Menu
A+ A A-

BREWE Leasing - weksle hybrydowe Wyróżniony

Weksle hybrydowe BREWE Leasing "Jest to rozwiązanie BREWE Leasing Weksle hybrydowe BREWE Leasing "Jest to rozwiązanie BREWE Leasing mat.pras

BREWE Leasing zamierza zaprezentować nowe papiery wartościowe o charakterze weksli hybrydowych - poinformował prezes Arkadiusz Mikłasz.

Weksle hybrydowe BREWE Leasing

"Jest to rozwiązanie BREWE Leasing na spodziewaną, rosnącą inflację. Jest to rozwiązanie innowacyjne i atrakcyjne inwestorsko. Nowe papiery wartościowe zaprezentujemy w najbliższych tygodniach i wtedy przedstawimy wszystkie szczegóły" - napisał Mikłasz podczas czatu inwestorskiego, organizowanego przez ISBnews.

KWIT-y Dochodowe - BREWE

Do tej pory BREWE Leasing wprowadziło do swojej oferty m.in. KWIT-y Dochodowe. "Sam pomysł weksli komercyjnych nie jest nowy. Ten instrument obchodził właśnie w Polsce ćwierćwiecze historii. Na bazie tradycyjnych rozwiązań stworzyliśmy jednak wiele własnych pomysłów i rozwiązań.

KWIT-y Dochodowe są opodatkowane bardzo korzystnie dla inwestorów. Wypłacany kupon jest traktowany jak zaliczka na spłatę weksla, a zatem nie pojawia się podatek, dopóki suma wypłat od emitenta nie przekroczy wpłaty początkowej inwestora. To pojawia się dopiero przy wykupie weksla. To samo mamy przy tzw. 'rolowaniu' weksli. Inwestor płaci podatek dopiero przy końcowym wykupie. Jest to więc swoista tarcza podatkowa dla inwestora. Płatnikiem podatku jest emitent, więc inwestor nie musi się nawet zajmować kwestią podatków" - wyjaśnił Arkadiusz Mikłasz podczas czatu.

Zyski długoterminowe z BREWE

Arkadiusz Mikłasz Podkreślił, że BREWE Leasing chce dać inwestorom możliwość zysków rosnących w długim terminie. Dlatego inwestor, który nie decyduje się na wyjście po którymś z rocznych okresów inwestycyjnych, otrzymuje KWIT-y Dochodowe z coraz wyższymi kuponami. Na początku jest to 7,5% w skali roku, i oprocentowanie to systematycznie wzrasta do poziomu 9,5%.

"Oczywiście, decyzja o pozostaniu w cyklu inwestycyjnym zależy od inwestora. Ma on swobodę wyjścia z inwestycji na końcu każdego okresu inwestycyjnego" - dodał Mikłasz.

Według niego, KWIT-y są instrumentem bardzo bezpiecznym.

"KWIT-y Dochodowe są od strony prawnej wekslami. Weksle mają z natury bardzo dużą i szybką moc egzekucyjną i bywają same w sobie zabezpieczeniem innych zobowiązań. My ten instrument wyposażyliśmy w dodatkowe zabezpieczenia np. w postaci zastawu rejestrowego w wysokości 120% należności wekslowej, czy oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. Dodatkowo wprowadziliśmy funkcję administratora zastawu - kancelarii adwokackiej, jak również instytucję depozytu notarialnego" - napisał także prezes.

Spieniężanie weksli

Pytany, jak w praktyce wyglądałoby spieniężenie weksli przez inwestora w przypadku niewypłacalności spółki odpowiedział, że właśnie w tym celu powołany jest administrator zastawu oraz depozyt notarialny.

"Wszystkimi czynnościami zajmie się administrator zastawu we współpracy z notariuszem. Warto przypomnieć, iż KWIT-y Dochodowe są zabezpieczone m.in. zastawem rejestrowym. Środki zabezpieczone zastawem są wyłączone z masy upadłościowej - analogicznie jak np. hipoteka. Czyli środki podczas trwania KWIT-ów pozostają w dyspozycji administratora, który w razie jakiś problemów spienięża dostępne środki i rozlicza inwestorów" - zakończył prezes Mikłasz.

Pierwszego października br. BREWE Leasing rozpoczęło zapisy na kolejną serię kwitów dochodowych. Środki przeznaczy na dalszy rozwój usług leasingu i faktoringu.

Ostatnio zmienianywtorek, 26 listopad 2019 15:24
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas