Menu
A+ A A-

Energa zbuduje stację ładowania samochodów elektrycznych w Gdyni

Energa zbuduje stację ładowania samochodów elektrycznych w Gdyni fot. Pixabay

Energa Obrót podpisała ze sklepami Komfort umowę o współpracy przy budowie nowego punktu ładowania samochodów elektrycznych, podała Energa.

Nowy punkt ładowania samochodów elektrycznych powstanie przy sklepie Komfort w Gdyni (ul. Morska 48). Terminal będzie dysponował łączną mocą 44 kW, będą mogły z niego korzystać równocześnie dwa samochody. Planowany termin oddania inwestycji to grudzień 2018.

To pierwszy terminal Energi zlokalizowany przy sklepie Komfort. W 2019 roku Energa planuje rozszerzenie współpracy i budowę kolejnych punktów ładowania samochodów elektrycznych przy innych kluczowych sklepach marki w całej Polsce, podano.

"Rozbudowana sieć terminali ładowania samochodów elektrycznych wpisuje się w naszą strategię rozwoju nowoczesnych produktów i usług. Jednocześnie promujemy i udostępniamy nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Umowa ze sklepami Komfort dotyczy na razie jednej stacji, ale planujemy sukcesywne dostawianie kolejnych punktów w całej Polsce. Rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności to dla nas kluczowy projekt, dlatego bardzo cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę w tym zakresie z tak dużym partnerem jak sieć sklepów Komfort" - powiedział wiceprezes Energi Obrotu Dariusz Chrzanowski, cytowany w komunikacie.

Energa systematycznie rozbudowuje sieć ładowania aut elektrycznych. Obecnie w Trójmieście działa siedem terminali. Docelowo spółka zamierza postawić 54 stacje ładowania na terenie działania Energi w 2019 roku, a następnie rozszerzać projekt w kolejnych latach, stawiając przynajmniej 100 stacji do roku 2022 r., podsumowano.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas