Menu
A+ A A-

Pierwszy Airbus Finnair’a Wyróżniony

Pierwszy Airbus Finnair’a

7 października br. fiński przewoźnik Finnair odbierze swojego pierwszego Airbusa A350 XWB, który od 21 listopada zacznie obsługiwać loty długodystansowe. W tym dniu maszyna poleci po raz pierwszy z Helsinek do Szanghaju.

Kolejne długodystansowe rejsy Airbusem A350 odbędą się do: Pekinu, Bangkoku, Hongkongu i Singapuru. Pod koniec roku Finnair wykorzysta nowy samolot na trasie do Nowego Jorku, stając się pierwszą linią lotniczą na świecie, która odbędzie rejs tym typem samolotu do Stanów Zjednoczonych.

- Jesteśmy podekscytowani, że powitamy pierwszego Airbusa A350 w naszej flocie i nie możemy się doczekać, aż zaprezentujemy go naszym klientom - mówi Ville Iho, dyrektor operacyjny Finnaira. - Przez kilka pierwszych tygodni nowy Airbus będzie obsługiwać loty szkoleniowe na terenie Europy, a pierwsze loty komercyjne odbędą się 9 października do Amsterdamu i Oslo – zapowiada dyrektor.

Fiński przewoźnik złożył zamówienie na 19 Airbusów A350 XWB, które ma otrzymać w latach 2015 - 2023.

- 19 nowych samolotów do floty Finnaira na przestrzeni ośmiu lat to olbrzymie przedsięwzięcie – mówi Ville Iho. - Jesteśmy przygotowani, żeby elastycznie reagować na wyzwania związane z wprowadzaniem Airbusów A350 oraz stopniowym wycofywaniem Airbusów A340. Jesteśmy też gotowi dostosowywać się do wszelkich zmian, które mogą pojawić się podczas realizacji tego ogromnego programu i zamierzamy dołożyć wszelkich starań, by cały proces odbywał się bez zakłóceń - dodaje.

Finnair zmodyfikował nieco rozkład pierwszych dalekodystansowych lotów Airbusem A350 z powodu zmian w terminarzu dostawy swojego pierwszego A350, wymagań programu szkoleniowego załogi i innych kwestii operacyjnych. Przewoźnik pragnie zapewnić klientom usługi na najwyższym poziomie. Przyjął ostrożniejszy, od wcześniej planowanego, rozkład pierwszych lotów nowego Airbusa A350.

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 wrzesień 2015 14:29
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas