Menu
A+ A A-

Przesiewowe badania słuchu na trasie „Lata z Radiem" Wyróżniony

Przesiewowe badania słuchu na trasie „Lata z Radiem" http://whc.ifps.org.pl

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, w ramach współpracy z Polskim Radiem podczas trasy koncertowej „Lata z Radiem", przeprowadza w odwiedzanych miastach przesiewowe badania słuchu. Mieszkańcy miast leżących na tegorocznej trasie Lata z Radiem będą mogli skorzystać z niekomercyjnych i przesiewowych badań słuchu oraz konsultacji.

Każdy z badanych otrzyma od lekarzy informację na temat stanu swojego słuchu, zalecenia oraz wskazówki, jak można poprawić i zadbać o słuch. Badania odbywać się będą w godzinach 9.00 – 15.00 w okolicach Studia Plenerowego „Lata z Radiem". Przesiewowe badania są bezbolesne i nieinwazyjne.

Zespół Instytutu, we współpracy z licznymi ośrodkami krajowymi, stworzył podwaliny pod programy badań przesiewowych – opracował metody, procedury i urządzenia służące do ich przeprowadzenia. Kontynuacją tych programów jest stworzenie Mobilnego Centrum Słuchu, specjalistycznego samochodu dostosowanego i wyposażonego w profesjonalny sprzęt do szybkiej diagnostyki laryngologicznej i audiologicznej. Posiada stanowiska do przeprowadzania badań i oceny słuchu oraz stanowiska konsultacyjne dla lekarzy specjalistów.

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, którego dyrektorem jest profesor Henryk Skarżyński, jest wiodącym w Polsce instytutem badawczym (kategoria A+) oraz wysoce wyspecjalizowaną placówką naukową, kliniczną i badawczą zapewniającą kompleksową opiekę osobom z uszkodzeniami narządu słuchu, głosu, mowy i równowagi. Od kilkunastu lat w Instytucie wykonuje się najwięcej w świecie operacji poprawiających słuch. W ciągu ostatnich 20 lat wykonano ponad 350 tysięcy procedur chirurgicznych oraz ponad 3 mln konsultacji i badań. Pod opieką Instytutu i Światowego Centrum Słuchu znajduje się ponad 5000 osób z implantami słuchowymi.

Skala problemu zaburzeń słuchu jest duża i wzrasta wraz z wiekiem. Zaburzenia słuchu dzieci w wieku szkolnych dotyczą co 5-6 ucznia, wśród osób starszych przekraczają 50 %, natomiast u osób powyżej 70 r.ż dotyczą 75% populacji.

Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu jest widocznym liderem promującym najnowsze rozwiązania technologiczne i organizacyjne jako przedstawiciel Europy w świecie oraz w międzynarodowej czołówce krajów, które realizują badania przesiewowe słuchu u dzieci. Zapraszamy wszystkich mieszkańców odwiedzanych miast na przesiewowe badania słuchu.

Więcej na: http://whc.ifps.org.pl/2016/06/ruszylo-lato-z-radiem-ruszylo-mobilne-centrum-sluchu/.

 

Ostatnio zmienianywtorek, 05 lipiec 2016 10:46
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas