu IMI Systems Yoram Oron.

Elementem strategii biznesowej IMI Systems, mającej na celu wejście firmy na polski rynek, było otwarcie biura firmy w kraju - w Warszawie - w 2016 r.

Źródło: ISBnews

Ostatnio zmienianypiątek, 21 kwiecień 2017 12:43
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas