Menu
A+ A A-

Welconomy Forum in Toruń 2021 w wersji hybrydowej Wyróżniony

Welconomy Forum in Toruń 2021 w wersji hybrydowej

Rozmowa z Jackiem Janiszewskim prezesem Stowarzyszenia Integracja i Współpraca - organizatorem Welconomy Forum in Toruń.

Czy już wiadomo kiedy odbędzie XXVIII Welconomy Forum in Toruń?

Jacek Janiszewski: Wszystko zależy od stanu pandemicznego. Niemniej planujemy aby XXVIII kongres społeczno-ekonomiczny Welconomy Forum in Toruń w 2021roku odbył się w dnia 12-13 kwietnia, a gdyby z jakiś powodów nie było możliwe, drugi termin, na który się przygotowujemy to 31 maja – 1 czerwca. W obydwu przypadkach będziemy korzystać z uprzejmej gościny Centrum Kulturalno Kongresowego Jordanki w Toruniu, które już doskonale sprawdziło się w 2020 roku również w zapewnieniu odpowiednich zabezpieczeń sanitarnych.

Co będzie głównym tematem XXVIII Welconomy Forum in Toruń?

Jacek Janiszewski: Tematem przewodnim kongresu społeczno-ekonomicznego Welconomy Forum in Toruń w 2021 roku będzie przyszłość gospodarcza Polski i świata w obliczu klęsk żywiołowych oraz Zielony Ład…. to wyzwanie dla Świata, Europy i Polski.

Jakie tematy będą na wokandzie XXVIII Welconomy Forum in Toruń?

Jacek Janiszewski: Jak zawsze na naszym kongresie społeczno-ekonomicznym Welconomy Forum in Toruń będzie około 40 tematów. Przyjadą wybitni goście z kraju i zagranicy w zależności od sytuacji epidemicznej. Już mogę powiedzieć, że panele będą dotyczyły takich zagadnień jak sprawy zagraniczne, budownictwo, samorządność, służba zdrowia, kobiety w polityce, rolnictwo, edukacja, nauka, kultura, polityka, Unia Europejska, no i oczywiście sytuacja wywołana Covid-19 czyli po prostu nasze sprawy dotyczące 2021 roku

Jakie zmiany w stosunku do wcześniejszych edycji Welconomy?

Jacek Janiszewski: Rok 2020 wiele nas nauczył. Zatem z pewnością XXVIII kongres społeczno-ekonomiczny będzie realizowany w trybie hybrydowym. Część moderatorów paneli stów, przede wszystkim ci z poza Polski przyjadą do Torunia lub będą dostępni on-line. Przygotowujemy się do wzoru który dał nam sukces we wrześniu 2020. Moderatorzy, paneliści i goście w ograniczonej liczbie przyjeżdżają i debatują w Toruniu. Debaty są rejestrowane i udostępniane za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zachęcamy, zapraszamy i czekamy. Tym razem “ilość miejsc ograniczona”… to nie jest slogan. Rekomenduję szybką rezerwację miejsc.

Czy znani są już partnerzy XXVIII Welconomy Forum in Toruń 2021?

Jacek Janiszewski: Za wcześnie by o tym mówić. Welconomy Forum in Toruń ma wielu sprawdzonych przez lata partnerów, którzy są z nami od lat. Łatwo to sprawdzić zapoznając się ze stroną kongresu społeczno-gospodarczego w Internecie. Uczestnikami, ekspertami i panelistami jest również grupa osób, z którymi współpracowaliśmy z powodzeniem wielokrotnie. Jestem przekonany, że w 2021 roku będzie podobnie. Niezależnie od tego spodziewamy się nowych osób.

Jacek Janiszewski jest absolwentem Wydziału Zootechniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy i doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie socjologii. Był Ministrem Rolnictwa w rządzie Jerzego Buska i posłem na Sejm, Rzeczpospolitej III kadencji. Prowadzi wykłady na uczelniach wyższych, m.in. w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jest założycielem i przewodniczącym rady programowej Stowarzyszenia „Integracja i Współpraca”. Od 1994 organizuje jeden z największych kongresów społeczno-gospodarczych w Polsce, odbywającego się początkowo w Międzyzdrojach i Ciechocinku, a następnie w Toruniu pod nazwą Welconomy Forum in Toruń. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2015 otrzymał Perłę Honorową Polskiej Gospodarki (w kategorii gospodarka), a w 2018 roku został wyróżniony tytułem Ambasador Gospodarki przez Instytut Biznesu.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 28 grudzień 2020 10:43
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas