Menu
A+ A A-

ML System: Badania w Madrycie potwierdziły 100-proc. skuteczność Covid Detectora Wyróżniony

ML System: Badania w Madrycie potwierdziły 100-proc. skuteczność Covid Detectora

ML System z sukcesem zakończył walidację urządzenia Covid Detector w Hiszpanii, podała spółka. Badania prowadzone w hiszpańskiej klinice Clinica Virgen de las Nieves w Madrycie wykazały 100-proc. skuteczność urządzenia w detekcji wirusa SARS-CoV-2 z wydychanego powietrza.

"Walidacja urządzenia w madryckiej klinice stanowi jednocześnie potwierdzenie skuteczności urządzenia w ramach niezależnej, zagranicznej jednostki medycznej. Zarówno spółka, jak i nasi hiszpańscy partnerzy jesteśmy zadowoleni ze skuteczności przeprowadzonych testów, tym bardziej że wyniki zostały w 100-proc. potwierdzone wynikami testów PCR. Sukces nie przeszedł bez echa w hiszpańskim świecie medycznym, a jego wagę dostrzegły m.in. firmy diagnostyczne" - powiedział prezes ML System Dawid Cycoń, cytowany w komunikacie.

ML System kontynuuje prace badawcze ukierunkowane na utrzymanie równie wysokiej skuteczności urządzenia w identyfikacji obecnych i nowych mutacji wirusa SARS-CoV-2, podkreślono.

"W oczekiwaniu na uznanie wyników badań urządzeniem Covid Detector za równoważne innym powszechnym na rynku metodom, spółka prowadzi działania nad potwierdzeniem skuteczności urządzenia na rynkach zagranicznych. Jest to szczególnie istotne w krajach o rosnącym odsetku wariantu Delta wśród zachorowań, a nasze urządzenie w trybie profesjonalnym może być używane do badań przesiewowych" - zakończył Cycoń.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas