Menu
A+ A A-

Rewelacyjne igrzyska olimpijskie

Rewelacyjne igrzyska olimpijskie fot. Ewa Ploplis

Z okazji XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, które będą odbywać się od 5 do 21 sierpnia br., Telewizja Polska przygotowała swoim widzom łącznie 800 godzin transmisji na trzech kanałach TVP1, TVP2 i TVP Sport. Dodatkowo 2 tys. godzin transmisji będzie można oglądać za darmo z każdego urządzenia mobilnego w całej Polsce.

Igrzyska, w których weźmie udział ponad 10.500 sportowców z 206 Narodowych Komitetów Olimpijskich, będą relacjonowane z Brazylii przez 45-osobową ekipę najlepszych dziennikarzy Telewizji Polskiej, która jest jedynym oficjalnym nadawcą tego wydarzenia w naszym kraju. Telewizja Polska zaangażuje w tym celu 14 kanałów równoległych transmisji w TVP1, TVP2, TVP Sport i w internecie.

– Olimpiada to najważniejsza impreza sportowa świata z globalną widownią ponad 4 mld ludzi. To wielkie cywilizacyjne wyzwanie oraz olbrzymia ranga ideowego i symbolicznego przekazu – mówi Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. - Obecny przekaz Igrzysk w telewizji będzie różnić się od poprzednich tym, że będzie więcej godzin zrelacjonowanych Igrzysk niż czasu w ich kalendarzu. Łatwo policzyć, że 17 dni igrzysk razy 24 godziny to niecałe 400 godzin życia, czasu, który upływa. Natomiast naszym widzom zaprezentujemy 800 godzin przekazu wydarzenia. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Każda dyscyplina sportu będzie zrelacjonowana, niekiedy symultanicznie w „jedynce" i „dwójce". Nie mamy wpływu na to jak jest ułożony kalendarz wydarzeń olimpijskich. Jeśli relacje będą nakładać się, polski widz będzie mógł wybrać co chce oglądać, czy np. piłkę siatkową czy piłkę ręczną. To jest to, co nas różni obecny przekaz od relacji poprzednich igrzysk. Po drugie, będzie można oglądać transmisje za darmo z każdego urządzenia mobilnego w Polsce. Takiego komfortu dla użytkowników urządzeń mobilnych jeszcze nigdy nie było – zapowiada prezes Kurski. - Mamy także rewelacyjnych ludzi do relacjonowania tych wydarzeń. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł ominąć transmisję Igrzysk w Telewizji Polskiej. To będą rewelacyjne Igrzyska Olimpijskie. Skrót Rio tak właśnie odczytuję – dodaje prezes TVP.

- To wielka i fantastyczna przygoda – mówi Włodzimierz Szaranowicz, dyrektor TVP Sport, który jest szefem ekipy, która pojedzie do Rio relacjonować wydarzenie. - Nasz przekaz ma być odbierany przez widzów jako dedykowany dla nich – dodaje.

Wśród olimpijskich komentatorów znajdą się także inni popularni i najlepsi dziennikarze m. in. Dariusz Szpakowski, Przemysław Babiarz i Piotr Sobczyński.

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w Brazylii będą pierwszą imprezą tej rangi w Ameryce Południowej i drugą w Ameryce Łacińskiej (Meksyk 1968). To także pierwsze igrzyska na półkuli południowej od 2000 r. Olimpijskie medale zostaną rozdane w 31 dyscyplinach, w tym także w Rugby i Golfie, które wracają do programu igrzysk po wielu latach nieobecności.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas