Menu
A+ A A-

Przegląd informacji ze spółek, bankowość, fundusze inwestycyjne, przemysł... Wyróżniony

Przegląd informacji ze spółek, bankowość, fundusze inwestycyjne, przemysł...

Przegląd informacji ze spółek, bankowość, fundusze inwestycyjne, przemysł, branża spożywcza.

Selvita

odnotowała 5,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2020 r. według szacunkowych danych wobec 3,4 mln zł rok wcześniej, podała spółka.

Newag

odnotował 112,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I-III kw. 2020 r. (wobec 35,5 mln zł zysku rok wcześniej), przy przychodach w wysokości 803 mln zł (wzrost o 48,5% r/r), podała spółka, prezentując wstępne dane.

Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych

(Altus TFI) odnotowało 3,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 2,55 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Stalprodukt

odnotował 45,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 32,93 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Wojas

zawarł z polskim podmiotem umowę wykonania i dostawy butów bojowych dla Agencji Wsparcia i Zamówień NATO o łącznej wartość 6 435 000 USD, podała spółka.

Solar Company

odnotowało 0,85 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 33 tys. zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Eurocash

liczy na utrzymanie dynamiki wzrostu sprzedaży hurtowej na dotychczasowym poziomie (ok. 3-5% r/r) w kolejnych kwartałach, z wyjątkiem IV kw. tego roku - ten okres będzie bowiem uzależniony od długości i zakresu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Jacek Owczarek.

Frisco

osiągnęło w III kw. br. rentowność na poziomie nie tylko operacyjnym, ale i netto, poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash Jacek Owczarek. Potwierdza, że zasięg sklepu internetowego obejmie jeszcze w tym kwartale Wrocław. Spółka planuje, że w ciągu 2-3 lat Frisco obejmie wszystkie duże miasta w Polsce. Capex na rozwój będzie początkowo opiewał na kilka milionów złotych na każde miasto.

Zarząd Agory

podjął uchwałę o zamiarze przedłużenia okresu funkcjonowania podatkowej grupy kapitałowej (PGK) do końca przyszłego roku - może to spowodować przewidziane przepisami prawa obniżenie zobowiązania podatkowego grupy o około 5 mln zł w 2021 r., podała spółka.

Photon Energy

podtrzymuje strategiczny cel osiągnięcia 115,1 MW mocy zainstalowanej w fotowoltaice na rynkach Czech, Słowacji, Węgier i Australii na koniec 2021 r., poinformował prezes Georg Hotar. Spółka chce także rozwijać się na rynku rumuńskim i polskim.

Getin Noble Bank

(GNB) nie zakłada zmiany modelu szacującego ryzyko hipotecznych kredytów walutowych, poinformował członek zarządu Maciej Kleczkiewicz. Według banku, obecny poziom rezerw na to ryzyko jest adekwatny i nie odbiega od rynkowego.

PGNiG Upstream Norway

(PUN) - spółka zależna PGNiG i Aker BP - zakończyły wiercenie odwiertu poszukiwawczego na koncesji PL127C na Morzu Norweskim. W efekcie prac natrafiono na zasoby gazu ziemnego i ropy naftowej, podało PGNiG.

Getin Noble Bank

(GNB) będzie w stanie "wyjść na zysk" nawet przy obecnym poziomie stóp procenowych, uważa prezes Artur Klimczak.

Energa Operator

- spółka zależna Energi z Grupy Orlen - przyłączyła do swojej sieci ok. 19 tys. nowych mikroinstalacji w III kwartale 2020 r., podała Energa. W ciągu dziewięciu miesięcy br. w sieci zarządzanej przez EOP przybyło ponad 38 tys. mikroinstalacji i łącznie jest ich już ponad 66 tys.

4Mobility

spodziewa się, że pomimo jesiennych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa start usług w kolejnym mieście - Krakowie - ulegnie jedynie nieznacznemu przesunięciu i nastąpi do końca 2020 r., a flota pojazdów spółki wzrośnie do ok. 400 na koniec br., poinformował prezes Paweł Błaszczak.

Rynek carsharingu

w Polsce pozostaje w dobrej kondycji i trendzie wzrostowym, pomimo pandemii koronawirusa i związanych z nią wiosennym lockdownem i jesiennymi ograniczeniami, ocenił w rozmowie z ISBnews prezes 4Mobility Paweł Błaszczak. Zmieniła się jednak struktura świadczonych usług w kierunku wynajmów liczonych nie w minutach, a dniach. Według prezesa, spółka dobrze wykorzystuje ten trend, zwiększając w III kw. 2020 r. przychody o ok. 30% r/r.

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska

(DM BOŚ) zakłada sprzedaż przez CD Projekt 21 mln kopii gry "Cyberpunk 2077" do końca 2020 roku, podał broker. Według niego, w ciągu 12 miesięcy po premierze liczba sprzedanych kopii wzrośnie do 34,5 mln.

PKN Orlen

rozpoczął lądowe badania geologiczne na trasie przyłącza morskiej farmy wiatrowej, podała spółka.

Photon Energy Solutions

- węgierska spółka zależna Photon Energy - ukończyła budowę i podłączyła do sieci ostatnie dwie elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 2,8 MWp w miejscowości Püspökladány na Węgrzech. W sumie, w tej lokalizacji, uruchomiono dziesięć elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 14,1 MWp, podała spółka. Oczekuje się, że łączne roczne przychody dziesięciu nowych elektrowni wyniosą 1,9 mln euro.

Ultimate Games

został wydawcą "Car Mechanic Simulator Racing 2018" ("CMS18") na Nintendo Switch - jednego z najpopularniejszych tytułów spółki PlayWay. Dostosowaniem gry do wymagań japońskiej konsoli zajmie się spółka zależna Ultimate Games - Console Way. Wersja na Nintendo ma być dostępna w 2021 roku, podała spółka. Od momentu premiery w 2017 roku "CMS18" został pobrany już ponad 22 mln razy.

PGNiG Upstream Norway

wraz z partnerami koncesyjnymi uruchomiło kolejne trzy odwierty na złożu Ærfugl. Ich eksploatacja pozwoli spółce zwiększyć łączny wolumen produkcji gazu ziemnego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym do niemal 1 mld m3 w 2021 roku, podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).

Punk Pirates

odnotowało 1,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 0,46 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

TA Publishing - spółka z grupy Forever Entertainment (FE) - utworzyła spółkę Highball Games EURL, której przedmiotem działalności będzie produkcja nowych, oryginalnych gier opartych o autorskie IP na zlecenie FE i TA Publishing, podał FE.

Serinus Energy

odnotował 13,74 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w okresie I-III kw. 2020 r. wobec 5,61 mln USD straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Rawlplug

odnotował 19,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 9,06 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Getin Noble Bank

odnotował 69,77 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 100,62 mln zł straty rok wcześniej, podał bank w raporcie.

IMC

odnotowało 33,47 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w okresie I-III kw. 2020 r. wobec 18,66 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

PCC Rokita

odnotowało 29,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 37,56 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Rada nadzorcza Grupy Lotos

powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu wiceprezes ds. finansowych Zofii Marii Paryła, podała spółka.

Eurocash

odnotowało 32,17 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 22,43 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas