Menu
A+ A A-

Bank Pekao umożliwia podłączenie kart Visa do płatności Garmin Pay i Fitbit Pay Wyróżniony

Bank Pekao umożliwia podłączenie kart Visa do płatności Garmin Pay i Fitbit Pay

Bank Pekao umożliwia klientom posiadającym zegarki Garmin Pay i Fitbit Pay dołączenie również kart Visa.

Bank Pekao do niedawna udostępniał płatności zbliżeniowe podłączonymi kartami Mastercard. Teraz w portfelach elektronicznych klienci banku mogą również digitalizować znajdujące się w ofercie debetowe karty Visa (Visa Debit Gold i Visa Business Debit). Obecnie karty będą udostępniane w Garmin Pay i Fitbit Pay, ale niedługo będzie można z nich korzystać również w Apple Pay, podano w komunikacie.

"Posiadając telefon lub zegarek, można płacić dosłownie jednym ruchem ręki, przykładając urządzenie do terminala. Coraz więcej klientów przekonuje się do tego rodzaju nowoczesnych rozwiązań, ze względu na bezpieczeństwo, komfort i szybkość.

Rozszerzamy możliwość podpięcia do wirtualnych portfeli kart Visa, ponieważ zależy nam, aby jak najwięcej posiadaczy 'plastików', niezależnie od systemu płatniczego, miało dostęp do cyfrowych płatności" - powiedział dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao Bartosz Zborowski, cytowany w komunikacie.

"Polacy coraz chętniej płacą mobilnie, ponieważ zyskują w ten sposób szybki i wygodny dostęp do pieniędzy, nawet gdy nie mają przy sobie portfela. Innym powodem, który skłania konsumentów do korzystania z telefonu bądź zegarka do płacenia jest bezpieczeństwo transakcji. Na urządzeniach mobilnych z funkcją płatności nie są bowiem przechowywane żadne wrażliwe dane karty. Ponadto każda płatność dokonana za pomocą smartfona bądź smartwatcha jest chroniona kilkoma warstwami zabezpieczeń, również biometrycznymi. Visa stale rozwija technologie weryfikacji i uwierzytelniania każdej płatności, jednocześnie zapewniając konsumentom maksymalną szybkość i wygodę dokonywania transakcji" - dodał dyrektor Visa w Polsce Adrian Kurowski.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Ostatnio zmienianysobota, 18 lipiec 2020 09:59
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas