Menu
A+ A A-

Biedronka po raz piąty wspiera Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej Wyróżniony

Biedronka po raz piąty wspiera Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka odbędą się 15-16 lipca br. na warszawskim stadionie Legii.

W wydarzeniu od początku organizowanym przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” wezmą udział światowe gwiazdy piłki nożnej, znani aktorzy i dziennikarze rozegrają swój własny mecz, a wszyscy uczestnicy będą mogli degustować potrawy pochodzące z krajów młodych piłkarzy i piłkarek.  

Mistrzostwa to międzynarodowe święto piłkarskie, które na stałe zagościło w kalendarzu największych imprez sportowych organizowanych w Warszawie. Zawodnikami są dziewczęta i chłopcy z domów dziecka, którzy nie ukończyli jeszcze 17 lat, reprezentujący drużyny narodowe z całego świata. W ciągu dwóch dni rywalizacji rozegrają mecze fazy grupowej i pucharowej. W niedzielę najlepsze drużyny zmierzą się w wielkim finale.

W tegorocznych rozgrywkach wezmą udział 24 drużyny, m.in. z Francji, Hiszpanii, Irlandii, Japonii, Litwy, Rosji, Tajlandii i Wietnamu, a także reprezentacja Polski, wybrana z najlepszych zawodników VIII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka. Biało-czerwoni, uchodzący za jednego z faworytów, mają na swoim koncie już wszystkie tytuły: Mistrza Świata 2013, Wicemistrza Świata 2014 i 2015 oraz brązowy medal w ubiegłorocznych rozgrywkach.

Imprezie towarzyszy Warszawski Targ Śniadaniowy, który po raz pierwszy odbędzie się na Stadionie Miejskim Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 (wstęp w niedzielę od godz. 10:00). Podczas niego będzie można spróbować specjałów kuchni krajów, z których pochodzą zawodnicy. Atrakcją będzie także mecz z udziałem gwiazd - na murawie zmierzą się aktorzy i dziennikarze telewizyjni oraz po raz pierwszy - przedstawiciele polskiego YouTube’a. W meczu zagrają m.in.: Tomasz Oświeciński, Jacek Rozenek, Leszek Stanek, Andrzej Andrzejewski, Magic of Y, Nexos, Junajted i AdBuster. Widowisko będzie komentował Jacek Kurowski, dziennikarz redakcji TVP Sport, a imprezę będzie można również śledzić na kanałach youtuberów. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą polscy piłkarze: Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Radosław Gilewicz oraz gwiazdy światowej piłki nożnej: John Collins (A.S. Monaco), Frank Verlaat (Ajax Amsterdam), Rui Barros i Siergiej Alejnikow (Juventus Turyn).

Biedronka wspiera działania Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial” już od 2011 r. Obok zaangażowania finansowego, zapewnia też napoje i  przekąski dla zawodników oraz funduje szereg nagród m.in. sprzęt elektroniczny i sportowy. Jest jednym ze sponsorów tegorocznej edycji Mistrzostw Świata.

Do tej pory w czterech edycjach Mistrzostw Świata wzięło udział ponad 1000 młodych piłkarzy z 36 krajów świata. Idea Mistrzostw tak bardzo spodobała się dzieciom i ich opiekunom, że uczestniczące w nich kraje zaczynają organizować własne turnieje, będące przygotowaniem do wyjazdu do Polski. W maju br. odbyły się już drugie Mistrzostwa Niemiec, a w lutym pierwsze Mistrzostwa Tajlandii.

Projekt realizuje dwa z Celów Zrównoważonego Rozwoju, ustanowionych przez ONZ w 2015 r.: cel 4. – Dobra jakość edukacji i cel 7. – Partnerstwa na rzecz celów. Więcej informacji na temat celów ustanowionych przez ONZ - na stronie: http://www.un.org.pl/.

Informacje na temat Mistrzostw można znaleźć na stronie internetowej: www.nadziejanamundial.pl.

Ostatnio zmienianypiątek, 07 lipiec 2017 14:14
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas