Menu
A+ A A-

Wolontariat pracowniczy wzmacnia poczucie własnej wartości

Wolontariat pracowniczy wzmacnia poczucie własnej wartości Fot. rawpixel.com

Procter & Gamble umożliwiła w ciągu ostatnich 5 lat 170 swoim pracownikom zaangażowanie się w wolontariat we współpracy z Fundacją Habitat for Humanity Poland, podał koncern. W tym czasie - w godzinach pracy - pracownicy pracowali przy remoncie blisko 70 mieszkań.

Wolontariat pracowniczy to w Polsce trend stosunkowo nowy.

Jego podstawowym założeniem jest wsparcie przez pracodawcę działalności pracowników na rzecz potrzebujących - zarówno pod względem finansowym, jak i organizacyjnym.

"Firma Procter & Gamble tworzy pracownikom warunki do zaangażowania w wolontariat. Od 2013 roku współpracuje z Fundacją Habitat for Humanity Poland, która od 25 lat niesie pomoc na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób i rodzin w potrzebie. W tym czasie około 170 wolontariuszy P&G, w godzinach pracy, uczestniczyło w remoncie blisko 70 mieszkań. W tym roku pracownicy zaangażowali się w wolontariat po raz kolejny, remontując mieszkanie w Łodzi oraz pokoje w hostelu dla osób po terapiach uzależnień w podwarszawskim Legionowie. Blisko 50 osób poświęciło 400 godzin na bezinteresowną pomoc" - czytamy w komunikacie.

Firma nie tylko współfinansuje remonty, ale także oferuje pracownikom dzień wolny, szkolenie BHP oraz niezbędny sprzęt.

"W ramach współpracy z Habitat for Humanity Poland współfinansujemy remonty wytypowanych przez fundację mieszkań, czy budynków, ale największą wartością jest zaangażowanie naszych pracowników. W tym roku po raz kolejny kilkudziesięciu z nich zgłosiło się do prac w Łodzi i Warszawie. Daliśmy im możliwość wyjścia zza biurka czy z fabryki. To znakomita odskocznia od codziennej pracy, a wspólne niesienie pomocy buduje znakomitą atmosferę, umacnia relacje między pracownikami, pozwala im jeszcze bardziej rozwijać się" - powiedziała manager ds. komunikacji korporacyjnej na Europę Centralną w P&G Małgorzata Mejer, cytowana w komunikacie.

Według raportu firmy badawczej Harris Interactive, udział w wolontariacie pracowniczym niesie za sobą wiele korzyści. Praca dla dobra innych daje nie tylko osobistą satysfakcję zaangażowanym, ale wpływa także na rozwijanie miękkich umiejętności takich jak praca w zespole. Dodatkowym atutem jest umacnianie relacji między współpracownikami.

Aż 96% pracowników, którzy brali udział w wolontariacie wskazało, że wzrosło ich poczucie własnej wartości. Dla 94% oznaczało to poprawę ogólnego samopoczucia. 87% przyznało, że rozwinęło umiejętności społeczne i pracy zespołowej. Dla 78% wolontariat wiązał się także z obniżeniem poziomu stresu.

"Wieloletnia współpraca z Fundacją Habitat for Humanity Poland pokazuje, że razem możemy nieść realną pomoc. Widzimy, że to co robimy ma sens, daje osobom i rodzinom, którym pomagamy dodatkową motywację i bodziec do działania i odmienienia swojej sytuacji życiowej. Mamy z tego ogromną satysfakcję, bo utwierdzamy się w przekonaniu, że warto pomagać" - podsumowała Mejer.

Ostatnio zmienianypiątek, 30 czerwiec 2017 13:27
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas