Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1032.

Biedronka podnosi płacę minimalną

Biedronka podnosi płacę minimalną

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka zatrudniający ponad 40 tys. osób w całej Polsce, zdecydował podnieść płacę minimalną do poziomu 2000 zł brutto, poinformowała spółka w komunikacie.

W efekcie najniższa pensja podstawowa w Biedronce będzie o 25% wyższa od krajowej płacy minimalnej.

Jeronimo Martins Polska jest największym pracodawcą prywatnym w Polsce zatrudniającym obecnie ponad 40 tys. osób. Z informacji uzyskanych przez agencję ISBnews wynika, że podwyżka płacy może dotyczyć około kilkunastu procent wszystkich zatrudnionych w sieci pracowników. Do tej pory najniższa pensja w Biedronce wynosiła 1870 zł brutto. Z kolei najniższa krajowa płaca w Polsce to obecnie 1600 zł brutto.

„W ciągu ostatnich 7 lat, dzięki regularnym podwyżkom, wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci o ponad 50%. W tym samym okresie, sieć, co roku, tworzyła kilka tysięcy nowych miejsc pracy. Tylko w 2012 r. przybyło ich około 5 tysięcy” – czytamy w komunikacie.

Jak informuje JMP podstawową formą zatrudnienia na wszystkich stanowiskach w spółce jest umowa o pracę i wszyscy pracownicy sieci Biedronka są objęci systemem premiowym i otrzymują bogaty pakiet świadczeń socjalnych. „Spółka, tworząc miejsca pracy, nie korzysta z usług agencji pracy tymczasowej, a wszystkie zatrudnione osoby są pracownikami firmy” – dodało JMP w komunikacie.

W tym roku JMP planuje zwiększyć zatrudnienie do poziomu około 45 tys. pracowników.
Jeromino Martins to portugalska grupa działająca w sektorze FMCG. Jest właścicielem sieci Biedronka – największej sieci detalicznej w Polsce. W październiku ub.r. grupa otworzyła w Polsce 2000. sklep, a jej plany przewidują osiągnięcie 3000 sklepów pod marką Biedronka w 2015 r.

Źródło: ISBnews

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas