Menu
A+ A A-

Nowe inwestycje Radius Projekt w dzielnicy Włochy Wyróżniony

Nowe inwestycje Radius Projekt w dzielnicy Włochy fot. Wikipedia.org

Radius Projekt zainwestuje kwotę 5,5 mln zł w infrastrukturę wokół swoich projektów mieszkaniowych w warszawskiej dzielnicy Włochy.

Radius Projekt to deweloper, który od lat inwestuje w tereny znajdujące się w warszawskiej dzielnicy Włochy. Nie ogranicza się tylko do budowy samych budynków mieszkalnych, ale inwestuje także w ich otoczenie i lokalną infrastrukturę. Nowe ulice i sieć kanalizacyjna to inwestycje, z których już korzystają mieszkańcy całej dzielnicy. Deweloper ma w planach realizację kliku dodatkowych inwestycji wpływających na rozwój okolicy.

"Chcemy, aby nasza działalność inwestycyjna nie kończyła się na terenie osiedli, które budujemy. Bierzemy pod uwagę również lokalne potrzeby. Dlatego planowane przez Radius Projekt przedsięwzięcia będą służyły nie tylko naszym klientom, ale także wszystkim mieszkańcom dzielnicy. Pierwszy cel to poprawa komunikacji drogowej, który chcemy osiągnąć, budując lewoskręt z ul. Instalatorów do Al. Krakowskiej. Inwestycja, którą szacujemy na 2, 5 mln zł ma za zadanie rozładować korek na ul. Bakalarskiej i ułatwić ruch w okolicy" - powiedział współwłaściciel Radius Projekt Jerzy Kuprijaniuk, cytowany w komunikacie.

Radius Projekt chce też wybudować kładkę nad torami z ul. Instalatorów, a przy ul. Fajansowej na dawnych terenach MPO przewidziane jest stworzenie parku. Realizacja obu przedsięwzięć pochłonie ok. 3 mln zł.

"Każda realizowana przez nas inwestycja wiąże się z nakładami na zmiany infrastrukturalne okolicy związane m.in. z modernizacją dróg publicznych czy doprowadzenia brakujących sieci i mediów. Praktycznie w każdym projekcie wnosimy coś dodatkowego dla dzielnicy i lokalnej społeczności. Przykładem jest chociażby wybudowanie na nasz koszt kanalizacji na odcinku 1,5 km w otoczeniu osiedla Nowy Raków. Dzięki szykowanym obecnie inwestycjom chcemy poprawić stan komunikacji w okolicy naszych osiedli oraz dostęp do zielonych terenów rekreacyjnych dzielnicy" - powiedział współwłaściciel Radius Projekt Maciej Domżała, cytowany w komunikacie.

Po zakończeniu realizacji Apartamentów Bakalarska (sprzedaż przewidywana jest na poziomie 99%), firma realizuje w okolicy kolejną inwestycję o podwyższonym standardzie.

Nowe osiedle - Apartamenty Raków - powstaje przy ul. Borsuczej i ma składać się z 700 mieszkań wybudowanych w pięciu etapach. Obecnie do sprzedaży wprowadzony został etap trzeci, podano w materiale.

Równolegle, po sąsiedzku, na pograniczu Włoch i Ochoty, budowane jest przez Radius Projekt osiedle Nowy Raków. Mieszkania w tej lokalizacji mają powierzchnię od 27 do 50 m2, ponieważ deweloper chciał wykorzystać brak małych metraży w najbliższej okolicy, podano także.

Radius Projekt to grupa kapitałowa, która od ponad 20 lat działa na warszawskim rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Profil biznesowy Radius Projekt obejmuje działalność deweloperską związaną z realizacją inwestycji mieszkaniowych. Od 2012 roku Radius Projekt jest także generalnym wykonawcą inwestycji mieszkaniowych.

źródło: ISBnews

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas