Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Rodzima wersja platformy muzycznej

Rodzima wersja platformy muzycznej Fot. Vevo

Polscy fani muzyki uzyskali dostęp do ponad 75 tys. wysokiej jakości materiałów muzycznych, od teledysków, przez koncerty, po najświeższe wiadomości od zagranicznych i polskich gwiazd estrady.

Udało się to dzięki wejściu do naszego kraju Vevo, wiodącej platformy oferującej materiały muzyczne i rozrywkowe. - Stale poszerzamy grono artystów dostępnych na każde kliknięcie naszych użytkowników. Jestem przekonany, że dzięki obecności w serwisie artystów takiej miary, jak Brodka, LemON, Pezet, Tres.B, Afromental czy Honey, a także Rihanna czy Justin Timberlake, dajemy im dokładnie to, czego od nas oczekują, w takiej formie, jakiej sobie życzą i na takim urządzeniu, jakie sobie wybiorą bez względu na porę dnia czy miejsce – powiedział Nic Jones, wiceprezes Vevo.

Do tej pory materiały firmy były w Polsce dostępne tylko poprzez portal YouTube. Wejście serwisu do naszego kraju rozszerza jego dostępność o w pełni funkcjonalną stronę internetową vevo.com, stronę mobilną oraz aplikacje na smartfony, iPady i konsolę Xbox. Listy odtwarzania są generowane na podstawie aktywności użytkowników w internecie, np. na Facebooku. Internauci mogą także tworzyć własne playlisty i dzielić się nimi ze swoimi znajomymi poprzez ulubione portale społecznościowe. Vevo oferuje również materiały na żądanie oraz funkcję ciągłego odtwarzania video. Uruchomienie platformy dla polskich użytkowników zbiega się z festiwalem muzycznym The Great Escape 2013, którego Polska jest gościem specjalnym. Vevo, które od lat współpracuje z festiwalem, zapewni jego uczestnikom potężną dawkę muzyki sprowadzając do The Warren w Brighton dziewięciu brytyjskich wykonawców. The Great Escape to trzydniowy festiwal prezentujący wschodzące gwiazdy muzyki popularnej. Wszystkie koncerty będą nagrywane i udostępniane użytkownikom Vevo w formie materiałów na żądanie.

Platforma powstała w USA w grudniu 2009 r. Jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników poszukujących materiałów video i zainteresowanych tworzeniem własnych playlist. Platforma zyskała zainteresowanie przedstawicieli branży marketingu ze względu na szeroką grupę odbiorców oraz wysoką jakość publikowanej treści. W ciągu pierwszych trzech lat firma zainwestowała w materiały muzyczne i oprogramowanie ponad 200 mln dol., które bezpośrednio trafiły do właścicieli treści, artystów i kompozytorów piosenek, udostępniających Vevo licencje.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas