Menu
A+ A A-

Zlecenia windykacyjne, wzrost rynku Wyróżniony

Niezmiennie rosnące zainteresowanie naszymi usługami windykacyjnymi jest wyrazem wysokiej jakości Niezmiennie rosnące zainteresowanie naszymi usługami windykacyjnymi jest wyrazem wysokiej jakości Photo by Firmbee.com on Unsplash

Ponad 611 mln zł – taką wartość osiągnęły łącznie zlecenia windykacyjne uzyskane przez Aforti Collections S.A. w I półroczu 2023 roku.

Oznacza to wzrost o ponad 54 proc. w porównaniu z takim samym okresem 2022 r. Firma otrzymała prawie 290 tys. zleceń – ich liczba wzrosła o ponad 46 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2022 r. W drugim kwartale 2023 br. spółka odnotowała dynamiczny wzrost względem II kwartału 2022 r. zarówno co do wartości zleceń, jak i ich liczby. 

Według danych GUS w 2022 r. co 16. zlecenie windykacyjne trafiło do Aforti Collections. Należy do niej prawie 4 proc. udziału w rynku zleceń windykacyjnych. Grupa systematycznie rozwija nowe narzędzia informatyczne potrzebne do usprawniania procesów windykacyjnych, wykorzystując machine learning czy AI.

Długoletnie doświadczenie firmy jasno wskazuje też na potrzebę różnicowania kanałów komunikacji z osobami zadłużonymi. Oferując alternatywne ścieżki kontaktu i zawarcia ugody Aforti Collections stawia przede wszystkim na wygodę i elastyczność, cenione przez klientów. Niezwykle istotnym krokiem w kierunku ułatwienia zadłużonym klientom współpracy z firmą było wprowadzenie nowego narzędzia windykacyjnego – Aforti24. Rozwiązanie to umożliwia osobom zadłużonym składanie deklaracji oraz elastyczne rozkładanie zobowiązań na raty w prosty i wygodny sposób. Wprowadzenie Aforti24 stanowi odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów w dziedzinie różnorodnych form komunikacji oraz możliwości zawierania ugód w dogodny dla nich sposób. 

Miniony kwartał przyniósł także istotne zmiany w strukturze zarządu Aforti Collections S.A. W kwietniu 2023 roku członkiem zarządu spółki została Barbara Kiełt-Wielgosz, posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie pozyskiwania nowych klientów oraz zarządzania portfelami wierzytelności. Jej wiedza i umiejętności otwierają przed spółką nowe perspektywy rozwoju oraz możliwości poszerzenia bazy klientów.

- Niezmiennie rosnące zainteresowanie naszymi usługami windykacyjnymi jest wyrazem wysokiej jakości obsługi oraz skuteczności działań podejmowanych przez spółkę. W ostatnim okresie do grona naszych klientów dołączyli przedstawiciele branży ubezpieczeniowej, co dowodzi naszej wszechstronności i pokazuje zaufanie, jakim cieszy się Aforti Collections S.A.  w różnych sektorach gospodarki. Szczególnie cieszy nas również zainteresowanie naszymi usługami ze strony przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ostatnie kwartały pokazują, że coraz więcej małych przedsiębiorstw dostrzega korzyści płynące z naszej skutecznej windykacji, co przyczyniło się do znaczącego wzrostu liczby zleceń w porównaniu z drugim kwartałem 2022 roku – podkreśla Agnieszka Baran-Płomińska, prezes zarządu Aforti Collections S.A.

Firma konsekwentnie planuje dalszy rozwój, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów oraz dynamicznym zmianom w dziedzinie windykacji. – Jesteśmy przekonani, że dzięki nowemu członkowi zarządu, wprowadzanym innowacjom oraz ogromnemu zaangażowaniu całego zespołu, kolejne kwartały przyniosą równie znaczący wzrost jak ten, z którego cieszymy się obecnie – dodaje Agnieszka Baran-Płomińska.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas