Menu
A+ A A-

W korkach najwięcej tracą Warszawiacy Wyróżniony

W korkach najwięcej tracą Warszawiacy fot. freeimages.com

Przez korki i utrudnienia w ruchu drogowym warszawscy kierowcy tracą najwięcej, w porównaniu z innymi największymi polskimi miastami. Warszawscy kierowcy stoją w korkach 8 godzin i 12 minut w ciągu miesiąca i jest to czas prawie o minutę dłuższy niż w 2014 r.

Dłużej w korkach stoją tylko kierowcy we Wrocławiu i Krakowie. Roczny koszt korków przypadający na jednego warszawskiego pracującego kierowcę wyniósł 3976 zł w 2015 r. - wynika z najnowszego „Raportu o korkach w 7 największych miastach Polski" przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte i serwis Targeo.pl.

Największym i wciąż nierozwiązanym problemem są wąskie gardła komunikacyjne. Widać to szczególnie na przykładzie Warszawy i Wrocławia. Największe wąskie gardła w Warszawie w godzinach porannych, tj. godz. 7.30-9.30, są m.in.: na ulicy Powstańców Śląskich na odcinku Dywizjonu 303 w kierunku Czumy, na ul. Andersa odcinek Stawki w kierunku Al., Solidarności, na Towarowej odcinek Prosta w kierunku Al.. Jerozolimskich, w Alei Krakowskiej w kierunku Centrum, na Wawelskiej na odcinku pomiędzy Al. Jerozolimskimi i Żwirki i Wigury, na Sasanki i Marynarskiej w kierunku Postępu, na ul. Idzikowskiego na odcinku ul. Sobieskiego w kierunku ul. Puławskiej i ul. Płaskowickiej w kierunku Puławskiej. W godzinach popołudniowych, tj. pomiędzy godz.15 a 18, największe wąskie gardła są m.in. na ul. Górczewskiej w kierunku Powstańców Śląskich, na ul. Towarowej na odcinku od ul. Prostej w kierunku Al. Jerozolimskich, w Al. Jerozolimskich od ul. E. Plater w kierunku Towarowej i na Powstańców Śląskich na odcinku Dywizjonu 303 w kierunku Czumy.

Korki i utrudnienia w ruchu drogowym w największych polskich miastach w 2015 r. kosztowały kierowców 3,8 mld zł i jest to pogorszenie aż o 12 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Roczny koszt korków na statystycznego pracującego kierowcę w kraju wyniósł 3350 zł, co stanowi średnio 70 proc. miesięcznej pensji.

Najlepiej z problemem korków radzą sobie Katowice i Gdańsk.

Ostatnio zmienianywtorek, 19 kwiecień 2016 11:05
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas