Menu
A+ A A-

Makulatura na drzewo

Makulatura na drzewo Fot. SKOK Ubezpieczenia

Ponad 12 ton makulatury zebrano podczas finału tegorocznej akcji „Makulatura na drzewo”. W zabawę włączyli się wszyscy, dla których hasło: Nie śmieć, segreguj odpady, sadź drzewa i przyłącz się do ekologicznej akcji „Tygodnika Podlaskiego”–„Makulatura na drzewo”!- to nie tylko puste słowa.

Sponsorem głównym tegorocznej akcji zostały SKOK Ubezpieczenia, zaś sponsorem wspierającym Kasa Stefczyka.

11 października br. w centrum Białej Podlaskiej na Placu Wolności, każde 5 kg makulatury zostało wymienione na sadzonkę drzewka liściastego od leśniczych z Nadleśnictwa Biała Podlaska. Każdy uczestnik mógł wybrać, jakie drzewko posadzi. Wymiana makulatury na drzewka nie była jedyną atrakcją ekologicznego święta. Organizatorzy zapewnili kilkugodzinną rozrywkę połączoną z proekologiczną edukacją oraz przejazdem bryczką wokół Placu Wolności. Nie zabrakło też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Przez kilka godzin trwania akcji bialski Plac Wolności odwiedziło kilkaset osób, które przyniosły rekordową ilość makulatury. W 2012 roku organizatorzy zebrali ponad 8 000 kg makulatury,w tym roku zebrano 12 198 kg makulatury.

- Pierwsza edycja „Makulatury na drzewo” pokazała, że mieszkańcom Podlasia nie obca jest troska o środowisko, zaś tegoroczna odsłona imprezy udowodniła, że mieszkańcy Podlasia mają ekologię we krwipodsumowuje Aleksandra Juszczak, PR Manager SKOK Ubezpieczenia.

Szczególnie aktywnie w akcję włączyli się uczniowie podlaskich szkół i przedszkoli, dla nich zostały przewidziane specjalne wyróżnienia. - Świadomość ochrony środowiska naturalnego należy zaszczepiać bez względu na wiek, dlatego szczególnie zachęcaliśmy nauczycieli oraz uczniów bialskich szkół do włączenia się w zbiórkę makulatury. Warto było ją zbierać, bo klasy, które dostarczyły najwięcej makulatury otrzymały atrakcyjne nagrodyprzypomina Aleksandra Juszczak.

Pierwsze miejsce zdobyła klasa 3A ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Białej Podlaskiej, która zebrała łącznie 3212,20kg makulatury. Drugie miejsce zajęła klasa 3D ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Białej Podlaskiej, która zebrała łącznie 2973,40kg makulatury, zaś trzecie miejsce zdobyły dzieci z Oddziału 1 Przedszkola nr 6 z Białej Podlaskiej. Najmłodsi uczestnicy zabawy zebrali w sumie 1071,20kg makulatury. To dobry przykład na to, że w ekologiczną akcję może zaangażować się tak naprawdę każdy.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęło biuro senatora RP Grzegorza Biereckiego. Wśród Partnerów akcji znalazły się: Lasy Państwowe, DROP oraz Fundacja Kreacja MagiaRąk. Pozostali partnerzy to m.in.: Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, AWF Biała Podlaska, NoveKino Merkury oraz Stajnia „Wiosenny Wiatr”.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas