Menu
A+ A A-

Kajetany światową stolicą słuchu Wyróżniony

Kajetany światową stolicą słuchu Wikipedia

W tym roku mija 10 lat od pierwszej edycji serii warsztatów naukowych Window Approach Workshop (WAW) dla lekarzy specjalizujących się w leczeniu głuchoty za pomocą implantów słuchowych.

Warsztaty odbyły się już po raz 30. Z okazji jubileuszu w Światowym Centrum Słuchu, w Kajetanach, zorganizowano aż 30 pokazowych operacji przeprowadzonych przez prof. Henryka Skarżyńskiego i zespół Kliniki Oto-Ryno-Laryngochirurgii

Pierwsze takie warsztaty odbyły się w kwietniu 2007 r. Była to inauguracja serii spotkań w ramach Międzynarodowej Akademii Otochirurgii poświęconych najnowszym osiągnięciom w chirurgicznym leczeniu zaburzeń słuchu.

- Zaczynaliśmy skromnie, w niedużym laboratorium wyposażanym w zaledwie 8 stanowisk do ćwiczeń na preparatach, ale pamiętam doskonale pierwszą grupę - kilkunastu, bardzo zainteresowanych naszymi osiągnięciami lekarzy – wspomina prof. Skarżyński, pomysłodawca i organizator warsztatów. – Dziś w Kajetanach mamy najlepsze i największe na świecie miejsce do ćwiczenia technik chirurgicznych. Udało nam się zbudować Centrum Edukacyjne z unikatową pracownią wyposażoną w 30 stanowisk dla otochirurgii i rynochirurgii, nowoczesny sprzęt do ćwiczeń na preparatach anatomicznych i symulatorach komputerowych. A z okazji tego niecodziennego jubileuszu przeprowadzimy 30 pokazowych operacji – dodaje.

Program warsztatów obejmuje wykłady przygotowane przez specjalistów, operacje pokazowe transmitowane z bloku operacyjnego do sali konferencyjnej, z prezentacją każdego przypadku i dyskusją oraz ćwiczenia w laboratorium. Jednym z najważniejszych punktów programu naukowego warsztatów jest zastosowanie implantów w leczeniu częściowej głuchoty, w której zaburzenia słuchu dotyczą tylko niektórych częstotliwości. Duży nacisk podczas warsztatów WAW jest kładziony na szkolenie praktyczne. W tym zakresie ośrodek w Kajetach jest wysoko ceniony, gdyż wyróżnia się możliwością obserwacji „na żywo” operacji pokazowych wszczepienia implantów słuchowych. Przez 10 lat do Kajetan przyjechało blisko 4,5 tys. uczestników z 65 krajów świata.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas