Menu
A+ A A-

Dla zainteresowanych biznesem w Azji

Dla zainteresowanych biznesem w Azji www.sxc.hu

Komisja Europejska przygotowała program szkoleń dla kadry kierowniczej Executive Training Programme (ETP).

Celem projektu jest przygotowanie europejskich menedżerów do współpracy gospodarczej z firmami japońskimi i koreańskimi. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2013 r. – poinformowało ministerstwo gospodarki. Wiele europejskich przedsiębiorstw widzi w rynkach Japonii i Korei Płd atrakcyjne możliwości inwestycyjne. Nie wszyscy jednak wiedzą jak rozpocząć konkretne działania, kierować nimi i je monitorować, aby w rezultacie przyniosły sukces. Dla tych osób Komisja Europejska stworzyła Executive Training Programme (ETP), który umożliwia europejskim firmom wykorzystanie ekonomicznego potencjału tkwiącego w gospodarkach Japonii i Korei Płd.

Uczestnicy wezmą udział w szkoleniach biznesowych oraz w kursach językowych i kulturowych, niezbędnych do osiągnięcia sukcesu na rynkach azjatyckich. W programie mogą wziąć udział obywatele UE – pracownicy firm zatrudniających więcej niż pięć pracowników i zainteresowanych rozpoczęciem lub rozszerzeniem swojej działalności w Japonii albo w Korei Południowej. Roczne obroty tych przedsiębiorstw powinny przewyższać 1 mln euro.

Program ETP składa się z 45-tygodni intensywnego szkolenia i jest podzielone na trzy etapy:

  • Moduł „Inception” (3 tygodnie): Szkolenie na temat kultury, historii i zagadnień społecznych Japonii lub Korei - organizator: SOAS (The School of Oriental and African Studies University of London).
  • Moduł „Immersion” (30 tygodni): Szkolenie w Japonii lub Korei na temat ekonomii, kultury biznesowej, które połączone będzie z nauką podstawowych struktur językowych - organizator: Waseda University (Tokio), Yonsei University (Seul).
  • Staż (12 tygodni): Praktyki w japońskiej lub koreańskiej firmie, podczas których uczestnik będzie miał możliwość zastosować nowo nabyte umiejętności i wiedzę w praktyce.

Dla osób wyjeżdżających do Japonii KE przygotowała dofinansowanie w wysokości 26,4 tys. euro, zaś dla stypendystów udających się do Korei Południowej – 24 tys. euro. Informacje na temat ETP, oferowanych szkoleń, procesu rekrutacji i osobistych doświadczeń dotychczasowych uczestników oraz formularz aplikacyjny znajdują się na stronie internetowej programu: www.euetp.eu.

Termin składania wniosków upływa 31 maja 2013 r.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas