Menu
A+ A A-

GUS: Wyprodukowano 277 filmy kinowe i telewizyjne Wyróżniony

Najczęściej produkowanym rodzajem filmów pełnometrażowych były filmy fabularne (59,7% ogólnej liczby kinowych i telewizyjnych filmów pełnometrażowych Najczęściej produkowanym rodzajem filmów pełnometrażowych były filmy fabularne (59,7% ogólnej liczby kinowych i telewizyjnych filmów pełnometrażowych mat.pras

W Polsce wyprodukowano w 2020 r. 277 filmy przeznaczone do prezentacji w kinach i telewizji, w tym 205 średnio- i krótkometrażowych oraz 72 pełnometrażowych, podał Główny Urząd Statystyczny.

W porównaniu z 2019 r. zmniejszyła się liczba wyprodukowanych filmów pełnometrażowych fabularnych o blisko 1/4 (z 41 do 35), natomiast wzrosła liczba wyprodukowanych pełnometrażowych filmów dokumentalnych (z 16 do 26), podał GUS.

"Najczęściej produkowanym rodzajem filmów pełnometrażowych były filmy fabularne (59,7% ogólnej liczby kinowych i telewizyjnych filmów pełnometrażowych), natomiast wśród filmów średnio- i krótkometrażowych dominowały filmy dokumentalne (68,8% ogólnej liczby kinowych i telewizyjnych filmów średnio- i krótkometrażowych)".

W 2020 r. z powodu sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19 działalność ograniczyło 60% podmiotów, które wykazały produkcję filmową w 2020 r. - najwięcej w kwietniu (co druga jednostka), a najmniej w miesiącach od lipca do września (jedna na pięć jednostek). Z zaplanowanych do produkcji w 2020 r. filmów nie zrealizowano 18 filmów pełnometrażowych oraz 182 filmów średnio- i krótkometrażowych, podsumowano w materiale.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas